Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

biopsia laparoskopicky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evka

PříspěvekZaslal: 28.01.2010, 11:59 hod    Předmět: biopsia laparoskopicky Citovat

Dobry den, chcem sa opytat ci bol niekto na biopsii pecene laparoskopicky, vyzaduje sa hospitalizacia v nemocnici 4 dni a zakrok trva pol hodiny. Ma s tym niekto skusenosti? O mesiac ma to caka. Moj lekar mi odporucil tuto metodu, kedze pri nej sa mozu na pecen pozriet zblizka, plus odoberu vzorku z najviac poskodeneho tkaniva. Dost mam z toho strach, ale dufam ze moja pecen nie je vo velmi zlom stave, mam genotyp 1 a v aprili by som mohla zacat s liecbou. Dakujem za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 28.01.2010, 22:15 hod    Předmět: Biopsia Citovat

Ahoj Evka! Biopsia pečene pri eliminácii vírusu nehrá žiadnu úlohu. To si len lekári vymysleli takú fintu na pacientov, aby mohli do nich vŕtať. Byť na tvojom mieste, tieto pokusy odmietnem. Dnes sa dá stupeň fibrózy pečene pomerne presne určiť neinvazívnym vyšetrením na TE (tranzientná elastografia). Vďaka faktu, že tuhosť (tvrdosť) veľmi dobre koreluje so stupňom fibrózy, výsledky tohto vyšetrenia majú dobrú vypovedaciu schopnosť. Pokiaľ ide o biochemickú a enzymatickú aktivitu pečene, všetky podstatné parametre sa dajú vyčítať z krvných testov.
Byť Tebou, na biopsiu by som sa za žiadnych okolností nedal nahovoriť. Pokiaľ by si čakala, že Ti na otázku biopsie odpoviem: "Neboj, je to absolútne bezpečné, lekári vedia, čo robia," klamal by som. Z vlastných skúseností viem, že lekári častokrát toho nevedia oveľa viac než pacient sám. A pokiaľ sa stane niečo zlé, potom sa z nich vykľujú ALIBISTI par excellance, ktorí za nič nemôžu. Pravda je taká, že toho v mojom prípade zbabrali viac, než bolo únosné.

Braňo
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 28.01.2010, 23:32 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evo,
mně dělali klasickou biopsii, o laparoskopické biopsii toho mnoho nevím. Laparoskopická biopsie vžak zřejmě znamená větší zásah do těla než biopsie klasická.

Před léčbou hepatitidy C se obvykle biopsie (klasická) provádí, ale není to nezbytné a pacient to může odmítnout. V některých případech však může být výsledek biopsie vodítkem pro zahájení (nebo naopak nezahájení) léčby, případně může odhalit jiné příčiny poškození jater.

Určitě se svého doktora zeptej, proč tuto metodu preferuje. Riziko komplikací při takovém výkonu je sice velmi malé, ale není nulové. A neboj se doktora ptát na všechno, čemu nerozumíš. Dobrý doktor Ti tvoje otázky zodpoví.

Petr
Merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.01.2010, 15:07 hod    Předmět: Re: biopsia laparoskopicky Citovat

evka napsal:
Dobry den, chcem sa opytat ci bol niekto na biopsii pecene laparoskopicky, vyzaduje sa hospitalizacia v nemocnici 4 dni a zakrok trva pol hodiny. Ma s tym niekto skusenosti? O mesiac ma to caka. Moj lekar mi odporucil tuto metodu, kedze pri nej sa mozu na pecen pozriet zblizka, plus odoberu vzorku z najviac poskodeneho tkaniva. Dost mam z toho strach, ale dufam ze moja pecen nie je vo velmi zlom stave, mam genotyp 1 a v aprili by som mohla zacat s liecbou. Dakujem za odpoved

Ahoj,já jsem před první léčbou taky byla na klasické biopsii , ale to jsem ještě toho moc o HCV moc nevěděla.Teď mám po druhé léčbě a biopsii jsem odmítla , najednou prý není k léčbě nutná.Zdravotní sestřička mi prozradila,že to spíš může ublížit.Většinou se to dělá,když žádáš o důchod a oni chtějí přesné rozbory jater.
Držím palce s léčbou !!!!
evka

PříspěvekZaslal: 29.01.2010, 16:05 hod    Předmět: Citovat

Ďakujem za postrehy. Mám strach pred touto formou biopsie, pretože samotný zákrok trvá cca pol hodiny a dutina brušná sa nafúkne vzduchom. Pri klasickej je to oveľa kratšie a nenáročnejšie vykonáva sa to taktiež v lokálnej anestéze.
Môj lekár mi povedal že je len čisto na mojom rozhodnutí, ktorú formu si zvolím či klasickú, alebo laparoskopicky. Ale odporúčil mi ju z dôvodu, že im to podá lepší obraz o stave pečene, kedže sa na ňu budú môcť pozrieť kamerou a vybrať si z ktorej časti pečene presne odoberú vzorku. Vraj im to takto podá komplexný pohľad o stave mojej pečene. V mojom prípade netuším kde som sa mohla nakaziť ani kedy, a rozhodla som sa, že chcem vedieť v akom stave je moja pečeň, aby som sa nemusela obávať prípadnej fibrózy alebo cirhózy.Pretože otázka stavu mojej pečenie a stupne jej poškodenia mi nedá spávať.
Zvažujem však stále možnosť, že zmením svoje rozhodnutie a zvolím si klasickú metódu biopsie. Keďže sa "mám rada" a bojím sa zbytočných zásahov do organizmu a bolesti, ktorá nie je možno nevyhnutná. Len ma mrzí že neviem nikde nájsť podrobnejšie informácie, alebo konkrétne skúsenosti s touto metódou.
santiom1234

PříspěvekZaslal: 30.01.2010, 19:56 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evko,

Vzhledem k tomu, že provedení biopsie má jen informativní význam a nijak Ti nezvýší šance na vyléčení hepatitidy C, bych se snažila zásahu, který popisuješ vyhnout. Ani klasická biopsie není jednoznačně nutná, ale zdá se mi jako přijatelnější řešení. Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě.
Eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.01.2010, 22:25 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evko, trochu mám podezření, zda se tvůj lékař nesnaží získat "pokusného králíka". Laparoskopické zákroky se přeci většinou provádějí protože jsou šetrnější a zkracují dobu hospitalizace. A tady je to přesně naopak.
evka

PříspěvekZaslal: 12.03.2010, 12:22 hod    Předmět: Citovat

Tak uz som po biopsii, rozhodla som sa pre klasicku formu a nelutujem, bolest minimalna, skor zbytocne dlhy pobyt v nemocnici 4 dni, ale nebolo to nic hrozne, mam to za sebou a som spokojna so svojim rozhodnutim, odporucam neist na laparoskopiu je to zbytocne. odobrali mi vzorku na prvy krat a naozaj to nebolelo, takze uz len cakat na vysledok a potom ma uz konecne caka liecba.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.