Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Testy na HCV.. imunologické okno

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.03.2010, 20:44 hod    Předmět: Testy na HCV.. imunologické okno Citovat

zdravím.. netušíte jakým způsobem se u nás provádí testy na přítomnost HCV? Na zahraniční wiki píšou ze HCV je detekovatelna v krvi mezi jednim az tremi tydny pomoci PCR a mezi tremi az patnácti týdny pomocí testu na protilátky. Jakým způsobem se tedy dělají testy v ČR. Musí člověk čekat pouze ten měsíc nebo celých patnáct týdnů? A proč se v českých informacích uvádí že HCV je průkazná až po šesti měsících od nákazy? Byl jsem na testech v 0. 4. 8. a 13týdnu od možné expozice a testy na HCV byly negativní. ALT AST také v normě. Sono 8 a 12 týden.. čísté. Tak nevím jestli se na to dá spolehnout, protože neznám konkrétní metodu testování.. akorát jsem na výsledky čekal vždycky týden a paní doktorka říkala něco o kultivaci nebo tak něco..
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.03.2010, 21:31 hod    Předmět: Citovat

Problém je v tom, že po infekci se musí virus napřed dostat do jater a začít se tam množit. Pak se začne objevovat v krvi a je detekovatelný pomocí PCR a pak se začnou tvořit protilátky a dá se odhalit pomocí testů na protilátky. Každý z těch kroků trvá nějakou dobu, která je u každého člověka jiná. A pak taky závisí na citlivosti metody (existuje řada setů (postupů) testů jak PCR tak testů na protilátky).

Protože každý člověk má ty odezvy různě rychlé, je to okno detekovatelnosti hodně individuální. Podle mého odhadu, když jsi negativní po 13 týdnech, mělo by to být ok, ale zašel bych možná pro klid duše na testy ještě jednou cca 6 měsíců od expozice.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.03.2010, 08:55 hod    Předmět: . Citovat

Petře děkuji.. dneska jsem si zašel na konfirmační odběr.. metoda je antiHCV.. takže protilátky. Současně ALT+AST.. výsledky enzimů zítra, protilátky za týden.. tak uvidíme Very Happy Akorát jsem si ten test musel platit za vlastní, ale na to jsem už tak nějak zvyklý.. tak ještě jednou děkuji za informace
Michal
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.03.2010, 13:41 hod    Předmět: :-) Citovat

přišly výsledky... antiHCV negat. ALT AST jako batolátko Very Happy všem držím palce, ať vám to dopadne lidi
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.