Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Hepatitida B zároven s C léčba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukáš
Anonymní

PříspěvekZaslal: 09.12.2009, 23:54 hod    Předmět: Hepatitida B zároven s C léčba Citovat

Dobrý večer
Než začnu popíšu Vám můj příběh zhruba před rokem jsem šel opilí z jedné diskotéky,potkal jsem jednu slečnu a v alkoholových dýchánkách sem jí řekl at jde se mnou ke mě domu,a udělá mi orální sex,jenže problém byl v tom že slečna měla prý po vytržení zubu,a jak mě uspokojovala rána se jí otevřela,a začla jí téct krev,myslím že se mi dostala na sliznici penisu,a můj dotaz zní jak byste viděli riziko přenosu jak hepatitidou b tak i hepatitidou c? kdyby měla obě tyhle hepatitidy,myslíte že by se přenesli oba dva typy,a kdyby ano,jak je to s léčbou když má někdo oba dva tyhle viry? A jake jste kdo měl příznaky mě poslední dobou bolí pod pravím žebrem vyskakujue mi teplota a mám menší chut k jídlu. Předem děkuji za odpověd, Lukáš
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 10.12.2009, 00:27 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,

můj názor je, že z hepatitidy B strach mít nemusíš, a to z toho důvodu, že pokud by ses jí nakazil a měl těžký průběh nemoci (který má většina pacientů), jistě bys o tom věděl a musel bys být hospitalizován s vážnými příznaky, jako vysoké horečky apod., které není možné přehlédnout, a v případě, že by ses nakazil a nemoc měla u tebe lehký průběh, pravděpodobně bys ji prodělal aniž bys to zaregistroval (to je však méně časté) a nyní bys byl bez komplikací, pouze bys měl v krvi protilátky na Hep B (zjistíš jednoduše z krevních testů). Tohle je i můj případ, při zjištění mé hep c před lety mi zároveň zjistili i imunitu (protilátky) vůči hep B, ale nikdy jsem se neočkovala, proto jsem, dle lékaře, pravděpodobně nemoc prodělala (je možné, že jsem se nakazila oběma hepatitidami zároveň) a nevěděla jsem o tom a nyní mi zůstala již jen imunita na hep B.

Pokud jde o Hep C, každopádně bych si nechala udělat testy, ačkoli si myslím, že pokud jsi v té době neměl poranění na penisu nebo jinde, kde jsi přišel do styku s krvácející dívčinou, je vcelku malá, nicméně ne zanedbatelná, šance na přenos viru hep C. Je těžké odhadnout to procentuálně, ale na testy si zajdi už pro klid duše.
Pokud jde o příznaky, které popisuješ, myslím, že ani teplota ani snížená chuť k jídlu nejsou příznaky hep C (při akutní hep B bys měl 40 horečky, nikoli zvýšenou teplotu), ale pokud tě bolí pod pravými žebry, je možné, že tě "bolí játra" (resp. jejich obal pod tlakem jater oteklých v důsledku zánětu, játra sama o sobě nebolí), ale osobně si myslím, že to může být i sugescí, pokud tě tento tvůj příběh hlodá už celý rok a stále na to myslíš....

Zajdi si na testy a budeš mít jasno hned, nic jiného tady poradit nejde... Snad ještě: i při náhodném orálním sexu je potřeba brát v úvahu s tím spojená rizika...

Zdravím a držím palce (teda jen pravý palec, ten levý jsem si přibouchla do dveří a zlomila Sad ), ať je to všechno negativní... a pokud to bude pozitivní, i pak existují možná řešení, takže hlavu vzhůru Smile

Kateřina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.12.2009, 08:28 hod    Předmět: . Citovat

Muze mi nekdo vysvetlit co znamena "bolet pod pravym zebrem"? Ja mel nechraneny pohlavni styk v lete(kamaradka) a asi po dvou tydnech me zacala bolet prava pulka tela, ale vystreluje to spis do zad. Byl jsem v prubehu tri mesicu 3x na sonu jater, 3x na testech A,B,C s tim, ze A+B jsem ockovany. Po 3x mesicich jsem byl stale i HIV i C negativni. Jaterni testy mam taky v poradku. Dotycna kamaradka sice nesla primo na testy na Cecko, ale mela nejake problemy s brichem, tak ji delali komplexni testy, tak predpokladam, ze minimalne ALT AST ji natocili a vsechno mela ok.. Navic me tak napada, ze kdyz uz boli "jatra", tak by to melo znamenat jejich velke poskozeni a s tim spojena unava a ja unaveny nejsem.. No a jeste jedna otazka: Kdyz jsem po 3 mesicich sel na testy a vsechno bylo ok, da se to povazovat za spolehlivy vysledek? 100 neexistuje, ale aspon tak nejak primerene Very Happy Pac nekde na webu o zloutenkach jsem se docetl, ze prumerna doba pro zjisteni C je 45 dni, tak nevim. Jinak teda hezke Vanoce vsem lidi
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 15.12.2009, 08:43 hod    Předmět: Bolesť Citovat

Určite si sa len pri sexe trochu viac "rozjel" a tvoja bolesť má pôvod v svaloch, chrbtici, príp. neurologický problém - zaseknutý nerv a pod. Pečeň bolí tupo a nevýrazne. Niekedy sa nejedná o bolesť ako takú, ale len neurčitý pocit tlaku, pálenia. S riadnou bolesťou hlavy alebo zubov sa to nedá porovnávať. Takže, Karle, ak to mám zhrnúť a podčiarknúť: z hepatologického hľadiska si zdravý ako rybička!!! Čágo!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.12.2009, 09:03 hod    Předmět: . Citovat

pro hepatika:

dekuji za informaci.. to jsem presne potreboval vedet.. vsude se pise jenom bolest, ale nikdo nerekl jakeho typu. Mej se a jeste jednou dekuji
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.