Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

drogová minulost a hepatitida

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jíťa

PříspěvekZaslal: 21.05.2009, 13:33 hod    Předmět: drogová minulost a hepatitida Citovat

Protože se to téma tady dnes přetřásá, písnu něco o sobě. Ve svých 17-ti letech jsem začala brát pervitin. Nešlo o žádné jednorázové experimentování ale denodenní užívání v trvání přes 3 roky. Nejsem na to v žádném případě pyšná, nedokončila jsem gymnázium, utekla od všeho a moc ublížila mým blízkým, hlavně tedy rodičům. Přestala jsem brát drogy sama, bez pomoci odborníků, prostě proto, že jsem moc chtěla zpátky normální život. Teď už je má drogová minulost 15 let za mnou. Nepiju, nekouřím, mám vlastní rodinu, dala jsem v rámci možností svůj život do pořádku.
Z jehel jsem se ale nakazila hepatitidou B a C. Přišlo se na to při vyšetření v roce 1997 po mém prvním porodu, kvůli špatným jaterním testům a s ohledem na moje drogový období jsem šla na vyšetření. Tehdy mě ale lékař mylně informoval, že se jedná jen o protilátky a že jsem tedy negativní, nasadil mi lipovitan,několik měsíců mi kontroloval jaterní testy, neposlal mě na další kontrolní odběry ani za jiným odborníkem. Žádné potíže jsem celou to dobu neměla až na únavu. Celých 10 let jsem si myslela že jsem negativní. Při mém druhém těhotenství v r.2007 mě můj gynekolog poslal na vyšetření a zjistilo se že hepB skutečně do chronického stádia nepřešla, zato hepatitidaC ano a to genotyp 1a virémie PCR HCV 1.310.000 IU/ml. Byla mi doporučena léčba, jen jsem si poprosila o odklad pár měsíců abych mohla kojit miminko které jsem čekala. Opakované testy později potvrdily negativitu u obou mých dětí za což jsem moc vděčná. Virémie těsně před léčbou dokonce sama klesla na "pouhých" 26.000 IU/ml. Možná i díky tomu jsem po 4 týdnech léčby už pod měřitelnou hranicí..
Vím, za svou nemoc si můžu sama, měla jsem na výběr na rozdíl od jiných lidiček, kteří se nakazily např. transfúzí krve nebo při dialýze a je mi jich moc líto. Já se rozhodla že se vyléčím, kvůli sobě, kvůli své rodině a doufám že se to podaří všem kteří se rozhodli s těma mrškama virama zatočit!!!
Rozhodně bych ale neodsuzovala nikoho za to jak ke své nemoci přišel, sama vím jak snadný je uklouznout. A budu se asi opakovat, ale lepší než se patlat v minulosti nebo v chybách, který člověk udělá, je poučit se z nich a jít dál tím správným směrem..
Držím moc všem palečky!!
Jitka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubbi7
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.05.2009, 15:05 hod    Předmět: Re: drogová minulost a hepatitida Citovat

Jíťo moc ti přeju uzdravení. Taky jsem se nakazil z drog. Na učnáku jsem stim začal experimentovat a pak se to zvrtlo. Ale včas jsem stim dokazal skončit, dříve než to zjistila rodina. Takže když se mě mamka ptala jak jsem se mohl nakazit, tak jsem řekl že, jsem se nabodl venku na stříkačku. Vím že lžu, ale kdybych řekl pravdu o mé drogové minulosti, tak by to přineslo ještě víc trápení. Opravdu je hrozný když se někdo nakazí např. při transfůzi. Ale stejně tak narkomani si zamerne nepichaji aby se nakazili. Je jasný že stim mohou počítat, ale co si budem nalhavat. V tomto obdobi si kazdy rika "me se to stat nemuže" apod. Ale když už jsme v "tom" tak budem bojovat
Beruškamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.06.2009, 11:40 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Jituš i má cesta je podobná a to velmi i já nyní mám svou rodinu a své milované děti, jen jsme bohužel neměli to štěstíčko a druhé dět'átko chlapeček je pozitivní - k přenosu došlu po porodu, jsme prý to jedno procento, nyní jsou mu dva roky a nadále čekáme na možnou šanci úplného vyléčení bez pomocí léků, jelikož u dětí se to může stát častěji než u dospělých... tak snad budeme mít štěstíčko... Já mám momentálně za sebou třetí měsíc léčby a brzo půjdu na odběry, kde se dozvím jak to vypadá s virémií... Začala jsem poměrně vysoko přes 5mil kopií, takže šance příliš veliké nejsou, ale přes to pevně věřím a doufám ve dvojítý zázrak za mého chlapečka i mě... Teprve potom, když má člověk děti, si uvědomíme, jak moc chceme žít pro ně a pro sebe... Přeji Ti krásný den a spoustu zdravíčka a jsem moc ráda, že jsi něco takového dokázala napsat... Lidu
Rodič
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.06.2009, 18:55 hod    Předmět: Citovat

Krásný den!Již dlouho se tu potuluji a pokukuji po zkušenostech a radách o hepatitidě C.Tady u vás jsem našla trochu útěchy a za to moc díky...Můj syn byl závislý na pervitinu a jeho závislost jej dohnala až k vážnému úrazu,při jehož léčení mu zjistili pozitivní "céčko".Momentálně se vcelku úspěšně léčí z úrazu hlavy a my se setkáváme s různým přístupem zdravotníků k jeho Cépozitivitě.Je pravdou,že těch negativních je hodně málo,spíš jsou to soucitné,nebo zvědavé pohledy.Po zvládnutí rehabilitace si samozřejmě chceme syna vzít domů.Vzhledem k tomu,že léčba Céčka může proběhnout až po skončení léčby tohoto úrazu,uvítali bychom radu,jak zabezpečit,abychom se my,nebo náš mladší syn nenakazili.Všimla jsem si,že i manželé spolužijí,aniž by se jeden od druhého nakazil a to mi dodalo sílu,že vše zvládnem....Ještě před chvílí jsem byla téměř uzlíčkem nervů,co bude,ale vaše rady,návody,zkušenosti začli ten uzlíček pomalu rozbalovat....
Beruškamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.06.2009, 08:55 hod    Předmět: Citovat

To jsem moc ráda, přeji Vám spoustu sil a at' se Váš syn brzy uzdraví Wink
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 16.06.2009, 09:26 hod    Předmět: Citovat

Rodič napsal:
...Vzhledem k tomu,že léčba Céčka může proběhnout až po skončení léčby tohoto úrazu,uvítali bychom radu,jak zabezpečit,abychom se my,nebo náš mladší syn nenakazili...

Žít ve společné domácnosti s někým kdo má hepatitidu C neznamená velké riziko, ale je potřeba dodržovat určité zásady. A hlavně je musí dodržovat ten, kdo je nakažený. HCV se šíří krví, takže je potřeba dávat pozor všude, kde se objeví (nebo může objevit) krev - krvácející poranění, krvácející dásně, žiletky, zubní kartáčky, nůžky na manikůru atd atd. Věci které mohou přijít do styk s krví si nepůjčovat, každý musí mít svoje.

Podrobnosti najdeš tady:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=prenos.htm

Tak ať vám chlapec srůstá Wink

Petr
Rodič
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.06.2009, 12:06 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
Rodič napsal:
...Vzhledem k tomu,že léčba Céčka může proběhnout až po skončení léčby tohoto úrazu,uvítali bychom radu,jak zabezpečit,abychom se my,nebo náš mladší syn nenakazili...

Žít ve společné domácnosti s někým kdo má hepatitidu C neznamená velké riziko, ale je potřeba dodržovat určité zásady. A hlavně je musí dodržovat ten, kdo je nakažený. HCV se šíří krví, takže je potřeba dávat pozor všude, kde se objeví (nebo může objevit) krev - krvácející poranění, krvácející dásně, žiletky, zubní kartáčky, nůžky na manikůru atd atd. Věci které mohou přijít do styk s krví si nepůjčovat, každý musí mít svoje

Tak ať vám chlapec srůstá Wink

Petr

Děkuji ti za odpověď,hlavně mě uklidnilo,že "žít ve společné domácnosti neznamená velké riziko".Podle toho,jak se lékaři zatím tváří,myslela jsem,že dělám něco špatného,když chceme syna domů.Riziko přenosu krví je mi vcelku jasné a návyk nepůjčovat si osobní potřeby je u nás již léta zaběhlý,tak v tomhle by neměl být problém.Ještě jen maličkost:zatím syn není schopen se o sebe sám postarat,takže budu muset převážně já-je nějaké riziko třeba při jeho mytí a pod?To,že holit mu tváře budeme jeho žiletkou a nejspíše v rukavicích je nám jasné.Co třeba ručník,houba na mytí atd?Možná se ptám hloupě,ale nechci nic zanedbat......
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 17.06.2009, 09:16 hod    Předmět: Citovat

Rodič napsal:
Děkuji ti za odpověď,hlavně mě uklidnilo,že "žít ve společné domácnosti neznamená velké riziko".Podle toho,jak se lékaři zatím tváří,myslela jsem,že dělám něco špatného,když chceme syna domů.Riziko přenosu krví je mi vcelku jasné a návyk nepůjčovat si osobní potřeby je u nás již léta zaběhlý,tak v tomhle by neměl být problém.Ještě jen maličkost:zatím syn není schopen se o sebe sám postarat,takže budu muset převážně já-je nějaké riziko třeba při jeho mytí a pod?To,že holit mu tváře budeme jeho žiletkou a nejspíše v rukavicích je nám jasné.Co třeba ručník,houba na mytí atd?Možná se ptám hloupě,ale nechci nic zanedbat......

Ručník, mycí houbu apod. by měl mít každý člověk vlastní - i z jiných (hygienických) důvodů. Doporučuji řídit se skutečně "selským rozumem". Klíčová informace je, že se HCV přenáší krví, takže je nutno zabránit tomu, aby se krev nemocného člověka dostala do krve někomu jinému. Například potřísnění krví nevadí, pokud má člověk zdravou kůži a nemá tam oděrky nebo otevřenou ránu.

Naposledy upravil Petr dne 17.06.2009, 20:31 hod, celkově upraveno 1 krát.
Rodič
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.06.2009, 18:41 hod    Předmět: Citovat

Super,děkuji!Myslím tedy,že to zas taková "divočina" nebude a my to určitě zvládnem...... Ostatně jako všichni tady-jste báječní a držím palečky Smile
Jíťa

PříspěvekZaslal: 17.06.2009, 22:27 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, moc Vás zdravím, je skvělý že si syna berete k sobě a podpoříte ho po úrazu a v léčbě. Riziko přenosu hepC při běžném styku ve společné domácnosti je skutečně malé. Já sama o pozitivitě hepC nevěděla řadu let a bydlela jsem se synem u svých rodičů a pak zase několik let až doteď s přítelem a dětmi a všichni jsou zdraví, díkybohu.
Nyní si pouze hlídám a schovávám zubní kartáček, holicí strojek, nůžtičky jinak žádná zvláštní opatření doma nemáme.. Wink
Přeji hodně štěstíčka Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.