Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

alkohol

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
m

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 11:07 hod    Předmět: alkohol Citovat

Uz jsem tady neco cetl, ale neuspokojilo me to.Rad bych se dozvedel alespon priblizne kolik alkoholu jeste skodi a kolik uz ne.Nechce se mi verit ze skodi treba 3 piva behem dne.Prosim reknete mi vlastni zkusenosti s pitim a jeho nasledky na c.Ja jsem pil hodne (i 2l rumu denne) a ted piju tak 4,5 piv a mam c a jeste beru subo a jatra zatim v poho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 13:53 hod    Předmět: Citovat

Já ti naprosto rozumím. Každý by asi chtěl mít stanovenou hranici co smí a co nesmí. Bohužel lidské tělo takhle nefunguje. Je to podobné, jako kdyby se někdo zeptal: "Kolik švestkových knedlíků potřebuje člověk k tomu, aby se najedl?" Samozřejmě záleží na tom kdo ty knedlíky jí, kolik je mu let, kdy je jí atd. A s těmi játry je to ještě složitější, protože jsou alkoholem poškozovány postupně, takže člověk necítí že je něco v nepořádku.

Většina prací které jsem četl, začíná zkoumání na dávce 30 gramů alkoholu denně (tj. cca jedno pivo). A obvyklý závěr je ten, že u tohoto množství je zvýšené riziko jaterní cirhózy. A hepatitida C to samozřejmě urychluje.

Samozřejmě, každý člověk snáší alkohol jinak. Pokud piješ 4 piva denně a máš HCV tak to nutně neznamená, že ti játra během pár měsíců odejdou. Může se klidně stát, že se v pohodě dožiješ důchodu. Tedy - stát se to může, ale pravděpodobné to není.

Petr
Petr pohodář
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 19:15 hod    Předmět: alkohol Citovat

Ahoj, odborníci dopporučují nepít alkohol vůbec. Já však mám rád pivo, víno, cinzano atd. (tvrdý alkohol nemusím) tak si občas prostě dám, říkám si k čemu by byl život. Né však denně. Dám 3 piva, trochu toho vína atd. občas s kamarády v hospodě nebo na oslavách. Hep c mám již 16 let( to mně teda bylo zjištěno, nevím jak dloho bylo ještě před tím) viz. téma: dlouhodobé zkušenosti z HCV. Nic méně denně tolik piva bych si teda raději nedával.
Bobila1

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 21:28 hod    Předmět: Citovat

Ja mám HEP-C ca 7 rokov predtym som si dal tyzdenne ca 3 piva..sem tam ostre 3 x rocne..Teraz sa liecim a bez alkoholu-nealko pivo sem tam..Da sa aj bez alkoholu to je vec zvyku..Keby kazdy videl aku ma pecen tak by isto nepil ak je chory na hepatitidu
Jíťa

PříspěvekZaslal: 23.06.2009, 12:24 hod    Předmět: Citovat

Od tý doby co jsem se dozvěděla o hepC nepiju vůbec. Právě než abych spekulovala nad tím, kde je ta hranice kam až můžu, raději si to odpustím. Teď během léčby tuplem!!
Jestli léčba bude úspěšná, možná si sem tam vínečko po jídle dopřeju- za odměnu Smile . Fakt je, že tvrdý alkohol nebo pivo mi nikdy nechutnalo..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.