Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Začátek léčby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Remo

PříspěvekZaslal: 15.06.2009, 12:32 hod    Předmět: Léčba Citovat

Zdravím,mám "C" už asi rok a rozhodl jsem se pro léčbu.Chtěl jsem se zeptat jak probíhají přípravy na léčbu.Co mám a co nesmím před lečbou dělat.Byl jsem závislí na Heroinu a jsem alkoholik.Heroin už tedy neberu ale občas se napiju,asi tak jednou za měsíc..........a to mě právě zajímá,to asi vadí že??
Předem díky za nějakou informaci!!!!!!

PS:Ještě beru Rivotril 2mg denně,jsem na něm závislý,to by mě taky zajímalo jestli ten játrům(zvláštní slovo,nevím jestli to píšu správně..omg..Smile.)škodí.Alkohol to je mi jasné,ale když je to vážně max.1x měsíčně????????
THX Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 15.06.2009, 16:36 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
před léčbou se obvykle provádějí některá standardní vyšetření, zpravidla je to jaterní biopsie a někdy i sono jater. To se dá zvládnout během pár dní, někdy se to ale vleče týdny až měsíce (záleží na vybavení nemocnice, počtu pacientů atd). Přečti si články na tomhle serveru, tam se dozvíš další podrobnosti - hlavně tady
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=lecba.htm
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=rady.htm

S návykovými látkami je dobré přestat ještě před léčbou, obvykle je to striktně vyžadováno. Je dobře že víš že alkohol neprospívá. Wink Když se napiješ jednou za měsíc tak je to sice lepší než když někdo pije denně, ale dobré to není. Samozřejmě je důležité i množství. Pokud se bavíme o jednom pivu za měsíc, tak to není žádné drama, ale nechtěj po mně abych ti stanovil "povolenou dávku". To nikdo neumí, ví se pouze to, že čím víc piješ, tím víc si škodíš. Přesněji ti to neřeknu.

Co se Rivotrilu týče, měl bys informovat doktora který tě bude léčit, že to bereš. A stejně tak bys měl říct doktorovi který ti to předepsal, že se budeš léčit na hepatitidu C. Léky které budeš brát na játra dokážou rozhodit psychiku, a je potřeba s tím počítat.

Měj se!
Petr
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 16.06.2009, 18:47 hod    Předmět: Uf... Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:15 hod, celkově upraveno 1 krát.
Remo

PříspěvekZaslal: 21.06.2009, 11:36 hod    Předmět: diskriminace..? Citovat

Hepatikc.....Jasně,taky si to myslím.!Ale zas tak moc nepiju(tak moc),vážně!!Je to fakt tak jednou za měsíc až dva a nic tvrdého....nějaký to pivko..omg..!Došlo mi to že je rozhodně lepší nepít vůbec!!!!!!
Ale dík za reakci..! R:

A pana ADMINA Smile ,jsem se chtěl ještě na něco zeptat...bydlím na vesnici,která nemá ani 100obyvatel.A k místnímu starostovi se donesla zpráva z Plzne(jsem v podstatě plzeňák),že jsem pozitivní.Pak se to dostalo do místní hospody,tím pádem to ví všichni....A včera jsem tam zašel s kamarádem na sifon(vážně..Smile...)a řekli mi tam abych se tam už nikdy neukazoval,že mám tohle a tamto(neinformovanost!!!!!!!),místní lidé si to nepřejí a podobné řeči.Jo a jak jsem´dopil ten sifon,tak že to bude muset dezinfikovat....omg!!!!!
Si myslím že to má trochu dělat s tou "diskriminací"...??Nemám pravdu?Já nevím,poze si to myslím.A jestli tomu tak je,mohu s tím něco udělat??Celá vesnice se mne doslova "štítí...!!!".Jako bych měl nějakej "mor"..??????
Asi tak,no.Nemohu si tam ani dojít pro nanuka,třeba....?
PLS............co si o tomhle myslíte??? Shocked Shocked Shocked Shocked Question
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.06.2009, 16:38 hod    Předmět: Re: diskriminace..? Citovat

Remo napsal:
A pana ADMINA Smile ,jsem se chtěl ještě na něco zeptat...bydlím na vesnici,která nemá ani 100obyvatel...

Tak admin... to budu asi já Razz
Ale na tuhle otázku asi nebude jednoduchá odpověď. Nejsi první, kdo se s tím setkává. Lidé si pletou hepatitidu C s hepatitidou A, která je nesrovnatelně víc nakažlivá (s hepatitidou A bych tě z té hospody vyhodil taky). Takže jediné co mne napadá je pokusit se vysvětlit, že nemáš "žloutenku" (tj. hepatitidu A) ale že máš "hepatitidu C". Nevím jestli to pomůže a ani nevím jestli se to dá vysvětlit lidem vystrašeným z nakažení nějakou nemocí.

Nebo se zkus s chlapama v hospodě vsadit, že dostaneš zdravotní průkaz pro práci v potravinářství. Pokud to nepomůže, tak aspoň vyhraješ dost peněz a odstěhuješ se do Monte Carla. Wink

Ale vážně: pokud tady někdo má podobnou zkušenost a hlavně radu co s tím, tak napište.

Petr
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 10:33 hod    Předmět: Hm... Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:15 hod, celkově upraveno 1 krát.
mm
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 10:45 hod    Předmět: .. Citovat

Ja jsem se s diskriminaci setkal 1x a to v nemocnici, presne tak jak psal hepatikc. Jinak je to lidem okolo uplne jedno(vi to skoro vsichni) a klidne se po me treba napijou.Musim rict ze mi to kupodivu nikdy nevadilo ani pri sexu respektive jim.Rekl bych ze jde taky o to jak te ty lidi berou celkove.
Jackman

PříspěvekZaslal: 22.06.2009, 11:03 hod    Předmět: cejch Citovat

to hepatikc: obávám se, z toho co kolem sebe pozoruji, že se od "prozrazených a nemeritelných" budou lidé odvracet, i kdyby jim nad hlavou svítil neon s nápisem" Měl jsem, ale už nemám žltačku". A můžeme být rádi, že nás stát nenutí k pohřbu žehem, než si někdo z ochránců přírody usmyslí, že "nakažení" do hrobu, potažmo do Země, nepatří.

to all: Po léčbě zase na skok na fóru: rehabilituji, myslel jsem, že to půjde rychleji. Trochu problém s nenadálými alergickými reakce, kdy vlastně nevím na co, a nemůžu se alergenů vyvarovat. Až to řádně zdiagnostikuji, dám to do Témátka. S pozdravem Váš Jackman a držte se Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.