Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Ja se žije s hep C ?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
T

PříspěvekZaslal: 20.02.2009, 10:50 hod    Předmět: Ja se žije s hep C ? Citovat

Dobrý den! Mám dotaz na všechny, kdo mají hepatitidu C. Samozřejmě mi odpovídat NEmusíte pokud NEbudete chtít. Chci se zaptat, jak se vám s touto nomocí žije. Jaký musíte dodržovat režim, jestli můžete všechno jíst, jestli máte nějaké omezení. Při jaké příležitosti musíte říct, že tuto nemoc máte a jak je to s pohlavním stykem. Jak se musíte chovat ke své rodině a tak... Byla bych moc vděčná, kdyby jste se mi někdo ozval. Moc vám předem děkuji T.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.02.2009, 11:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, s C se žije docela dobře, nějak se neprojevuje, pacient se většinou cítí zdráv, do té doby něž začnou játra selhávat a to když se děje tak už je většinou pozdě a lékaři se s váma budou bavit na transplantačním oddělení,... i po transplantaci vás čeká léčba(vir je stále v krvi).
Ale to že lidé s C skončí s cirhózou je pouze 20%, ostatní opravdu v klidu dožijí i s C a umírají z úplně jiných příčin.(Toto zjištění mě taky od léčby docela odradilo, ale proto že můj přítel má již fibrózu a začal se léčit hned, bylo i pro mě vhodné se začít léčit taky hned-neustálá možnost že ho po jeho vyléčení, nakazím znovu,...
Říkat někomu, že máte C nemusíte, jediní lidé kteří by měli být vámi upozorněni, jsou lékaři, sestry,... A naopak lékaři jsou vázáni (lékařským tajemstvím) tedy i oni nikomu nesmí zdělit váš zdr. stav. Pokud se to stane což tady už někdo psal, máte plné právo takového žalovat, stěžovat si na vyšších postech,..
Se sexem a jak se chovat v rodině? Mít na paměti, neustále hrozící infikování druhých!!! a to nejen v rodině!!
T

PříspěvekZaslal: 20.02.2009, 12:18 hod    Předmět: Citovat

Ahoj strašně moc děkuji za odpověď Smile Hodně štěstí v léčbě!!! T.
Hynek

PříspěvekZaslal: 26.04.2009, 08:53 hod    Předmět: Re: Ja se žije s hep C ? Citovat

T napsal:
Dobrý den! Mám dotaz na všechny, kdo mají hepatitidu C. Samozřejmě mi odpovídat NEmusíte pokud NEbudete chtít. Chci se zaptat, jak se vám s touto nomocí žije. Jaký musíte dodržovat režim, jestli můžete všechno jíst, jestli máte nějaké omezení. Při jaké příležitosti musíte říct, že tuto nemoc máte a jak je to s pohlavním stykem. Jak se musíte chovat ke své rodině a tak... Byla bych moc vděčná, kdyby jste se mi někdo ozval. Moc vám předem děkuji T.

Mě se žije s céčkem tak nějak normálně jako bez něj. Až na občasnou únavu nemoc nijak nepociťuju. Je to už 15 let co mi na něj přišli, léčba nebyla úspěšná ani po aplikaci interferonu dva roky po sobě, ale stav se nijak nehorší. Dost figuroval v mém životě alkohol, ale přesto je pořád všechno jako na začátku. Teď se alkoholu už pár let vyhýbám, nepiju ani nealko pivo a jediné co dělám proto aby se to nehoršilo je, že nejím jídla na přepálených tucích. O nemoci nikomu nevyprávím, partnerka o tom ví a nějak jí to nevzrušuje. Jediná nevýhoda je, že nemůže člověk pracovat ve zdravotnictví, nebo potravinářství, jinak o nemoci ani nevím. Co se týče mě, tak si myslím, že jsou horší nemoci které můžou člověka postihnout. Zhoubné nádory, tělesné postižení a tak podobně. Je to s největší pravděpodobností moje vina, protože jsem si jednou píchl drogu společně s dalším člověkem, tak se snažím prostě žít dál a říkám si, že za chyby se platí, někdy bohužel i smrtí. Myslím, že by si z toho nikdo neměl dělat těžkou hlavu a prostě žít dál. Bez alkoholu, bez promiskuity.. a to snad není tak hrozný vynechat. Na světě je spousta věcí o můžete dělat i s nějakou nemocí o které ani nevíte dokud vám o ní doktor neřekne, že jí máte. Samozřejmě mám někdy chvíle kdy se bojím smrti, ale pak si trochu nadneseně řeknu, co by spousta lidí dala za to aby věděli jak umřou. Very Happy My to víme a kdoví, jestli na to vůbec umřeme. Za těch X desítek let se může stát cokoliv. Srazí mě auto, vynaleznou nový lék..
Myslím, že hepatitida C není to nejhorší co může člověka potkat. To nejhorší co může člověka potkat je strach a rezignace. Proto bych ti chtěl i všem těm lidičkám co tahle nemoc potkala říct, že první a hlavní cesta k prohře je pesimismus a ústup. Mějte se bájo a držte se! Wink
Bobila1

PříspěvekZaslal: 26.04.2009, 09:01 hod    Předmět: Citovat

Hynek napísal svätú pravdu: Nikdy sa nevzdávať a bojovať do konca.
Johanci

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 02:08 hod    Předmět: Re: Ja se žije s hep C ? Citovat

Hynek napsal:
T napsal:

Mě se žije s céčkem tak nějak normálně jako bez něj. Až na občasnou únavu nemoc nijak nepociťuju. Je to už 15 let co mi na něj přišli, léčba nebyla úspěšná ani po aplikaci interferonu dva roky po sobě, ale stav se nijak nehorší. Dost figuroval v mém životě alkohol, ale přesto je pořád všechno jako na začátku. Teď se alkoholu už pár let vyhýbám, nepiju ani nealko pivo a jediné co dělám proto aby se to nehoršilo je, že nejím jídla na přepálených tucích. O nemoci nikomu nevyprávím, partnerka o tom ví a nějak jí to nevzrušuje. Jediná nevýhoda je, že nemůže člověk pracovat ve zdravotnictví, nebo potravinářství, jinak o nemoci ani nevím. Co se týče mě, tak si myslím, že jsou horší nemoci které můžou člověka postihnout. Zhoubné nádory, tělesné postižení a tak podobně. Je to s největší pravděpodobností moje vina, protože jsem si jednou píchl drogu společně s dalším člověkem, tak se snažím prostě žít dál a říkám si, že za chyby se platí, někdy bohužel i smrtí. Myslím, že by si z toho nikdo neměl dělat těžkou hlavu a prostě žít dál. Bez alkoholu, bez promiskuity.. a to snad není tak hrozný vynechat. Na světě je spousta věcí o můžete dělat i s nějakou nemocí o které ani nevíte dokud vám o ní doktor neřekne, že jí máte. Samozřejmě mám někdy chvíle kdy se bojím smrti, ale pak si trochu nadneseně řeknu, co by spousta lidí dala za to aby věděli jak umřou. Very Happy My to víme a kdoví, jestli na to vůbec umřeme. Za těch X desítek let se může stát cokoliv. Srazí mě auto, vynaleznou nový lék..
Myslím, že hepatitida C není to nejhorší co může člověka potkat. To nejhorší co může člověka potkat je strach a rezignace. Proto bych ti chtěl i všem těm lidičkám co tahle nemoc potkala říct, že první a hlavní cesta k prohře je pesimismus a ústup. Mějte se bájo a držte se! Wink

Zdravím,není pravda,že člověk s hepatitidou c,nemůže pracovat ve zdravotnictví,nebo v potrvinářství.Neexistují žádná nařízení,které by to zakazovaly.I potravinářský lístek Vám musí vydat s touhle diagnozou,když ho budete potřebovat.Aspoň takhle mi to bylo řečeno,když mi v práci zjistili,že jsem ji prodělala.Dělám ve zdravotnictví a o práci jsem nepřišla,ikdyž jsem se zprvu o ni bála.Člověk musí být jen opatrný a dodržovat hygienické pravidla.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.