Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Solidární léčba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jíťa

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 19:01 hod    Předmět: Citovat

alisa napsal:
anonym:díky moc tak se nebudu zbytečně stresovat pokud budou u malého protilátky ještě pozitivní,mě bylo řečeno,že by měli vymizet kolem roku,tak jsem zase o něco chytřejší.Chtělo se mi až brečet když prckovi brali krev a to jsem tam u toho nebyla poslala jsem přítele,já bych to nezvládla,tak moc plakal ach jo kéž už by to bylo naposled,přeji všem hodně zdraví

Aliso, ještě jsem chtěla dát odkaz odkud jsem čerpala ony informace: http://www.virova-hepatitida.cz/dokumenty/kniha_odbornici.pdf
je to na str.22. Náš malej taky hrozně vyváděl při odběrech ale myslím že víc než samotné píchnutí měl trápeníčko že ho drží 3
lidi aby se při odběru nepohnul Wink . Omlouvám se za anonym zapomněla jsem se prve přihlásit Embarassed
Jitka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 22:00 hod    Předmět: Citovat

Evka napsal:
Dotaz pro Petra: Pokud je viremie pod hranicí měřitelnosti, jak se dá poznat že přetrvává? Chápu, že přetrvávat v neměřitelném množství virus může, ale nechápu, jak se to dá s určitostí zjistit, když je neměřitelný.

Nu, jednotlivé informace týkající se testování jsem se snažil popsat tady:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm
Stručně řečeno: dnes neexistuje způsob, jak stoprocentně odhalit přítomnost viru v krvi. Běžné metody PCR mají citlivost 50 IU/ml, ty nejlepší se dostávají k 10 IU/ml, ale naprosto spolehlivě se to zjistit nedá. Naštěstí se ukazuje, že pokud je hladina viremie 6 měsíců pod hladinou měřitelnosti (tj. nižší než 50 IU/ml), tak prakticky nehrozí, že by infekce znovu vzplanula. Proto se tento stav považuje za "vyléčení" a označuje se jako setrvalá odezva. A má se za to, že pak už virus v krvi není.

Ano, spekuluje se o možnosti, že i když je virus neměřitelný, tak někde v těle přežívá. Není to však prokázáno a proti této teorii hovoří řada studií. Zejména jsou důležité studie při kterých je dlouhodobě sledován stav pacientů kteří dosáhli setrvalé odezvy. Pokud by totiž virus někde dřímal, je velmi pravděpodobné, že by se velmi rychle namnožil při jakémkoli oslabení imunity (například při nachlazení). U pacientů se setrvalou odezvou k něčemu takovému nedochází, a také se postupně zlepšuje stav jejich jater (nebo se alespoň dále nezhoršuje).

Co se týče vymizení protilátek u novorozenců - mám za to, že tam je zmíněná publikace napsaná trochu zkratkovitě (nicméně správně). Je potřeba rozlišovat test na protilátky (anti-HCV) a test na přítomnost viru (HCV-RNA což je test který se obvykle dělá metodou PCR). A rozhodující je to druhé - přítomnost viru. Nemyslím si, že protilátky u novorozenců mohou vymizet a podle mne to citovaný text ani neuvádí. Kromě toho (už se opakuji) není přítomnost protilátek to rozhodující.

Petr
Jackman

PříspěvekZaslal: 28.05.2009, 23:07 hod    Předmět: to Petr Citovat

Petře, teď se zeptám jako laik: má stav jater po vyléčení vliv na event. udržení neměřitelné hranice viru? Nebo je to "šumák" (jak říká moje dcera Very Happy ) a při poklesu imunity se vir pomnoží tak jako tak? Vždyť přece po léčbě máme imunitu v troskách, takže by měla být hrozba pomnožení cca do dvou tří měsíců po ukončení léčby. Nebo přemýšlím úplně blbě? Jackman
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 07:53 hod    Předmět: Re: to Petr Citovat

Jackman napsal:
Petře, teď se zeptám jako laik: má stav jater po vyléčení vliv na event. udržení neměřitelné hranice viru? Nebo je to "šumák" (jak říká moje dcera Very Happy ) a při poklesu imunity se vir pomnoží tak jako tak? Vždyť přece po léčbě máme imunitu v troskách, takže by měla být hrozba pomnožení cca do dvou tří měsíců po ukončení léčby. Nebo přemýšlím úplně blbě? Jackman

No, ptáš se jako laik, ale taky nezapomeň, že se ptáš laika Razz
Na hodnotu viremie má vliv imunitní systém. Četl jsem pár prací které prokazují, že hodnota viremie nesouvisí s rozsahem poškození jater.

Spekulace o skrytém přežívání viru nemá vůbec smysl na tomto fóru diskutovat. Důležité je, že "setrvalá odpověď " je skutečně setrvalá, a že prokazatelně vede k zastavení zánětu a ke zlepšení stavu jater. Takto vyléčený pacient sice nesmí být dárcem krve či orgánů, nicméně jde především o preventivní opatření. Nepodařilo se mi nalézt článek, který by popisoval, že by se krví takto vyléčeného pacienta někdo nakazil.

Petr
to Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 23:05 hod    Předmět: Citovat

Dík za odpověď, hned jsem klidnější Very Happy už jsem totiž vypil tři piva za tři týdny. A to se mě sakra zlepšila chuť k jídlu. Škvarky a čabajka se prostě bez piva nedá jíst Very Happy Jackman
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.