Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Solidární léčba
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdravyNemocny

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 12:07 hod    Předmět: Solidární léčba Citovat

Zdravím, jsem taktéž hepa-c v současné době v remisi. Vidím, že se rozproudila debata "Hepa-c a finance". Psal jsem teď jednu studii a možná bude někoho zajímat. Je fakt, že zásadně nesouhlasím s útočným tónem hepatika-c, tenhle postoj si myslím tady nemá co dělat. Ale v současné době je velký trend spoluúčasti závislých na vlastní léčbě. Dle statistik, které jsem nyní studoval, má hepatikc pravdu v tom, že 16ti letý narkoman má velmi vysokou pravděpodobnost vyléčení, než 60ti letá osoba, která se nakazila před více než deseti lety. Co se týče platby za léčbu, tak jak tady jsme, myslím, že nikdo za minulý rok neodvedl na zdravotním pojištění přes 230 tisíc. Já jsem se koukal do svého daňového přiznání a zaplatil jsem 60 tisíc. Takže logicky někdo za mě zaplatil cca 170 tisíc. Takže jak píše alisa, "na léčbu mám nárok, protože platím zdravotní pojištění," tak ono to není tak jednoduché. Je to o solidaritě našeho systému zdravotnictví, a solidaritu nelze vymáhat ve stylu "jseš bohatší, to je tvoje věc ,ale mě dej svoje peníze !".To je cesta hodně zpátky. No a jsem zvědavý, kdo mě "ukřižuje" Very Happy Čao.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 13:14 hod    Předmět: Citovat

Pojištění je prostě pojištění, ne předplacení, i když samozřejmě člověk do šedesáti zaplatil daleko víc než do dvaceti. Když nabouráš pojištěné auto, a škoda je velká, taky ti to někdo zaplatí, těžko jsi na pojištění zaplatil potřebnou sumu. Rozdíl je, že na auto platíš dobrovolně a zdravotní je naštěstí povinné. Už se vidím, jak bych potřebnou sumu dala dohromady. Je pravda, že bohatší platí na pojištění víc a to spravedlivé není. Pokud máš nápad, jak to vyřešit, směle do toho, ale jinak je to pouze zbytečné plkání.
Přestože jsem osoba padesátiletá, nakažená transfuzí, tak jsem toho názoru, že určité blbosti udělal v životě každý a holt někdo měl kliku a nic se mu nestalo, a jiný ne. A proč tedy ještě peněžně trestat ty, co tu kliku neměli. Vždyť ty nemocné, kteří se drog nevzdali a ničí si zdraví dál přeci nikdo draze neléčí.
A ještě poznámku - pokud bys byl zdravý, tak zas budeš platit na někoho ty a skuhrat. Takže jsi na nemoci vlastně vydělal. Pokud v tomhle někdo vidí logiku, tak já tedy ne.
Jíťa

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 13:25 hod    Předmět: Citovat

Také zdravím. Ano, tedy hepatikc tady rozbouřil vody a já jsem za to ráda, protože jsem byla zvědavá na reakce ostatních. Já myslím, že by se o tom dalo debatovat donekonečna. Nakonec když by se takto řešilo zda si mají narkomani (alkoholici, kuřáci) hradit léčbu následků svých závislostí, mohlo by se pak spekulovat i o léčení nedokončených sebevražd, léčbu lidí kteří zavinili dopravní nehodu a samy se při tom zranili a tak donekonečna....je spousta možností jak si vlastním přičiněním způsobit poškození zdraví.
K té spoluúčasti, já bych byla i pro. Možná i proto že na tom nejsem finančně špatně a tom problém nevidím. Sama si za to můžu, nikdo mě drogy užívat nenutil a na druhou stranu- jak k tomu přijdou ti co k hepC přišli jak slepí k houslím? Spoluúčast by navíc přiměla nemocné bývalé narkomany, že by si více vážili svého zdraví.
Jenže jak by to potom bylo s dokazováním způsobu nákazy hepatitidy? Spousta lidí vůbec neví jak k nemoci přišla. Spousta lidiček s drogou jen experimentovala a nemají o tom nikde žádný záznam. Pak by platili jen ti féroví, kteří by se ke svým hříchům přiznali? Já jsem drogy brala, takže dle mého názoru jsem se nakazila během aplikace drog na 99,9%. Ale 100% to samozřejmě není, co když jsem se nakazila jiným způsobem např. u zubaře, při chirurgickém zákroku ap.?
Musím ještě zdůraznit že jsem vděčná za naše zdravotnictví a že solidarita s nemocnými tady funguje a je mi jasný, že bohužel na mou léčbu přispívají i zdraví do společné kasy. Jenže takhle to prostě funguje a zdraví je vrtkavé a ve vteřině může být vše jinak Confused Myslím že tudy cesta nevede...
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 14:56 hod    Předmět: Citovat

Tak mne teď napadá, že z nás teď asi Petr velkou radost nemá. Tohle fórum založil proto, abychom si navzájem pomohli a podrželi se při léčbě. A k tomu určitě témata hádek kdo komu co má platit, případně politikaření vůbec nepatří.
Jíťa

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 15:18 hod    Předmět: Citovat

Evka napsal:
Tak mne teď napadá, že z nás teď asi Petr velkou radost nemá. Tohle fórum založil proto, abychom si navzájem pomohli a podrželi se při léčbě. A k tomu určitě témata hádek kdo komu co má platit, případně politikaření vůbec nepatří.

Evko, myslím že jsi to napsal naprosto trefně. Nenechme se znechutit, důležitý je soustředit se na léčbu Wink
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 15:43 hod    Předmět: Citovat

Evka napsal:

Vidím, že se budu muset vyjádřit Razz
diskuse o zdravotních systémech sem skutečně moc nepatří. Asi se všichni shodneme v tom, že jistá míra solidarity je vhodná (ne-li nezbytná) a zbytek je vlastně pouze diskuse o tom, jak velká by ta míra měla být. A na to neexistuje objektivní měřítko. Výsledkem jsou nekončící diskuse.

Takže Evka mne odhalila Wink
Skutečně budu raději, když se tady budou objevovat příspěvky, které ostatním nějak pomůžou. Nejlépe oznámením o úspěšném vyléčení.

Petr
alisa
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 19:11 hod    Předmět: Citovat

zdrav.nem.:ahoj já tě určitě neukřižuju,řekl si svůj názor a hlavně si tady na nás neházel špínu.co se týče spoluůčasti,nejsem jednohlasně pro,protože na to nemám,ale kdyby k tomu došlo tal bych si asi ty peníze půjčila.Ach lidi držte mi palce zítra jdu na kontrolnní testy po dvou letech a se synem na roční kontrolu jestli vymizely protilátky tak doufám že to dopadne dobře,chceme s přítelem ještě jedno mimi....
Jíťa

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 20:30 hod    Předmět: Citovat

alisa napsal:
zdrav.nem.:ahoj já tě určitě neukřižuju,řekl si svůj názor a hlavně si tady na nás neházel špínu.co se týče spoluůčasti,nejsem jednohlasně pro,protože na to nemám,ale kdyby k tomu došlo tal bych si asi ty peníze půjčila.Ach lidi držte mi palce zítra jdu na kontrolnní testy po dvou letech a se synem na roční kontrolu jestli vymizely protilátky tak doufám že to dopadne dobře,chceme s přítelem ještě jedno mimi....

Aliso, držím palečky ať jsou všechny testy v pořádku Wink
Jitka
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.05.2009, 20:31 hod    Předmět: Citovat

alisa napsal:
...Ach lidi držte mi palce zítra jdu na kontrolnní testy po dvou letech a se synem na roční kontrolu jestli vymizely protilátky tak doufám že to dopadne dobře,chceme s přítelem ještě jedno mimi....

Neber to jako hru se slovíčky, ale: protilátky nevymizí, důležitá je viremie (PCR). Protilátky v krvi zůstávají, těch se nezbavíš. Ale zároveň přítomnost protilátek ničemu nevadí.

Pokud budeš mít negativní PCR dva roky po ukončení léčby, tak není důvod proč nemít mimčo. A pokud jsi měla negativní PCR před rokem (tj. rok po léčbě) tak je téměř jisté, že budeš negativní i teď.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 11:03 hod    Předmět: Citovat

Aliso, předpokládám že jde o vymizení protilátek u miminka. Právě jsem se dočetla že anti-HCV získamé od matky mohou přetrvávat až do 18.měsíce věku dítěte a proto nemá smysl do té doby test na protilátky dělat. Pak by měly opravdu samy vymizet.
Z mé zkušenosti: Syn byl testován ve 3 měsících- virémie neg., protilátky pozitivní
v 6 měsících- virémie neg., protilátky pozitivní
ve 12 měsících- virémie neg., antiHCV negativní
Vymizení protilátek je prý dobrým znamením a s chlapečkem už na další testy nemusím.
Věřím že i u Vás bude vše v pořádku Wink . pa
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 11:40 hod    Předmět: Odpoveď hepatika-c Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:17 hod, celkově upraveno 1 krát.
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 13:28 hod    Předmět: Citovat

Dotaz pro Petra: Pokud je viremie pod hranicí měřitelnosti, jak se dá poznat že přetrvává? Chápu, že přetrvávat v neměřitelném množství virus může, ale nechápu, jak se to dá s určitostí zjistit, když je neměřitelný.
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 13:43 hod    Předmět: Dotaz pro Petra Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:17 hod, celkově upraveno 1 krát.
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 13:57 hod    Předmět: Metódy PCR Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:18 hod, celkově upraveno 1 krát.
alisa
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.05.2009, 18:39 hod    Předmět: Citovat

anonym:díky moc tak se nebudu zbytečně stresovat pokud budou u malého protilátky ještě pozitivní,mě bylo řečeno,že by měli vymizet kolem roku,tak jsem zase o něco chytřejší.Chtělo se mi až brečet když prckovi brali krev a to jsem tam u toho nebyla poslala jsem přítele,já bych to nezvládla,tak moc plakal ach jo kéž už by to bylo naposled,přeji všem hodně zdraví
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.