Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

doruceni injekci

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrqa

PříspěvekZaslal: 20.04.2009, 13:29 hod    Předmět: doruceni injekci Citovat

Jak to mate s dodavanim injekci? Dostavate to primo u lekare nebo v lekarne?
Protoze me to chodi specialni postou DHL a vzdy to zatim bylo v polystyrenove krabici ve ktere byl takovy ten chladici element z mrazaku, takze ty injekce byly pekne studene. Ale ted naposled mi to prislo v normalni papirove krabici, sice s tim chladicim elemntem, ale bylo to normalne teple, pokojova teplota. Tak ted premyslim co s tim? Mam je pouzit nebo si mam vyzadat nove?? Nevim jak dlouho to bylo v teple.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jíťa

PříspěvekZaslal: 20.04.2009, 16:28 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, já si injekce vyzvedávám u lékařky v ordinaci z lednice. Mám to 25km domů takže převážíme autem a v polystyrenové krabici. To co popisuješ by ve mě důvěru tedy moc nevzbuzovalo a pátrala bych po tom, proč to poslali tentokráte bez chlazení...
Nemáš doma jinou injekci kterou by sis mohla vzít místo těchto?
magdalena

PříspěvekZaslal: 20.04.2009, 17:30 hod    Předmět: Citovat

taky jsem si vyzvedavala u lekarky, mam to domu pěšky 30 min., ale stejne jsem pouzivala termo tasku. pegIntron ma mit pokojovou teplotu pred aplikaci, ale kdyz nevis jak dlouho byl vystaven vyssi teplote, tak to muze byt problem....
osobne bych zavolala lekari, nebo dodavateli leku a resila bych jinou moznost doruceni. hm, nekdy to jinak nejde, ale riskovat neucinnost leku je zbytecne...
drzim palce, at to brzo vyresis...
papala magdanela
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.04.2009, 21:01 hod    Předmět: Citovat

Já dostávám pichule u doktora a převážím je domů 1hod. v autě normálně jen tak. Doktor o tom ví a nic nenamítal. Tak 1 hod. asi nevadí. Ale pošta ti šla asi dýl co.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 20.04.2009, 21:23 hod    Předmět: Citovat

Taky bych zkusil především zjistit, jak to bylo dlouho na cestě (někde bude existovat prokol o předání zásilky z lékárny do DHL) a případně žádal výměnu. Nebude to jednoduché, protože inteferon je drahý jako šlak, takže člověk který to zavinil se bude cukat a tvrdit že je to všechno v pořádku. Pokud to jde, zkus do toho zapojit doktora, který by v tomhle bodě měl mít autoritu.

Bohužel jsem se nikde nedopátral informace, jak dlouho může být interferon při pokojové teplotě. Pouze u jednoho konkrétního typu interferonu (který se ale už dnes moc nepoužívá) uváděl výrobce v příbalovém letáku, že maximálně 24 hodin. Ale jestli to platí i pro ty dnešní pegylované interferony, to nevím. Logicky by to mělo být podobné, ale to je jen spekulace.

Petr
sakra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 09:47 hod    Předmět: Re: doruceni injekci Citovat

Ja pred lety s injekcemi i cestovala. 14 dni cestovani po ukrajine, leky jsem nesla sebou v batohu. Lekari to nijak nevadilo.
Nevim jak je to s mnozstvim ucinne latky, ale kazdem pripade se nemusis bat nejakeho ublizeni si "zakazenym" lekem.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 12:08 hod    Předmět: Citovat

Tak ono nejde o to že by se interferon "zkazil" jako spíš o to že dochází k rozkladu účinné látky a tím ztrácí lék na účinku. Doporučená teplota na jeho skladování přeci není daná bezdůvodu. Sice věřím tomu, že pár hodin při pokojové teplotě není katastrofa, ale nač riskovat, když je léčba tak dlouhá a náročná... Wink
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 13:00 hod    Předmět: Re: doruceni injekci Citovat

sakra napsal:
Ja pred lety s injekcemi i cestovala. 14 dni cestovani po ukrajine, leky jsem nesla sebou v batohu. Lekari to nijak nevadilo.

To jsi měla interferon dva týdny v batohu (tj v teple)???
Dva týdny je podle mne moc. Interferon je bílkovina která se v teple rozkládá takže postupně ztrácí účinnost. Podle mne jsi v podstatě ty dva týdny vynechala léky a pokud ti to schválil doktor, tak by si zasloužil aby nebyl doktor. Evil or Very Mad

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 14:27 hod    Předmět: Re: doruceni injekci Citovat

no bylo mi v kazdem pripade jsem mela zname priznaky i po techto injekcich (horecka, klouby...) na tonhle starem interferonu byly ty priznaky vubec tezsi. Pegylovany byl brnkacka:)
Je to davno, pred 13 lety. Vsechno bylo jeste takove "humpolacke" Cekala jsem tenkrat pul roku zda me pojistovna vezme na milost a schvali to:) Byly to fakt zacatky interferonu v Cechach:)
Ale souhlasim ze doktor, docent nedocent, byl dost...no ehm...nevim, nezdvorilej, bez zajmu o nic, nez o lek samotny. Pacient ho nezajimal. Kdyz jsem tenkrat neveda nic, si poztezovala, ze mam deprese, rekl jen "ejhle" a psal dal... Ja netusila, ze to muze lek zpusobovat, nebyly zadne pribalove letaky, nebylo koho se zeptat, byla jsem z prvnich pacientu...Po skonceni lecby jsem ho nechtela uz nikdy videt a sla jsem jinam.
Mrqa

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 16:48 hod    Předmět: Citovat

No takze jsem vcera obvolala lekarnu, kde mi rekli, ze to predali ve ctvrtek vecer DHL s tim, ze to maji mit v lednici (na krabici byla velka celudule, ze to ma byt v chladu), tak doufam ze to tam bylo. No a v patek to asi dali z lednice do nakladaku a kolem poledne v patek mi to prislo. V te lekarne mi rekli, ze to tak je v pohode. No me se to moc nezdalo tak jsem volala svoji takovou hepatitidovou sestru, ktera u me byla nekdy na zacatku (od te doby jsem ji nepotrebovala) a ta rekla, ze je dobre ze jsem se ozvala, ze to zjisti a ze si mysli, ze by mi meli poslat nove injekce. Volala znova do lekarny a asi se s nema nejak pobavila. Kazdopadne mi pak volali z lekarny a rekli, ze ty injekce Pegasysu muzou byt az 48 hodin bez lednicky. V mem pripade, ze to bylo ani ne 24 hodin, takze ty injekce muzu normalne pouzit. Doufam, ze z te lekarny si to overili u vyrobce.
No mam pred sebou poslednich 10 tydnu, jsem uz ted bez viru, tak doufam, ze ty injekce budou porad jeste fungovat tak jak maji a ze se mi ty mrchy uz nevrati.
shantiom1234
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 21:09 hod    Předmět: Pegasys Citovat

Mrqo, v pribalovem letaku pro Pegasys, ktery je k dispozici primo na strankach vyrobce na internetu, je napsane, ze by nemel byt pri pokojove teplote dele nez 24 hodin. Tak myslim, ze jestli Ti ty leky dorucili behem 24 hodin, tak by mely byt v poradku. Preji Ti uspesnou lecbu! Smile
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 22:38 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Mrqa (ty sis ale dala nick! jak to mám skloňovat??? Razz )
tak to snad bude v pořádku... ale stejně se mi ten způsob dopravy moc nelíbí. Máš to už "za pár" takže pro tebe to asi nebude mít velký význam, ale možná bys udělala dobře, kdyby ses o tom někomu zmínila (nevím jestli doktorovi nebo šéfovi lékárny...). Na jednu stranu je prima že ti to pošlou až domů, ale na druhé straně to vypadá, že je to tak trochu věc náhody, jestli to někdo nechá odpoledne někde na sluníčku, nebo dají na noc do mrazáku namísto do ledničky.

Pro srovnání: když se takovéhle věci dopravují profesionálně od výrobce do lékárny, tak jsou nejen v chladicím boxu, ale je tam i záznamové zařízení které měří a zaznamenává teplotu. Takže pokud se v průběhu dopravy teplota dostane (byť na chvíli) mimo stanovenou mez, tak se to pozná.

V každém případě přeju hodně sil do finiše!
Petr
Mrqa

PříspěvekZaslal: 22.04.2009, 09:42 hod    Předmět: Citovat

No do ted mi to prave vzdycky prislo v polystyrenove krabici kde byl za prepazkou i ten chladici element, takze to bylo pekne studene. Ted poprve to prislo v normalni papirove krabici. Ale jelikoz uz to mam za par, tak snad to bude fungovat jak ma. Takze na dovcu uz pojedu bez piluli a bez injekci, huraaaa. Do ted jsem to vzdycky slozite balila a rychle do lednice a v lete uz budu bez starosti.
A k te prezdivce to je tak. To je jakoze Mrkev, po valalassku Mrkva no a misto kv tam je q Razz Pochapujes?
Jackman

PříspěvekZaslal: 23.04.2009, 22:11 hod    Předmět: teplota Citovat

Už jste si píchli injekci rovnou z ledničky? Dost zvláštní pocit vnitřního chlazení v okolí vpichu. Asi takhle bych si představoval necitlivé místo na kůži jako ve filmu Bílá nemoc. Brrrr.... !! Jackman
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.