Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

lecba 3x , posledni musela byt prerusena -alergie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sakra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 09:41 hod    Předmět: lecba 3x , posledni musela byt prerusena -alergie Citovat

Hepatitidu mam uz 17 let, lecila jsem se trikrat, vzdy hned dobra odpoved, ale po konci lecby do pul roku navrat choroby. Vzdy jsem mela pri lecbe kozni alergicke projevy. Kazdou dalsi lecbu horsi. Pro posledni lecbe to skoncilo hospitalizaci na koznim a zoufalou snahou ukrotit reakci (mesic v nemocnici). Lecba musela byt prerusena. Nevi co alergii zpusobuje, ale boj s alergii pak pretrval jeste asi 3 roky (pravidelane uzivani antialergik) Ted uz jsem bez alergickych projevu, interferon ani ribavirin az asi dostat nemuzu. Doktor me vsak objednal ted na jaro, pry budou mozna nejake nove typy lecby. Vite nekdo o tom neco? Mel jste nekdo takovou alergickou reakci?
Co si myslite (me tohle porad prekvapuje) ze Mudr. Rehak uvadi ze ma uspesnost lecby 90%, avsak sami vyrobci leciv pisou o 60-70%. Ja se domnivam, ze je to spis slozenim jeho klientely (hodne toxikomanu) a ze treba jsou bez viru po skonceni lecby, ale jiz neprijdou treba po pul roce, tak jsou zahrnuti do "uspesnych".

Mate nekdo zkusenost s koloidnim stribrem? Budu se hold asi muset orientovat na alternativni typy lecby....
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 12:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,

co se nových léků týče, posledních pár let se nic nového nedělo. Poslední změnou (někdy kolem roku 2002) bylo zavedení pegylovaného interferonu (píchá se jednou týdně, dřív se aplikoval třikrát do týdne). Pokud jsi brala ne-pegylovaný interferon, tak tohle by mohla být změna, která by mohla zmírnit tvoje alergické reakce.

Aktuální informace o nových preparátech najdeš tady http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=pipeline.htm

Poměrně nová věc, kterou mohl mít tvůj doktor na mysli je prodloužení léčby. V některých případech se prodloužením léčby (obvykle na 1,5 roku) dosáhne právě toho, že nedojde k relapsu (znovu objevení viru po půl roce). To by mohl být právě tvůj případ.

Úspěšnost léčby 90% by mohla být u lidí kteří mají genotyp 3 nebo 2. U pacientů s genotypem 1 to opravdu reálné není. Můžeš mi poslat odkaz, kde to MUDr Řehák uvádí?

Z alternativní medicíny můžu s klidným svědomím doporučit jen ostropestřec. Ten tě sice nezbaví viru, ale pomůže játrům.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sakra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 14:18 hod    Předmět: Citovat

Ja uz mela vsechno. Davno interferon 3x tejdne, pegylované jednou tejdne...prodlouzeni lecby.... Myslim, ze vsechen ten vyzkum se stejne vyviji nejak smerem "co jeste k interferonu" takze asi nic pro me. Nemyslim, ze si po minule reakci jeste znovu zkusi zase interferon... Ale porad je mozny, ze to byly obtize z Ribavirinu....

Nemyslim, ze by to doktor Rehak uvadel nekde verejne, ale tvrdi to svym pacientum. Chodila k nemu kamaradka, zvala me prave "pojd k Rehakovi, ten rikal ze ma uspesnost 90%" Ona sama se po mem zpochybneni tohoto udaje ptala jeste jednou primo.... Tak z toho vyvozuju, ze to patrne bude klientelou...
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 22:23 hod    Předmět: Citovat

Bohužel je to tak,
vývoj se sice pokouší hledat cestičky ledaskde, ale zatím to bohužel vypadá, že nějakou dobu to bez interferonu to nepůjde. Sad
Petr
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.04.2009, 16:17 hod    Předmět: Citovat

sakra: ahoj, můj přítel má nějakou svědivou vyrážku-prý mikrobakteriální. Mikrobi běžně žijící na naši kůži mu to způsobili, prý proto že má oslabenou imunitu k vůli léčbě.
Maže to kortikoidama, prvotní hrozná vyrážka zmizela, ale jakmile se přestane mazat opět to všude vylézá. Nejspíš to bude mít až do ukončení léčby. Nevím.
O nových lécích mluvil i můj doktor. Říkal, že budou na sejném principu jako teď akorát, že ůspěšnost vyléčení bude vyšší.
Neboj za pár let ti co budou mít C dostanou jednu včelku a budou fit... a nebo každé mimčo dostane včelku a C nikdy nedostane...
A nevíc s C se dá žít, pouze u 20% to končí cirhozou.
Doktor se mě taky ptal zda se chci léčit. No můžu ti říct, že bych do toho rači nešla a fakt si počkala na méně drastičtější, kratší léčbu, ale pač můj přítel s tím musel začít hned, k vůli pokročilé fibroze, přidala jsem se i já.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.04.2009, 18:13 hod    Předmět: Citovat

Já jsem měla ribavirin a albumin interferon, který se píchá jen jednou za dva týdny. Ale byla to studie, ještě není schválený. Jsem teď více než půl roku po ukončení a jsem stále negativní.
sakra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 28.04.2009, 16:38 hod    Předmět: Citovat

to Nika:
vsak to je take muj plan:) Udrzet se co v nejlepsi kondici, aby az prijdopu na ten zazrak, byla porad jeste fit:) Mam cecko 18 let a "nic mi neni" Tenkrat mi na ferovku rikali ze 15 let zivota, pak cirhozu nebo rakovinu... A za tu dobu se pusobeni viru na mich jatrech skoro neprojevilo. Dcera se narodila v nejvetsim ataku choroby, je zcela zdrava.
Takze doufam...za celou dobu mi vlastne nejvic ublizila prave lecba... Rozjela alergie, ktere se mi nepodarilo nikdy uplne zastavit:(
Jíťa

PříspěvekZaslal: 28.04.2009, 17:28 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Já jsem měla ribavirin a albumin interferon, který se píchá jen jednou za dva týdny. Ale byla to studie, ještě není schválený. Jsem teď více než půl roku po ukončení a jsem stále negativní.

Chtěla jsem se zeptat- šlo o první léčbu hepC nebo jsi se zúčastnila studie až po neúspěšné léčbě/léčbách pegylovaným interferonem a ribavirinem?
Děkuji za odpověď a gratuluju k vyléčení!! Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.05.2009, 20:32 hod    Předmět: Citovat

jj první léčba a doufám, že poslední.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.