Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Namiešaný PEGINTRON a čas aplikácie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bobila1

PříspěvekZaslal: 29.07.2009, 07:11 hod    Předmět: Namiešaný PEGINTRON a čas aplikácie Citovat

Stala sa mi jedna nepríjemnosť. Po zmiešaní lieku - sa mi nedala nastaviť dávka a preto som si namiešal druhé pero. Lenže dávka sa dá nastaviť až po nasadení ihly čo som zistil až potom. Otázka pre laikov i odborníkov: Dokedy je možné držať v chladničke pri teplote 2-8St už namiešaný liek??V príbalovom letáku sa píše že namiešaný liek je potrebné spotrebovať ihneď alebo do 24hod. Vydrží namiešaný liek v chladničke 7dní do doby ďalšej aplikácie alebo je tento namiešaný PGINTRON už o 7 dní nepoužiteľný?[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.07.2009, 09:00 hod    Předmět: Citovat

Tohle nové balení PegIntronu jsem nikdy v ruce neměl, ale snad se mi podařilo najít správný příbalový leták: http://www.spfiles.com/pipeg-intron.pdf#page=11 (je to ve formátu PDF)
Tam se v odstavci 2.6 píše, že "Namíchaný roztok je nutno okamžitě použít, nemůže být uchován déle než 24 hodin při teplotě 2-8 stupňů Celsia" A totéž je zopakováno v odstavci 16.

Takže namíchaný roztok vydrží nejvýš jeden den, i když je v ledničce.

Pro jistotu si prosím zkontroluj, zda máš preparát, který odpovídá tomuhle příbalovému letáku.

Petr
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 29.07.2009, 09:38 hod    Předmět: Trvanlivosť Citovat

-KONIEC-

Naposledy upravil Hepatikc dne 09.10.2009, 11:10 hod, celkově upraveno 1 krát.
Bobila1

PříspěvekZaslal: 29.07.2009, 10:43 hod    Předmět: Citovat

Vďaka Hepatikc ako aj Petrovi: Obaja máte asi pravdu, po dlhých peripétiach - dovolenky - som pre istotu som volal službukonajúcemu hepatológovi a on potvrdil že je potrebné liek použiť do 24hod. ako sa píše v letáku, že by mohla byť daná látka neúčinná. No tieto veci by najlepšie potvrdil výrobca daného lieku.No doktor mi pomohol v tom že mal v chladničke taký istý náhradný liek čo sa zvýšil po predošlom pacientovi.Takže ten môj rozmiešaný liek už nepoužijem.Ono sa všetko môže prihodiť a hoci sa liečim už 7 mesiacov, predsa sa stal omyl z mojej strany
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.