Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Nepochopení v práci

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hanulík
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.03.2009, 22:58 hod    Předmět: Nepochopení v práci Citovat

Já jsem svou diagnózu vykecala v práci nejbližším kolegyním a své nadřízené s představou, že pochopí mé případné problémy spojené s léčbou a tehdy jsem se naivně domnívala, že mě alespoň politují a podrží, protože jsem byla ve špatném psychickém stavu. Prostě jsem se potřebovala někomu svěřit, protože sdělená radost je dvojnásobná radost a sdělená bolest je poloviční bolest. To jsem se ale přepočítala! Závidím všem, kteří se svým trápením zůstali sami a prozradili to jen rodině. Já lituju toho, že jsem v práci nemlčela. Vedoucí po mně chce papír, že můžu vykonávat práci (v kanceláři) a moje kolegyně u ní za mými zády zjišťovaly, zda by organizace neměla nařídit kontrolní odběry i jim. Od známých, kterým jsem se svěřila jsem se dočkala jen toho, že si to moc beru, moc na to myslím a nesmím se tomu tak poddávat. Tato slova "pochopení" na mně působí, jako červený šátek na býka. Nechce se mi nikam mezi lidi, chování kolegyň mi připadá nefér a pořád nemůžu v zákoně nebo v metodickém pokynu najít větu, že s naší diagnózou nejsme omezeni v práci ani v životě. Kdysi to bylo v nějaké vyhlášce, ale tu bohužel zrušily a v nové tato věta jaksi vypadla. Díky tomuto hledání jsem narazila i na tyto stránky, které mi podstatně zvedly náladu, protože to jsou od začátku mé léčby (4 měsíce) první slova, která dokazují, že nejsem úplná "sračka" a stejné potíže má většína osob, která podstupuje tuto léčbu. Sice se léčíme s manželem oba dva (a příznaky i problémy máme téměř stejné), ale většina mužů (toho mého nevyjímaje), problémy nepřizná a na veřejnosti dělá hrdinu (omlouvám se mužům, kteří tady otevřeně svoje problémy přiznají). Pokud víte někdo, podle čeho mám vedení přesvědčit, že můžu nadále chodit mezi "zdravé lidi", tak prosím pomozte. Díky Hanulík.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 19.03.2009, 09:44 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Hani,
to je smutné, že máš v práci takové problémy. Tvé kolegyně mají strach, protože neví o co jde. Když se řekne žloutenka, tak si každý představí hepatitidu A, což je skutečně nemoc, která se šíří jako blesk. Virus hepatitidy C ale nemá s virem hepatitidy A nic společného - kromě toho, že "bydlí" v játrech.

Existuje věstník Ministerstva zdravotnictví (částka 12, prosinec 2000) ve kterém vyšlo "Metodické optření 7. Prevence virových hepatitid". Tam se ve článku 8 píše:
citace:
Osoby s prokázanou pozitivitou anti-HCV se vylučují pouze z dárcovství krve a ostatního biologického materiálu. Neomezují se ani ve způsobu života a výkonu zaměstnání, ani při poskytování zdravotní péče včetně péče lázeňské. Osoby s průkazem aktivní infekce HC je třeba poučit o významu tohoto nálezu a možné nakažlivosti.

Věstník je ke stažení na webu Ministerstva zdravotnictví tady:
http://www.mzd.cz/Odbornik/Pages/429-vestnik-122000.html?menu=624

Zmiňuješ jakýsi předpis, který byl zrušen. Doufám že to není on. Pokud snad ano, tak mi dej prosím vědět kdy a jak byl zrušen a zkusíme vymyslet něco jiného.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pauletta

PříspěvekZaslal: 20.03.2009, 09:22 hod    Předmět: Citovat

To isté sa stalo aj ne,ale hlavu si nelámem.Ten kto to nechápe je bohužial obmedzený(ignorante).Takto sa ukážu kamaráti,čo vás majú naozaj radi.hezkej den přeju všem céčkam a nejen jim...AHOJ .Pauletta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.03.2009, 10:37 hod    Předmět: Re: Nepochopení v práci Citovat

Hanulík napsal:
Já jsem svou diagnózu vykecala v práci nejbližším kolegyním a své nadřízené s představou, že pochopí mé případné problémy spojené s léčbou a tehdy jsem se naivně domnívala, že mě alespoň politují a podrží, protože jsem byla ve špatném psychickém stavu. Prostě jsem se potřebovala někomu svěřit, protože sdělená radost je dvojnásobná radost a sdělená bolest je poloviční bolest. To jsem se ale přepočítala! Závidím všem, kteří se svým trápením zůstali sami a prozradili to jen rodině. Já lituju toho, že jsem v práci nemlčela. Vedoucí po mně chce papír, že můžu vykonávat práci (v kanceláři) a moje kolegyně u ní za mými zády zjišťovaly, zda by organizace neměla nařídit kontrolní odběry i jim. Od známých, kterým jsem se svěřila jsem se dočkala jen toho, že si to moc beru, moc na to myslím a nesmím se tomu tak poddávat. Tato slova "pochopení" na mně působí, jako červený šátek na býka. Nechce se mi nikam mezi lidi, chování kolegyň mi připadá nefér a pořád nemůžu v zákoně nebo v metodickém pokynu najít větu, že s naší diagnózou nejsme omezeni v práci ani v životě. Kdysi to bylo v nějaké vyhlášce, ale tu bohužel zrušily a v nové tato věta jaksi vypadla. Díky tomuto hledání jsem narazila i na tyto stránky, které mi podstatně zvedly náladu, protože to jsou od začátku mé léčby (4 měsíce) první slova, která dokazují, že nejsem úplná "sračka" a stejné potíže má většína osob, která podstupuje tuto léčbu. Sice se léčíme s manželem oba dva (a příznaky i problémy máme téměř stejné), ale většina mužů (toho mého nevyjímaje), problémy nepřizná a na veřejnosti dělá hrdinu (omlouvám se mužům, kteří tady otevřeně svoje problémy přiznají). Pokud víte někdo, podle čeho mám vedení přesvědčit, že můžu nadále chodit mezi "zdravé lidi", tak prosím pomozte. Díky Hanulík.

I JÁ UŽ BYCH SI ASI DNES NECHALA VŠECHNO PRO SEBE,DOKUD TÍM ČLOVĚK NEPROJDE,TAK TO NEPOCHOPÍ A MOŽNÁ BYCHOM NA TOM BYLI VŠICHNI STEJNĚ , KDYBY SE NÁS TO NETÝKALO.ZAČÁTEK JE KRUTÝ A JÁ JSEM SE HODNĚ NABREČELA , ALE TEĎ TY KDO NA MĚ KOUKAJÍ JAK NA NĚCO NEPATŘIČNÉHO VE SPOLEČNOSTI HÁZÍM ZA HLAVU A VÍM , ŽE BOHUŽEL NEMAJÍ DOST INFORMACÍ,SNAD MOŽNÁ ZE SERIÁLŮ VE KTERÝCH SE NEMOCI PODÁVAJÍ TROCHU ZKRESLENĚ.ZDRAVÍM.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.