Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

narkoman s genotypom 1

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
majko

PříspěvekZaslal: 09.01.2009, 11:24 hod    Předmět: narkoman s genotypom 1 Citovat

ahojte vsetci mam otazku hlavne na tych skusenych mam hep c som byvali narkoman teda sme vsetci predpokladali ze moj grnopyp je trojka aj doktorka si to myslela tak som bol v pohode pretoze vraveli ze sa najlepsie lieci ale dnes som sa dozvedel ze moj genotyp je jednotka co ma priam sokovalo chapete? vravela ze dosledok toho moze bit operacia mne viberali mandle a sili mi slachy doktorka povedala ze pri takychto zakrokoch dochadza k najcastejsej nakaze tieto dva zakroky mi robyli zhruba pred desiatimi rokmi teda som chori desat rokov som v uplnom soku ako sa take nieco mohlo stat aka ironia ja ako bivali narkoman ktory bi po spravnosti mal mat trojku mam jednotku a otazka znie ak som chori desat rokov aku mam pravdepodobnost na uplne viliecenie mozem si bit isti ze ked sa aj viliecim nevrati sa to? pecenove testi mam len mierne zvisene devetnasteho januara idem na biopsiu co si myslite v ako stadiu mam pecen ved to mam desat rokov a sedem som bral tvrde drogy prosim len uprimne odpovede neh viem nacom som a neh sa nato pripravim. dakujem vam a dufam ze sa niekto ozve ahojte.majko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 09.01.2009, 13:27 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Majko,
genotyp viru který máš v těle závisí na tom, jaký genotyp viru měl člověk, od kterého ses nakazil. Není pravda, že všichni drogově závislí jsou nakažení stejným genotypem. Stává se, že si drogově závislí půjčují jehly a pak má obvykle celá skupinka lidí stejný genotyp. Ale to může být úplně libovolný genotyp. Pravděpodobně se v nějaké takové skupině vyskytla nákaza genotypem 3, ale to neznamená, že úplně všichni narkomani na světě (nebo na Slovensku) mají trojku. V jiné skupince to bude jednička, v jiné zase dvojka. V ČR a myslím že i na Slovensku se nejčastěji vyskytuje genotyp 1.

Tvoje úvaha, že ses nakazil jinak než "přes jehlu" platí pouze v případě, že sis nikdy nepůjčil jehlu od nikoho, kdo měl genotyp jedna. Navíc, krev od dárců se testuje od roku 1992, takže riziko nakažení při operaci je hodně malé.

Ale i v případě že chodíš s hepatitidou C už 10 let není důvod k panice. S hepatitidou C se dá chodit hodně dlouho a dá se pořád léčit. Já jsem začal s léčbou 30 let po nakažení, a povedlo se to. Daleko důležitější než doba od nakažení je to, v jaké kondici je tvůj imunitní systém.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.