Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Fibroza

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.11.2008, 19:24 hod    Předmět: Fibroza Citovat

Ahoj, chci se zeptat Péťo, ty tady píšeš, že jsi s C chodil několik let. Můj přítel s tím chodí taky asi přes 10let a má už fibrozu. Tak se tě chci zeptat jak na tom byly tvoje játra (rozsah poškození).
Taky jsi měl fibrozu?
Pokud jsem to dobře pochopila, tak fibroza už se spravit nedá, i když se játra stále regenerují, jde už prý o zjizvení jatre a jizva zůstane navždy jizvou (tak nějak nám to pravil doktor).
Mám to tedy chápat tak, že po případném vyléčení se stálé a pomalé likvidování jater způsobené virem alespoň zastaví, ale nikdy už však nedojde k úplné regeneraci struktury jater.?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.11.2008, 22:54 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Niko,
ano, chodil (a běhal) jsem s HCV 30 let, a mám taky fibrózu. Není úplně jednoduché porovnat jak moc jsou játra postižena, existuje na to několik metodik, ale zjednodušeně se dá říct, že u mne našli mírnou až středě těžkou fibrózu. Játra se zjizvují (poškozují) postupně, a ta rychlost je individuální. Míra poškození jater se nedá odvodit z délky onemocnění, proto se dělá jaterní biopsie.

Cílem léčby je zbavit tělo viru, aby nedocházelo k dalšímu poškozování jater. Regenerace jater je poměrně složitá otázka. Pokud vím, tak dříve se skutečně mělo za to, že zjizvená tkáň už se nenapraví. Ale existují práce, které tvrdí, že po úspěšné léčbě se játra dokáží (alespoň částečně) regenerovat. Zřejmě už nikdy nebudou "jako nová", ale ke zlepšení dochází.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sslunicko

PříspěvekZaslal: 28.11.2008, 09:01 hod    Předmět: Citovat

Já chodila s C pomalu 9 let a naštěstí bez fibrozy, na játrech mám jen malou změnu barvy jinak nic aspoň něco dobrého co se mi přihodilo, jelikož z léčby jsem na izulínu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.