Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Po 36ti injekcích

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jackman

PříspěvekZaslal: 06.01.2009, 18:07 hod    Předmět: Po 36ti injekcích Citovat

Chtěl bych poprosit o nějakou zkušenost či znalost, co bude dál. V červnu 2008 jsem měl PCR 4 mil. O vánocích jsem měl po 36ti injekcích množství virů pod hranicí měřitelnosti. Ještě musím prý dobrat 12 injekcí (teda jestli vážně už s prominutím "nechcípnu") Co bude dál? Mám se radovat nebo se budu každý měsíc "klepat" zda se mi zase viry nepomnožili? Nebo nějaká doplňující léčba? Bylinky a tak podobně? Budu vděčný za jakoukoliv informaci, děkuji J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.01.2009, 20:14 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
to, že máš viremii pod hranicí měřitelnosti je jasně dobrá zpráva! Gratuluju!
To, že je viremie pod hranicí měřitelnosti znamená, že máš v krvi virů už hodně málo, nebo dokonce že už se ti ho podařilo vyhubit. Bohužel se nedá zjistit, která z těch dvou altenativ nastala. Proto je nutné s léčbou pokračovat ještě dál, aby se pozabíjely i poslední zbytky viru. Protože i kdyby ho v těle zůstalo velmi velmi málo, mohl by se po vysazení interferonu pomnožit.

Definitivní to bude až 6 měsíců po ukončení léčby. To je oficiálně přijatý standard, kdy se pozná, zda byla léčba úspěšná. Ale v každém případě jsi na dobré cestě!

Petr
Jackman

PříspěvekZaslal: 07.01.2009, 13:34 hod    Předmět: dopis Citovat

Děkuji za rychlou a optimistickou odpověď. Už toho mám "plné brýle". Mám totiž už za sebou neúspěšný začátek (přerušenou léčku po 12ti injekcích Pegintronu a tabl. Rebetolu z důvodů vážných zdravotních problémů - prostě to vypadalo, že další už nepřežiju Sad Nyní si tedy píchám Pegasys a beru Copegus, tedy jestli ještě najdu nějaké nebolavé místečko. Nejvíc mě ale šokuje drastická změna psychiky. Já jsem učitel, a jsem zvyklý, že si studentky v zadních lavicích lakují nehty a studenti hrají Sudoku. Ale nyní bych je mlátil jak učitel Hnízdo ve filmu Obecná škola Very Happy

Všem do nového roku pod heslem: Virům zmar ! Jackman
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.