Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Alcohol opět
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.06.2008, 19:57 hod    Předmět: Alcohol opět Citovat

Ahoj,
slyšel jsem tady názor, že majíce C-čko 2-3x týdně sklenka vína nevadí.
Jsem opačného názoru. Myslím, že vadí. Ví se, že každodenní pití i velice malých dávek alcoholu může způsobit cirhózu játer už za několik let, pro nás, kteří máme problém s C-čkem, se to může významně uspíšit. Je mi jasné, že alcohol se může v těle vytvořit, ale tělo si s tím musí poradit. A poradí, ale ten virus je opravdu zákeřný a počet aktívních jaterních buněk ubývá. Osobně si myslím, že má obrovský vliv ( nepřímo ) na výsledek počtu jednotek viru v ml krve. A to v zásadě, dle mého amatérského názoru, rozhodne jak rychle se játra vyčerpá. Takže jsem toho názoru, že ALCOHOL NE. Zkuste se k tomu vyjádřit.
Viděl jsem člověka s jaterní cirhózou. Děkuji, nemám zájem.
Je to jen můj osobní názor.
modry35
sslunicko

PříspěvekZaslal: 05.06.2008, 11:08 hod    Předmět: Citovat

Přesně tak hledala jsem kde to bylo napsáno, abych mohla odpovědět rovnou pisatelce, ale teba si to přečte i tady. Můj názor na alkohol je velmi negativní a je jedno jestli je před začátkem léčby nebo při alkohol je pro játra jed a myslím si, že pokud se chce nakažený člověk léčit neměl by si nakažená játra ničit ještě alkoholem řekla bych, že virus jim bohatě stačí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luciekalci

PříspěvekZaslal: 21.07.2008, 11:59 hod    Předmět: Citovat

ahoj... alkohol sice škodí, vim i co riskuji ale co mám dělat. deprese se léčit alkoholem nedaj ale mě se pak líp spí. nejsem sice alkoholik ale 3x do týdne chodím na pivo. mýslítě že se tim moje cirhóza jater nějak výrazně uspíší?docela jsem se lekla co jsem se tu dočetla ale myslela jsem že jen tvrdý alkohol je špatný...
sslunicko

PříspěvekZaslal: 21.07.2008, 14:24 hod    Předmět: Citovat

Ne jen tvrdý alkohol, ale všechen alkohol škodí játrům a pokud jsi ještě k tomu takto nemocná tak si stav svých jater zhoršuješ.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.07.2008, 13:47 hod    Předmět: Citovat

luciekalci napsal:
ahoj... alkohol sice škodí, vim i co riskuji ale co mám dělat. deprese se léčit alkoholem nedaj ale mě se pak líp spí. nejsem sice alkoholik ale 3x do týdne chodím na pivo. mýslítě že se tim moje cirhóza jater nějak výrazně uspíší?docela jsem se lekla co jsem se tu dočetla ale myslela jsem že jen tvrdý alkohol je špatný...

Ano, alkohol uspíší právě cirhózu jater. Virus jako takový škodí tím, že poškozuje játra, a alkohol takové poškození urychluje.
Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.07.2008, 15:49 hod    Předmět: Citovat

luciekalci: Tak si rači zahul, tráva na játra nejde max. na plíce, ale po travce se výborně spí!!! A taky zlepší náladu Laughing
luciekalci

PříspěvekZaslal: 24.07.2008, 12:55 hod    Předmět: Citovat

no tak to jo Laughing já ale nehulim, mě to nedělá dobře právě na tu hlavu... ale stejně díky za radu Very Happy ale nikdy neřikej nikdy
Mrqa

PříspěvekZaslal: 05.08.2008, 11:01 hod    Předmět: Citovat

To s tim malym mnozstvim alkoholu 2x tydne jsem psala ja. Abych to trochu priblizila. bydlim v Holansku a tady maji lekari mozna trochu jiny pristup nez v Cechach. Tady vseobecne nechavaji vice rozhodnuti na vas samotnych. Sice neco doporuci, ale jestli to clovek dodrzuje je uz pak na nem. Co si pamatuju z Cech, tak tam jsou lekari nekdy az neprijemni a obcas i cloveku vynadaji kdyz nedodrzuji presne jejich pokyny. A to je mozna trochu ten rozdil. Kdyz se vas lekar zepta, jestli si obcas date sklenku a vy vite, ze vas za to serve, tak spousta lidi to radsi zapre.
No zpatky k veci. Muj lekar se me ptal jestli piju, ja na to ze si obcas dam sklenku bileho a jestli mam teda prestat pit uplne a zacit drzet nejakou dietu. On mi rekl, ze dietu zadnou nemusim, mam jist jako doposud. A ze pokud si dam vinko jenom obcas tak to nevadi.
Vzhledem k tomu ze C mam pres 20 let a do nedavne doby jsem to netusila (zadne obtize jsem nikdy bohudik nemela) tak jsem si predtim nejakou tu sklenku dala. Ted kdyz jsem zahajila lecbu jsem se alkoholu vzdala, protoze si myslim, ze telo ted ma spoustu prace s tim virem a leky. Takze momentalne taky nepiju. Doufam, ze az se vylecim tak si pak s chuti zase sklenku dobreho dobre vychlazeneho bileho dam Smile
nicmoc
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.09.2008, 14:56 hod    Předmět: zase ten alkohol Citovat

Ja jsem byla na posledni kontrole pred zacatkem lecby a doktorka mi rekla, ze alkohol uz nikdy proste NE pri lecbe ani po lecbe. Udajne byla delana nejaka studie, kdy po uspesnem ukonceni lecby a negativite na virus po 6 mesicich se virus vratil u 5-10% vylecenych a to proto, ze alkohol pili. Bylo mi receno, ze se nevi jestli to zpusobi jedna sklenicka denne, nebo jedna sklenicka za rok. Alkohol proste ne. Tak nevim, myslela jsem si, ze az budu vylecena tak si obcas sklenicku dat muzu. Rolling Eyes Jo a nealko pivo a vino (0,5% alkoholu) je ok, ale jen 1-2, ne 10 Very Happy
luciekalci

PříspěvekZaslal: 26.09.2008, 09:21 hod    Předmět: Re: zase ten alkohol Citovat

cože? já ale nedokážu jít do hospody a pít limču když všichni kamarádi si daj pivko a to nemluvim o mojí zálibě v černým kozlíkovi, to je přeci mňamka.. já zatim furt jen chodit na kontroly,prej musej počkat až se my ty játra zhorší aby mohli poznat co je to za druh a pak dát nějakou lečbu,do tý doby chodíme s přítelem občas do hospůdky a já tak 4 malí nejmíň vypiju,což je sice blbost ale aspoň se my to urychlí a já dostanu rychleji ty léky,jenže žloutenku mam už 2 a půl roku a játra mam furt stejný bezezměny to je zajmaví ne? tak jak to že člověk nemůže pít žádný alkohol??
sslunicko

PříspěvekZaslal: 26.09.2008, 09:28 hod    Předmět: Citovat

Já teda nevím jak ostatní, ale já se radči vzdám alkoholu a vyměním za nealko pivko nebo limču výměnou za to, že budu zdravá. Já sem nakažená něco přes 8 let a začali se mi zhorsovat až někdy v 7 roku. Rozhodně mě teda, ale nikdy nenapadlo pít aby se mi játra zhoršila a mohla sem se léčit co, když potom játra budou hodně zhoršená a léčba nezabere to podle mě hrozí velké riziko cirózy jater a mohlo by to dojít až tak daleko, že jediné východisko by byla transplantace. To bych opravdu neriskovala, ale je to tvoje zdraví tady máš pouze můj názor na to co si napsala. Co se svím zdravím uděláš dál je jen a jen na tobě.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.09.2008, 21:58 hod    Předmět: Re: zase ten alkohol Citovat

nicmoc napsal:
Ja jsem byla na posledni kontrole pred zacatkem lecby a doktorka mi rekla, ze alkohol uz nikdy proste NE pri lecbe ani po lecbe. Udajne byla delana nejaka studie, kdy po uspesnem ukonceni lecby a negativite na virus po 6 mesicich se virus vratil u 5-10% vylecenych a to proto, ze alkohol pili. Bylo mi receno, ze se nevi jestli to zpusobi jedna sklenicka denne, nebo jedna sklenicka za rok. Alkohol proste ne. Tak nevim, myslela jsem si, ze az budu vylecena tak si obcas sklenicku dat muzu. Rolling Eyes Jo a nealko pivo a vino (0,5% alkoholu) je ok, ale jen 1-2, ne 10 Very Happy

Už jsem to tady psal vícekrát, ale pro jistotu:
Malé množství alkoholu vám játra nezničí, problém je pouze v tom, co je to malé množství. Obecně se malým množstvím myslí občas jedno pivo nebo sklenka vína. Ale je to individuální, záleží na mnoha věcech, mimo jiné i na stavu vašich jater. Při vážném poškození je nutno alkohol vynechat úplně.

Není pravda, že by alkohol způsobil návrat viru po úspěšné léčbě. Je možné, že pití alkoholu sníží šanci na vyléčení, ale pokud je léčba úspěšná, tak alkohol způsobuje "jen" zhoršování stavu jater. Pokud má tvoje doktorka jiný zdroj informací, prosím, pošli mi to. Ale spíš si myslím, že jde o nedorozumění.

Petr
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 06.10.2008, 19:00 hod    Předmět: Citovat

Myslela jsem že když se HCV po vyléčení vrátí, tak jen pro to že dnešní testy jsou schopny zachytit jen k 50UI/ml a pak už hlásí negativní. To znamená že v těle může zůstat 20 hajzlíků (testy jsou negativní) a ono ejhle a už je to tu zase. Alkohol s tím podle mě nemá co dělat.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.10.2008, 21:31 hod    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Myslela jsem že když se HCV po vyléčení vrátí, tak jen pro to že dnešní testy jsou schopny zachytit jen k 50UI/ml a pak už hlásí negativní. To znamená že v těle může zůstat 20 hajzlíků (testy jsou negativní) a ono ejhle a už je to tu zase. Alkohol s tím podle mě nemá co dělat.

Ano, přesně tak to je (doufám že můj předchozí příspěvek do toho nevnesl nějaký chaos).
Petr
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.10.2008, 10:49 hod    Předmět: Citovat

A jak je to s trvkou? Ta na játra nějak velice nejde ne? Ve srovnání s alkoholem.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.