Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Mám miminko pozitivní....

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.08.2008, 19:15 hod    Předmět: Mám miminko pozitivní.... Citovat

Ahoj, čtu příspěvky vás všech a mám velikou radost, že máte mimka v pořádku. My jsme bohužel to procento, co štěstí nemělo, mám 4 letou holčičku, díky bohu negativní a maličkého 12 měs. chlapečka u něj došlo při porodu k přenosu viru a je pozitivní, já osobně mám hep. c přes 10 let a modlím se aby se můj chlapeček sám znegativnil, jinak ho ve třech letech čeká lečba interferonem, já budu mít léčbu za několik měsíců. Proto to všichni zvládejte statečně, protože i my budeme bojovat... Hezký večer
Mrqa

PříspěvekZaslal: 16.08.2008, 12:40 hod    Předmět: Citovat

Co to znamena pozitivni? Ma tvuj chlapecek v krvi jenom protilatky nebo ma uz delany test primo na viry? Protoze pokud ma v krvi protilatky, tak to neznamena ze ty viry v krvi porad ma. Mozna ze mel a telo si uz poradilo, ale timpadem jsou v krvi protilatky.
Pokud ma jenom 12 mesicu, tak to je brzo na testovani. To me doporucili delat test vic jak v roce, protoze v tom prvnim roce se sice vir asi muze objevit, ale myslim ze sance ze si telo poradi samo je dost velka. Takze nebud pesimista a nechej tomu jeste cas. Ja osobne jsem nechala testovat starsiho ve 2.5 letech (byl negativni) a ten mladsi ma ted 1.5 roku a chystam se ho nechat testovat az ve 2 letech.
A jak si muzes precist v minulych prispevcich, tak lecbu snasi dobre celkm dost lidi, teda ja aspon zatim jo. Takze se zbytecne neboj dopredu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.08.2008, 17:38 hod    Předmět: Citovat

Ahoj vůbec nejsem pesimistka i když já osobně mám za sebou jednu léčbu - neúspěšnou a tedˇ mě čeká další. Ale jak píši, chlapeček je opravdu pozitivní na hepatidu typu c, tak jako já... Protilátky samozřejmě má už jen díky kojení (kojila jsem do 11ti měsíců) a na testy brzo není, jak u maličké (která je, jak jsem psala negativní), tak u mého chlapečka se dělaly již 3 týdny po narození... Vím, že šance na úplné vymizení tohoto viru je u maličkého zhruba až do třech let, protože tato nemoc je celkem nevyzpytatelná. My oba, já i maličký jezdíme na inf. oddělení Praha - Bulovka k dokt. Mandˇákové a tak vím, že šance je. Proto jsem tento vzkaz napsala, právě pro ty maminky, které by náhodou patřily k tomu maličkému procentu maminek pozitivního dítětě. Atˇ nemají strach, protože možnosti jsou obrovské a já doufám, že i nám to dopadne co nejlépe - tím myslím, že se uzdravíme... Přeji Ti krásný večer a děkuji za zprávičku...
sslunicko

PříspěvekZaslal: 16.08.2008, 20:54 hod    Předmět: Citovat

Taky bych neřekla, že je brzy s malou sem chodila na testy asi od 1 měsíce nebo ještě dříve poslední testy měla kolem 1 roku nebo později teď už přesně nevím. Kojila sem jí do 18 měsíců naštěstí všechny testy byly negativní.
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.08.2008, 20:49 hod    Předmět: Citovat

To je moc dobře, že jste negativní, moje první dítě - holčička je také negativní a testy nám dělali, jak jsem psala 3 týdny po narození... potom nás ještě hlídali a ještě dnes a to nám je 4 a půl roku, chodíme jednou za půl roku na kontrolní odběry...Přeji krásný večer a hodně zdravíčka...
betty
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10.09.2008, 08:22 hod    Předmět: Citovat

S tým, že kedy dieťa dať testovať je to zvláštne. Ja by som sa prikláňala za variantu, že čo najskôr po narodení, nech rodičia vedia na čom sú, ale zase nemusia byť tie výsledky správne. Naša dcérka bola testovaná na vírus (nie protilátky, tie môžu byť matkine) v 2 mesiacoch a bola negatívna, ale pri opakovanom testovaní v 7 mesiacoch bola pozitívna. Vôbec tomu nerozumiem. Teraz pôjdeme znovu na kontrolu, dcérka má 15 mes., tak sa musím doktorky poriadne povypytovať, že ako to vlastne je.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.09.2008, 10:50 hod    Předmět: Citovat

betty napsal:
S tým, že kedy dieťa dať testovať je to zvláštne. Ja by som sa prikláňala za variantu, že čo najskôr po narodení, nech rodičia vedia na čom sú, ale zase nemusia byť tie výsledky správne. Naša dcérka bola testovaná na vírus (nie protilátky, tie môžu byť matkine) v 2 mesiacoch a bola negatívna, ale pri opakovanom testovaní v 7 mesiacoch bola pozitívna. Vôbec tomu nerozumiem. Teraz pôjdeme znovu na kontrolu, dcérka má 15 mes., tak sa musím doktorky poriadne povypytovať, že ako to vlastne je.

Myslím že je to asi takhle:
Virus se někdy může dostat z matky do těla dítěte. Nestává se to často, ale stát se to může. A pokud se tak stane, nastane boj miminka (resp. jeho imunitního systému) s virem. Tady jsou síly poměrně vyrovnané, někdy zvítězí mimčo, někdy - bohužel - virus. Nicméně v průběhu tohoto "boje" se může stát, že někdy má navrch dítě a někdy zase virus. A to se může taky několikrát vystřídat. Když má navrch dítě, tak je kopií viru v krvi málo - a může jich být tak málo, že to není možné změřit. Pak dostaneme negativní nález. Když se to ale obrátí, virus se namnoží a stane se měřitelný a dostaneme nález pozitivní.

Dnes se běžnými metodami (PCR) dá zjistit, když je aspoň 50 kopií viru v mililitru krve. Existují speciální metody které odhalí i 10 kopií/ml, ale ty se zatím běžně nepoužívají. Ale každá metoda má svůj "práh citlivosti". Když je viru hodně málo, nedá se to změřit, ale bohužel na "namnožení" viru to stačí.

Petr
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 11.09.2008, 08:24 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petře, četla jsem Tvůj příspěvek a máš naprostou pravdu, moje dcerka byla také jednou pozitivní, jednou s několika odběru, další odběry zjistily, že je vše v pořádku a touto dobou, kdy jí jsou 4 a půl roku nás kontrolují jen jednou za rok právě odběry na protilátky, které má už úplně negativní... Maličký - nám je jeden rok, je pozitivní, zjistily to při prvních odběrech, bohužel virus vítězí i nadále, jaterní testy jsou celkem dost vysoké, hlavně alt a ast, jinak se pohybujeme v přípustných normách. Každý měsím nám dělají odběry jaterních testů a každé 3 něsíce i PCR kvantitativně... Bohužel se zatím nedá nic než čekat, šance stále jsou i když dost malé... Pokud to tělíčko nezvládne do tří let se vypořádat s tímto virem, čeká nás léčba interferonem... Tak nám drž pěsti. Maličkej je silák, má se k světu, papat mu chutná a tak věřím, že to společnými silami dokážeme... Krásný den...
Karl
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.10.2008, 07:40 hod    Předmět: Proboha kdo jste poz.netvořte děti Citovat

Píše se zde , dětátko poz. neg. jestli matka je poz. a jde do početí co chce předat dětátku ,jedná se o neštastný osud .A dívat se na to dobrovolně ? Nejedná se o rýmu ,ale vir , léčba je strašná interferony .Trocha soudnosti a odpovědnosti!
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 07:58 hod    Předmět: Citovat

Ano léčba interferony je nepříjemná, ale stalo se to co odmítaly i lékaři - nebojte se ta pravděpodobnost je tak minimální, že se nemusíte bát miminko počít... Taková byla slova mého lékaře... Není to o tom - "proboha netvořte děti"... Je to život a je spousta maminek, které děti mají zdravé i já sama mám dvě děti, jedno je absolutně v pořádku... A miluji je víc než svůj život, tak nemohu házet flintu do žita a věřím, že maličký se sám znegativní, jsou i jiné nemoci, je jich spousta a přes to se lidé rozhodnou děti mít... Takovým úhlem jako Ty by jsem se na to nemohla dívat a myslím, že nejen já... Hezký den...
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.10.2008, 11:34 hod    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím,asi jako většina matek.Mám 3letou dceru,která je díky bohu zdravá.Mám před sebou poslední 2 měsíce na interferonu a někdy to není jednoduché,ale děti jsou takový náš hnací motor a víra že to všechno má smysl.Takže držím palečky...moc Very Happy
beruskamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.10.2008, 07:19 hod    Předmět: Citovat

Děkuji Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.