Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

neistota...

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karcoolka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 01.06.2009, 18:50 hod    Předmět: neistota... Citovat

som velmi rada, že som našla túto stránku. nikde mi nevedia odpovedať na otázky. hepatitídou c som sa začala zaoberať pred rokom, ked mi bývalý frajer- narkoman (heroin)- oznámil čo je zač a že je pozitívny na c. odvtedy chodím na gastroenteorologiu (vo vlastnom záujme) na odbery krvi a testy- som sledovaná rok. bola som 3x pred polrokom (v priebehu 6 mesiacov) - 1x boli negatívne, 2x bola prítomná jedna protilátka na bčko (čo mi povedali, že to nemusí nič znamenať), a 3x v decembri negatívne. opať sa chystám po polroku na odbery- ale stále tam chodím s "malou dušičkou" čo ak náhodou- a mám strach- aj ked sa snažím si to nepripúšťať.
okrem toho teraz som 2 týždne na marodke- beriem 2 antibiotiká na zápal- takže by som chcela vedieť po akom čase po dobratí by som mohla ísť na odbery.
a všetkým vám držím palce- ste fakt silní ako s tým bojujete.
dakujem vopred za odpovede
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 01.06.2009, 21:29 hod    Předmět: Citovat

U hepatitidy C platí, že pokud je člověk 6 měsíců po expozici negativní, tak je vyhráno (za předpokladu že mezitím nedošlo k další expozici).
Omlouvám se za cizí slovo "expozice", ale snad je to srozumitelné (expozice = píchnutí o podezřelou jehlu, pohlavní styk apod).

Nevím jestli úplně přesně rozumím tomu co píšeš, ale vypadá to, že ta půlroční lhůta u tebe už uběhla. Takže další testy budou spíš jen pro klid duše. Předpokládám, že budou negativní a že ti řeknou ať už nechodíš.

A ohledně odběrů po antibiotikách: to by nemělo hrát roli. Testy na hepatitidu to neovlivní, mohla bys jen mít zvýšené jaterní testy (pokud ti je budou dělat). Takže pokud bys to chtěla mít s plnou parádou tak bež na odběry prostě až se budeš cítit fit.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karcoolka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.06.2009, 10:27 hod    Předmět: Citovat

ďakujem ti Petr veľmi pekne za informácie- pokojná budem na 100% až po tomto- dúfam, že poslednom odbere. ale teoreticky- by to mal byť polrok po tej tzv. expozicii- bol tam posledny pohlavný styk s ochranou- potom som nebola v kontakte s tým človekom, ako som zažila jeho abstaky (hlboké depresie, podrezanie žíl, vyhrážanie sa ublížením na zdraví- mala som strach,ale naštastie sa už neozval), dokonca kolovali chýry, že hep c ani nemá- ale ja rečiam neverím, chcem si to utvrdiť takto.
rodina nechápe, prečo sa tým ešte zaoberám- ale rada by som mala istotu, že som naozaj v poriadku...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.