Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Nová játra

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 09.03.2008, 09:56 hod    Předmět: Nová játra Citovat

Mám hepatitidu typu C už několik let. Chci se zeptat, pokud nemoc dojde nejhoršího stádia, mám šanci na transplantaci jater? Pokud ano, tak za jakých podmínek.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 09.03.2008, 12:49 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
transplantace jater je skutečně až to poslední řešení. Ale transplantace se používá, údajně je většina transplantací jater prováděna právě lidem nemocným hepatitidou C. Bližší informace k tomu bohužel nemám.

Ale s hepatitidou C se dá žít hodně dlouho, já jsem o své nemoci nevěděl přibližně třicet let.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10.03.2008, 11:54 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, díky a držíš nějakou dietu?? Poslední dobou mě játra často bolí, tak mi dr. řekla, že musím držet dietu. Nevím ale přesně co smím a co ne.
míša

PříspěvekZaslal: 10.03.2008, 13:39 hod    Předmět: ... Citovat

Kup si knížku-jaterní dieta,mají je normálně v knize a sám pak už odhadneš co ti nedělá dobře,po čem je ti špatně,v té knize je i vypsáno,co se striktně nedoporučuje...
x.bublina-x

PříspěvekZaslal: 10.03.2008, 15:02 hod    Předmět: Míša Citovat

A nebyl by nějaký odkaz na internetu se takové věci dají určitě taky najít. Díky
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 11.03.2008, 00:13 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Ahoj, díky a držíš nějakou dietu?? Poslední dobou mě játra často bolí, tak mi dr. řekla, že musím držet dietu. Nevím ale přesně co smím a co ne.

S velkým vykřičníkem je potřeba vyloučit alkohol. To je na játra jed. Jinak se při hepatitidě C moc velká dieta nepředepisuje. Jak už tady bylo řečeno - člověk to na sobě obvykle pozná sám. Jaterní dieta obvykle znamená omezit tuky, zejména přepálené (smažením). A vyplatí se nekouřit.
míša

PříspěvekZaslal: 12.03.2008, 18:11 hod    Předmět: Výběr potravin při jaterní dietě Citovat

Nedoporučené potraviny:
-alkohol
-máslo,sádlo,slanina,lůj
-tučné uzeniny(vuřty,uherák,vysočina,paprikáš,apod.)
-paštika,métský salám,jitrnice,vinné klobásy
-tučná masa,vnitřnosti,tučné vývary z mas,nakládaná,konzervovaná,smažená masa
-šproty,uzené a nakládané ryby,tučné ryby,jikry,mlíčí
-šlehačka,smetana,smet.jogurty,tučné sýry(nad 40%),aromatické sýry
-luštěniny,květák,zelí,ledový salát,salát.okurka,kapusta,česnek,čerstvá cibule,nakládaná zelenina
-čerstvé pečivo,teplé koláče,kynuté pečivo,listové těsto,smažené těsto(koblihy),chipsy
-burské oříšky,vlašské ořechy,mandle,sluneč.semínka,mák
-ostré koření(pepř,pálivá paprika,kari,apod.),masox,sójová om.,worcester,ocet
-majonéza,tatarka
-čokoláda,moučníky s tučnými krémy

Potraviny povolené:
-drůbeží salámy,dušená šunka,debrecínka,šunk.salám
-libová masa(kuře,králík,vepř.a hovězí kýta,filé,kapr,štika)
-mrkev,celer,petržel,brokolice,kadeřávek,chřest,tykev,pastinák,patison,čínské zelí,rajčata,pórek,topinambury
-všechny druhy ovoce-jablka,mandarinky,kiwi,banány,jahody,meruňky apod.,kompoty,ovocné přesnídávky
-starší pečivo,chléb,nekynuté koláče a sladkosti z piškotového,bramborového,tvarohového a třeného těsta
-zelené koření(bazalka,tymián,šalvěj,oregano,libeček,zelená petrželka,meduňka,bobk.list,máta peprná apod.)
-netučné mléčné výrobky označené jako light nebo nízkoenergetické
-olej(olivový,slunečnicový,řepkový)
sslunicko

PříspěvekZaslal: 13.03.2008, 10:58 hod    Předmět: Citovat

Teda musím říct, že při čtení zakázaných a povolených věcí sem se teda docela zhrozila Crying or Very sad To by se nemělo teda skoro nic
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.03.2008, 00:05 hod    Předmět: Citovat

sslunicko napsal:
Teda musím říct, že při čtení zakázaných a povolených věcí sem se teda docela zhrozila Crying or Very sad To by se nemělo teda skoro nic

Nehroz se. To, co tady Míša napsala je zřejmě to, co se obvykle rozumí pod pojmem "jaterní dieta" (aspoň doufám, neměl jsem sílu kontrolovat jednotlivé položky, sám to zpaměti neumím). Ale při hepatitidě C se tak přísná dieta nevyžaduje. Jediný kategorický zákaz se týká alkoholu, to je bez debat. Ostatní věci játra nepoškozují, spíš se "jen" někdy špatně tráví. Takže každý obvykle zjistí co mu nedělá dobře a toho by se pak měl vyvarovat.
Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.