Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

léčba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sslunicko
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.03.2008, 19:21 hod    Předmět: léčba Citovat

Tak jsem po dlouhém odkládání konečně odhodlala začít se léčit léčbou sem prošla už asi před 7 lety která nebyl účiná a tak sem to vzdala. Mám za sebou i biopsii, která odhalila silnější zánět jater (hepatitida C, která je biochemicky i virologicky aktivní histologie grade 4 stage 1, genotyp 1a) no moc tomu nerozumím. Ještě se čeká na výsledky imunologie podle kterých se prý dá říci jak bude léčba účiná. léčby se ani tak nebojím jen doufám, že vedlejší účinky nebudou tak strašné jak píší jelikož se sama strám o 3 letou dceru.S léčbou bych měla začít v 2 polovině března jen by mě zajímalo jak je to s psichykou už teď jsem z toho krapet nervní tak jestli to bude mýt taky nějaký vliv??
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.03.2008, 19:49 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Sluníčko,
myslím že nervózní byl před zahájením léčby každý. Z toho nedělej žádné závěry. Je pravda, že interferon může ovlivnit psychiku - někdo může být podrážděný, vznětlivý, agresivní, někdo může mít deprese. Ale tyto vlivy jsou hodně individuální a pokud předem víš že něco takového může přijít, máš šanci se s tím líp vypořádat.

Držím palce!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
míša

PříspěvekZaslal: 07.03.2008, 11:34 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,jestli máš hodně velkej strach,tak navštiv psychiatra,ono se to řeší,že ti naordinují antidepresiva,pže ten lék vliv na psychiku má,takže je to možnost,jak to lépe snášet,jsem v podobné situaci,mám začít s léčbou a pro jistotu jsem dostala ty antidepresiva...míša.
sslunicko

PříspěvekZaslal: 10.03.2008, 15:42 hod    Předmět: Citovat

Měla bych ještě jeden dotaz a to ti z Vás co se již léčí interferonem taky ste museli být na první injekci přes noc v nemocnici??
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 11.03.2008, 00:07 hod    Předmět: Citovat

sslunicko napsal:
Měla bych ještě jeden dotaz a to ti z Vás co se již léčí interferonem taky ste museli být na první injekci přes noc v nemocnici??

Já byl normálně doma, ale slyšel jsem od někoho, že si ho nechali na první noc v nemocnici. Osobně si myslím že to není potřebné (pokud nejde o nějaký speciální případ).
Petr
stín

PříspěvekZaslal: 11.03.2008, 17:00 hod    Předmět: re Citovat

První injekce... doktor přítelkyni nabízel nemocnici , ale odmítla ji... prostě bolest kloubů a zimnice...přesně jako když tě skolí z hodiny na hodinu pořádná chřipka Surprised) ... teď už je to jen o únavě , jinak v pohodě a to už máma za sebou 7 injekcí
sslunicko

PříspěvekZaslal: 13.03.2008, 10:42 hod    Předmět: Citovat

Takže bych tam na první injekci teda zůstavat nemusela?! Mám totiž malou holčičku a hlídání pro ní jaksi v nedohlednu a sebou si jí tam brát nemůžu.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.03.2008, 00:07 hod    Předmět: Citovat

sslunicko napsal:
Takže bych tam na první injekci teda zůstavat nemusela?! Mám totiž malou holčičku a hlídání pro ní jaksi v nedohlednu a sebou si jí tam brát nemůžu.

Zeptej se svého doktora. Pokud nejsi nějaký zcela speciální případ (obavy z možných komplikací), tak není pobyt v nemocnici nutný.
Petr
jenda

PříspěvekZaslal: 14.03.2008, 14:05 hod    Předmět: Citovat

Mě se nikdo na nic neptal,dostal jsem to příkazem Cool a ani mě nenapadlo se ptát zda je to nutné.Je fakt,že moc mi příjemně tam nebylo.Nastoupil jsem v poledne a druhý den před polednem mě pustili.

Ale asi je to individuální a je to na dohodě s lékařem.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.