Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Ochranný lékařský dohled

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 06.03.2008, 07:16 hod    Předmět: Ochranný lékařský dohled Citovat

Ahoj všichni, kdo budete ochotni se bavit s anonimem. Jsem v šoku a hledám nějaké vysvětlení, nebo spíš možnost si promluvit. Dnes jsem zjistila, že partner se kterým jsem zhruba měsíc, je v ochranném lékařském dohledu pro hepatitidu C. Zjistila jsem to tím nejhorším možným způsobem. Neřekl mi to on, ale četla jsem jeho poštu, kde byl nařízen lékařský dohled po dobu půl roku z důvodu styku s osobou nakaženou hepatitidou C. Kondom jsme nepoužili a tak mám obavu co bude dál. Nevím ani, zda tuto chorobu má, jen to, že mu brali krev na zkoušku. Sama jsem ho tam vezla, ale to jsem netušila pravý důvod. Teď nevím, co mám dělat. Stydím se, že jsem mu četla dopisy, ale zároveň mne hrozně štve, že mi to neřekl sám. Chápu, že při začátku vztahu je to těžké, svěřovat se s negativními věcmi... ale já teď mám strach, doufám v to lepší, že jen čeká na negativní testy, ale přesto jsme měli mít ochranu. Nevím, zda mám jít za jeho lékařem a svěřit se mu. Nebo zda to mám vybalit přímo na přítele. Nevím, zda má smysl, abych sama šla teď hned na testy. Taky si neumím představit, že bych šla za svým ošetřujícím lékařem a vše mu řekla a byla podrobena všem těm zjišťujícím, trapným i když asi nezbytným otázkám.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.03.2008, 09:35 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
všechno se dá řešit, i když to tak třeba na počátku nevypadá. Tvůj partner se zachoval nezodpovědně když tě vystavil riziku o kterém musel vědět.

Naštěstní není přenos pohlavním stykem příliš častý, takže riziko že ses nakazila je nízké i v případě, že by tvůj partner byl skutečně nemocný. Ale určitě se vyplatí dodržovat určité zásady pro případ, že by byl skutečně nakažený. Podívej se na článek o přenosu tady:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=prenos.htm

Nechat se otestovat má smysl až po určité době po expozici (tj. po styku), myslím, že se obvykle testy provádí jednou za měsíc, po dobu půl roku. Ale poměrně spolehlivé by měly být výsledky již po 3 měsících (záleží na metodě atd.).

Tak ať ti to dobře dopadne!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.