Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

spatny pristup

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
magdanela
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.02.2008, 18:21 hod    Předmět: spatny pristup Citovat

dnes jsem byla pro dalsi vysledky.... tak mam jen neco pres 3000 na ml. teda doufam ze jsem to nepopletla. Smile doktorka rikala ze je to dobre, ze je bezny u hepc trojnasobek. no a pak to prislo... Shocked mam genotip 3a, daloby se rict super, ale razem se ze me stala fetacka a nikoho nezajima to ze jsem drogy nebrala, neberu a brat nehodlam. mrzi me zmena pristupu a komentare typu: "to je u fetaku bezne" , "je jasne jak ste se nakazila" nebo "lecba je dost nakladna pro takove lidi..." me urazi. myslim si ze pristup lekarky je spatny. nevim presne kdy a kde jsem se mohla nakazit, ale predpoklad je od byvaleho partnera. ale to nikoho celkem nezajima, mam, jak rikaji, fetacky genotyp a hotovo. Neutral cekam do brezna na vysledky testu pro vylouceni autoimunitnich onemocneni a pak pul roku testovani moci na pritomnost navykovych latek. no a pak se rozhodne jestli vubec neco.... kdyz ctu a slysim jak to nekde jde hned a bez problemu, i pro lidi s lecenou zavislosti, zacinam uvazovat o zmene lekarky.
papala magdanela
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.02.2008, 20:19 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Magdo,
asi je zbytečné tady říkat že to co popisuješ je neprofesionální a rozumím tvé úvaze o změně lékařky.

Pokud máš viremii skutečně 3000 IU/ml tak je to hodně dobrá zpráva. Běžně se vyskytují hodnoty nikoli trojnásobné, ale tisícinásobné (viremie pod 600.000 IU/ml je považována za nízkou!)

Podobně i genotyp - to je dokonce ještě lepší zpráva.

Není pravda, že genotyp 3a je "feťácký". V Evropě se moc nevyskytuje, takže když už se někde vyskytne, je možné že je ze stejného zdroje. Pravděpodobně se nedávno paní doktorka setkala s pár drogově závislými kteří měli stejný genotyp a učinila z toho nesprávný závěr. Lékař by měl vědět, že infekce se nešíří pouze uvnitř takových komunit!

Nicméně by to mohla být stopa tvého nakažení. Myslím že jsi zmiňovala že tvůj bývalý partner byl drogově závislý. Můžeš zjistit jeho zdravotní stav - případně jeho genotyp?

Nicméně nejdůležitější je budoucnost.
Máš dobré šance na vyléčení a to je hlavní!

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magdalena

PříspěvekZaslal: 03.03.2008, 15:46 hod    Předmět: Citovat

moc dekuju za uklidneni... s tou viremii si nejsem jista, jak jsem byla rozcilena zapamatovala jsem si jen neco s "trojkou" a ze je to dost dobre... urcite to budu vedet az za tri tydny, kdyz dostanu lekarskou zpravu.
nejsem si jista jak jsem se nakazila, ale na test jsem sla pote co jsem zjistila, ze byvaly partner bral drogy uz pred rozchodem... nejsme moc v kontaktu, zije v zahranici, ale ma jit na test az bude v CR, hm uvidime.
je mozne aby nemocnice v okresnim meste mela omezene prostredky pro lecbu hepC?... lekarka mi mimo jine rekla, ze lecba je nakladna a v soucasne dobe uz leci dva pacienty.
no, ted se snazim vstrebavat informace, at priste nejsem, tak prekvapena a na pristi kontrolu chci jit i se svym partnerem, aby byl informovam o vsem co se deje...
papala magdanela
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 03.03.2008, 23:20 hod    Předmět: Citovat

Ano, léčba je skutečně drahá. Používané léky (myslím tím interferon) jsou podle mého laického názoru takový malý zázrak biotechnologií. Neznám současné ceny, ale před pár lety to vycházelo někde mezi půl až jedním milionem. Jenom test viremie stojí bratru 2500 Kč (a takových testů se musí v průběhu léčby dělat několik).
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.