Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

hodnota viremie a lecba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nicmoc
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.02.2008, 03:54 hod    Předmět: hodnota viremie a lecba Citovat

Zaskocil mne nazor nekolika zdejsich doktoru, kteri mi rekli, ze budu na lecbu pravdepodobne muset cekat, protoze ma jatra nebyla poskozena (viz vysledky jaternich testu a ultrazvuku) a ma viremie je relativne nizka (670 tisic jednotek) Rolling Eyes Jednak jsem nemela biopsii aby mi potvrdila stav jater a navic mam pocit, ze cim driv tim lip....
Co si o tom myslite??
stín

PříspěvekZaslal: 14.02.2008, 12:02 hod    Předmět: re Citovat

Mě se to jeví jako pitomost s tím čekáním na léčbu. Partnerka měla 590 tis. potvůrek a ihned šla na testy, biopsii a už se měsíc léčí interferonem + ribavirinem.

Já osobně bych na léčbě trval, pokud tomu nebrání jiné skutečnosti.

Ale spíš ti poradí Petr...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.02.2008, 15:13 hod    Předmět: Citovat

Lidé kteří mají hepatitidu C a normální jaterní testy tvoří speciální skupinu pacientů u které dosud není zcela jednoznačný názor na další postup a obvykle se postupuje individuálně. Nicméně jedním z parametrů důležitých pro další postup jsou výsledky jaterní biopsie. Jedině tak je totiž možno posoudit stav jater.

V případě že játra nejsou příliš poškozená a jaterní testy jsou dlouhodobě normální, je skutečně možné uvažovat o tom, zda má léčba smysl, protože i léčba představuje pro tělo určitou zátěž a má řadu nežádoucích účinků. Jinými slovy - je otázkou, co je menší zlo. Nicméně s tím jak se léčba zdokonaluje, roste její úspěšnost a stává se snesitelnější, zároveň s tím se i všeobecný názor přesouvá na stranu "spíše léčit".

A podle mého přesvědčení by mělo být bráno v potaz i stanovisko pacienta - který ovšem musí být dobře informován o možných rizicích obou variant.

Ve tvém případě mluví pro léčbu poměrně nízká hodnota viremie a (pokud si pamatuji) genotyp 3 - takže máš vysokou šanci na úspěch.

Petr

P.S. Nové kanadské "guidelines" pro léčbu hepatitidy C (z roku 2007) uvádějí normální hodnoty jaterních testů mezi faktory, které "již nejsou v rozporu s léčbou".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.