Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Relace Českého rozhlasu o hepatitidě C

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.02.2008, 13:00 hod    Předmět: Relace Českého rozhlasu o hepatitidě C Citovat

Český rozhlas 2 - Praha odvysílal 5.2.2008 pořad s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc., předsedou Kliniky infekčních chorob FF MU a FN Brno o hepatitidě C. Relace je k dispozici v archivu Českého rozhlasu zde:

http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00662439.mp3
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magdalena

PříspěvekZaslal: 10.02.2008, 18:34 hod    Předmět: reakce Citovat

poslechla jsem si ten porad. hm, zajimave, ale spousta lidi si plete druhy hepatitidy. tak neco bylo dost od veci. uprimne receno se tomu nedivim, donedavna jsem v tom mela taky dost zmatek... myslim ze uz se docela orientuju DIKY teto strance. tak me napada mate nekdo zkusenosti s diskriminaci v zamestnani, po te co zjisti, ze mate cecko??? je moje povinnost oznamit to ze mam "c" pred nastupem do zamestnani, nebo jak to funguje pri vstupnich prohlidkach. resi se "c" nebo ne??? myslim ze jsem se jeste s temito informacemi nesetkala, a zdaji se mi stejne dulezite jako prubeh lecby, protoze clovek se nejak zivit musi... zatim to neresim, jsem na materske, ale v kratke dobe chci nastoupit do zamestnani a moc rada bych se vratila k puvodni praci, ale nejsem si jista jestli nejsou nejaka omezeni... dekuju za informace...
tak se mejte at vam lecba, nebo cekani na ni, rychle utece. papala magdanela
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.02.2008, 20:16 hod    Předmět: Citovat

Ano, opravdu je tato rozhlasová relace spíš pro "začátečníky"...

Co se omezení v zaměstnání týče - tento dotaz jsem vznesl na pražskou hygienckou stanici, a podle jejich odpovědi tuto otázku řeší Věstník MZ ČR , částka 12, vydáno prosinec 2000, metodické optření 7. Prevence virových hepatitid.

Krátká citace z uvedeného metodického opatření : "Osoby s prokázanou pozitivitou anti -HCV se vylučují pouze z dárcovství krve a ostatního biologického materiálu. Neomezují se ani ve způsobu života a výkonu zaměstnání, ani při poskytování zdravotní péče včetně lázeňské. Osoby s průkazem aktivní infekce HC je třeba poučit o významu tohoto nálezu a možné nakažlivosti."
magdalena

PříspěvekZaslal: 13.02.2008, 14:25 hod    Předmět: Citovat

dekuju za odpoved. nejsem z toho o moc rozumnejsi... chapu to tak, ze oznamovat svou nemoc zamestnavateli neni moje povinnost, ale musim se chovat tak, abych nekoho nenakazila. no to je pro me samozdrejme nejen v zamestnani.... zatim chodim na brigadu, kde to vi a je jim to jedno, ale chtela bych se vratit k puvodni profesi - osobni asistentka telesne postizenych - prevazne deticky... jo, mam aktivni virus, cekam na lecbu a poucena jsem byla tak, ze bych se mela venovat "bezpecnejsi" praci, treba v tovarne. ale prace u pasu neni nic pro me... asi pockam a budu doufat ze snad za rok budu dostatecne "bezpecna" pro praci ktera me naplnuje... papala magdanela
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.