Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

protilátky HCV

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
apolena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.01.2008, 23:03 hod    Předmět: protilátky HCV Citovat

Ahoj!
Před necelým rokem mi při vstupní prohlídce do zaměstnání byly zjistěny protilátky na hepatitidu C. Byla jsem z toho dost vyděšená. Nevím, kdy a kde k nákaze mohlo dojít (drogy jsem nikdy nebrala a sexuální partnery nestřídám). Lékařka mi řekla, že pravděpodobně při mém delším pracovním pobytu v zahraničí. Musela jsem znovu na krevní odběry a ty poslali do dvou různých laboratoří, kde se protilátky potvrdily. Na mé otázky mi lékařka odpověděla, že jaterní testy mám v pořádku a že si tělo s hepatititou poradilo samo a nemusím se tudíž ničeho obávat. Do dneška ale moc klidná nejsem, myslela jsem si, že hepatitida typu C je nevyléčitelná. Je opravdu možné, že bych se nákazy "jen tak" bez léčby zbavila? Napomohlo k tomu např. očkování proti hepatitidě B? Mohu někoho nakazit hepatitidou? Mám se obávat i nákazy HIV, ta se stejně jako hep.C také přenáší krví...? Předem děkuji za odpověď.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.01.2008, 09:27 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Apoleno,
ano, je skutečně možné že si tělo poradilo s hepatitidou C samo. Pokud se ti do těla dostane virus, vytvoří se protilátky, které ti v krvi zůstanou napořád - a to i tehdy, kdy se tělo viru zbaví. Proto pokud se naleznou v krvi protilátky, je nutno udělat ještě jeden speciální test (tzv. PCR), který zjistí zda je v krvi virus. Jaterní testy jsou určitým vodítkem, ale nejsou stoprocentní. Z toho co jsi napsala bohužel není zřejmé, zda ti byly provedeny testy PCR.
Pokud tě zajímají detaily, podívej se na tenhle článek:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm

To jestli můžeš někoho nakazit, závisí právě na výsledcích onoho testu PCR. Pokud nemáš v krvi virus (což se pozná pomocí PCR), pak jsi zdravá a nemůžeš nikoho nakazit.

Očkování proti jiné hepatitidě (A nebo B) nemá na hepatitidu C žádný podstatný vliv.

Jak ses nakazila bude asi obtížné zjistit. Kromě možností které uvádíš připadá ještě do úvahy krevní transfuze před rokem 1992, tetování nebo piercing.

Pokud jde o nákazu HIV, hodně záleží na tom, jakým způsobem jsi přišla k hepatitidě C. Pro klid duše by bylo otestování vhodné.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
apolena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.01.2008, 18:35 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petře!

Moc děkuji za odpověď.
V případě dalších otázek se na Vás obrátím prostřednictvím e-mailu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.