Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

cekani na lecbu...?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
magdalena

PříspěvekZaslal: 04.01.2008, 18:50 hod    Předmět: cekani na lecbu...? Citovat

ahoj jsem rada ze funguji tyto stranky. uz jsem se snazila na jinych ale kdyz jsem se podivala na datum posledni reakce doslo mi ze je to marne.
brzo to budou dva roky co nejsem s otcem sve dcery, zacal brat pervitin a ja ne! tak to prestalo klapat. ted mam skveleho pritele a donedavna jsem si myslela ze jsem v pohode. ale ted uz vim ze mam "c". dnes me lekarka docela prekvapila: ve zprave stoji chronicka hepatitida c, replikace viru, zatim neni znam genotip a kvantita,zanetliva aktivita neprokazana.
taky mi rekla ze kdyz to bude genotyp 3 tak jeste rok vyckame...
z meho pohledu neni na co cekat. rok promarnim cekanim a strachem ze muzu nakazit dceru a pritele kteri jsou nastesti negativni? dalsi rok muze trvat lecba - pokud bude uspesna...?a celou dobu byt ve stresu a nejistote... nejaky cas na zotaveni a pak po tricitce planovat miminko? no super.nejsem si jista jestli mam usilovat o lecbu za kazdou cenu ale radeji budu zdrava drive nez pozdeji...
hm nejak jsem se rozepsala. omlouvam se. tesim se na reakci a preju vsem "at to zvladneme"
papala magdanela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.01.2008, 22:05 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Magdo,
podle té zprávy kterou cituješ ještě nejsou k dispozici nějaké výsledky, což by se dalo zařídit během dvou týdnů. Otázkou je, proč to roční čekání. Zeptej se své doktorky na důvod. Důvodem by mohlo být nějaké jiné onemocnění, nebo těhotenství, ale pokud jsi jinak v pořádku, tak není nač čekat.

Jediná věc, která stojí za zvážení, je "neprokázaná zánětlivá aktivita". To by v určité situaci mohlo být důvodem proč nezahájit léčbu. Znamená to totiž, že sice máš v těle virus, ale tělo s ním dokáže docela dobře žít, a virus ti nepoškozuje játra. Takové případy se vyskytují, a pak je nutno individuálně zvážit, zda podstoupit léčbu, nebo ne. Je to poměrně komplikovaná otázka, a není na ni úplně jasná odpověď. Ale tohle má smysl řešit až poté, co budeš mít hotová všechna potřebná vyšetření.

Prostuduj si články které tady najdeš ať se v tom trochu zorientuješ, a zeptej se své doktorky na všechno, čemu nerozumíš.

Držím ti palce!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AAA
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.03.2008, 22:54 hod    Předmět: vyčkání na léčbu Citovat

Ahoj, muj přítel má "céčko" a než udělali všechna vyšetření a tak, začal se léčit asi za 10 měsíců od diagnostiky. Ale je pravda, že nám jednou lékařka řekla, že když je virus v určité fázi, je lepší chilku vyčkat, jestli si tělo neporadí samo. Prý se jim to ösvědčilo. Vím, zní to dobře, taky jsem z toho čekání byla nervozní. Ale snad ví, co dělají.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.