Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

je to za mnou

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kaca
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.11.2007, 23:32 hod    Předmět: je to za mnou Citovat

ahoj, predem vseho moc dekuju, petre, za tyhle stranky. predesle dva roky sem je prohlizela, byla jsem opravdu rada, ze existuji.
zatim jsem nepsala zadny prispevek, chtela jsem pockat, az budu moct napsat nejakou dobrou zpravu a tou vas vsechny pozdravit:-)
trvalo to hoooodne dlouho, ale zda se, ze dnes jsem se toho konecne dockala a jsem rada, ze muzu povzbudit a napsat privetivou zpravu i sem.

moje zakladni diagnoza je rakovina lymfatickych uzllin. mam za sebou nekolik cyklu intenzivni a velmi agresivni chemoterapie /vzhledem ke IV. stadiu onemocneni/ a mesic ozarovani. lecba trvala rok a byla velmi narocna. nastesti se podarilo dostat nemoc do remise. s timhle vysledkem jsem se zacala v r. 2004 vrhat znovu do zivota a pokousela jsem se tak nejak vratit.

mezi jine jsem se jakoze "zdrava" prala s faktem, ze nemuzu mit po lecbe deti. a tak jsem se v r.2005 dostala po umanute vyslapanych cestach na gynekologickou kliniku, kde jsem se po jednoduchych krevnich vysetrenich dozvedela/ krome definitivniho verdiktu, ze vajecniky jsou opravdu plne nefunkcni/, ze jsem HCV pozitivni.
na kline mi sedela moje ctyrrocni dcera a ja jsem nechapala, co se deje.

preskocim cesty dalsich vysetreni, ktere mely potvrdit a v lepsim pripade vyvratit diagnosu chronicke hepatitidy c. diagnosa se bohuzel potvrdila a zacalo moje patrani dal. prvni transfuzi jsem dostala po porodu, take jsem darovala pupecnikovou krev. vsechny zaznamy se daly vyhledat a projit. nakonec bylo jasne, ze jeste v polovine hematologickoonkologicke lecby jsem byla negativni. dodnes se vsichni zainteresovani priklani k nakaze z transfuzi, ci krevnich derivatu, kterych diky dusledkum lecby a memu stavu bylo nekolik. privetiva zprava byla, ze virus tedy neni v tele priliz dlouho. genotyp 1b byl zprava horsi.

naledujici rok mi hematolog nedoporucil podstoupit lecbu hepc. hepatolog cekal na vyjadreni z hematologie, takze se to stoplo. po roce jsem podstoupila dalsi vysetreni, biopsii jater a zacala jsem lecbu peginterferonem a ribavirinem.

nebudu tady vypisovat prubeh lecby, snad jen, ze to bylo nelehky, vycerpavajici a vratilo me to zpatky do postele temer na cely rok. velkou radosti mi bylo, ze jsme s pomoci vsech okolo zvladali pobyt dcery doma, prestoze absolvovala prvni tridu. pri onkologicke lecbe totiz dcera nemohla byt vzhledem k memu zdravotnimu stavu doma/a to mi pukalo srdce, at to zni jakkoliv pateticky, je to fakt/

moje telo nezvladalo nastavenou davku ribavirinu a tak ji lekar rapidne snizil. nejak jsem se doklepala do konce s obrovskou podporou rodiny a meho osetrujici doktora z hematologie, ktery me cely rok peclive sledoval a pomahal jak se dalo, abych lecbu mohla fyzicky dokoncit. sice pribylo az 9 injekci za kazdy tyden k te interferonove, ale nikdy! nezapomenu na jeho pomoc a neuveritelnou podporu.

shodila jsem 15 kilo, byla jsem anemicka a vyrizena. /pro dotazy ohledne vlasu....nevypadl mi snad ani vlas....asi mi po chemoterapiich narostly silny a bojovny novy vlasy:-)))/

tak a ted konecne k te nejlepsi zprave. i pres snizeni davky leku a memu dost zubozenemu fyzickemu stavu, jsem prosla lecbu uz od ctvrteho mesice v negativnim nalezu viremie do sameho konce.

dnes jsem si sla pro konecny vysledek po pulroce od ukonceni lecby a diky Bohu je stale negativni!!!!!!

takze makejte, bojujte........

mam o 17 kilo vic od kvetna, krevni obraz je temer v norme, jaterni testy ok.

tuhle diagnosu se mi podarilo prijmout jako "dar" za zivot. bez krve a derivatu bych pri onkologicke lecbe nevydrzela. absolutne nezastiram, ze jsem byla vzteky bez sebe a citila jsem na zacatku i obrovskou spinu a ponizeni z nemoci jako je hepatitida c. tim si ovsem na zacatku probehne asi temer kazdej, bohuzel. verte, ze to odezni a date svou sklenicku na piti nebo lzici i svemu diteti bez silenstvi, aby nahodou neonemocnelo:-) psychika je previt, ale da se s ni pracovat a nakonec i v dobrym vyjit...

hodne stesti vam vsem a snad vam prinese nadeji tenhle malej pribeh, kdy i takhle nadvakrat zmordovany telo premuze virus, jakym je cecko...

kaca
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 15.11.2007, 12:38 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Káčo,
díky za skvělou zprávu! Myslím že přesně tohle potřebují číst lidé kteří na tyhle stránky chodí: je možné zvítězit!

A absolvovat léčbu interferonem ještě po chemoterapii... to chce opravdu silnou vůli. Myslím, že teď tě v životě už jen tak něco nezaskočí (podobně jako tvé vlasy, které nějaký interferon přece nemůže rozházet Razz )

Užívej si života, zasloužíš si to!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.