Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Další...

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jenda

PříspěvekZaslal: 28.10.2007, 11:33 hod    Předmět: Další... Citovat

Ahoj,

v prvé řadě chci poděkovat za tyto stránky,je zde dost poučných informacích.A taky se chci podělit o svoje zkušenosti.
V květnu letošního roku jsem onemocněl klasickou chřipkou.Byl jsem celé dny unavený,měl jsem horečku a zvětšené uzliny.Po týdnu jsem si zašel k doktorovi ,který mi dal antiobitika na ty uzliny a poslal na krev.Ta vyloučila mononukleozu a zároveň počala podezření na žloutenku.Moc jsem tomu nevěřil,říkal jsem si že je to asi omyl,ale další vyšetření podezření mi to potvrdilo.Okamžitě jsem byl odeslán na Bulovku(jsem z Prahy) ,kde mě uklidnili ,že až tak hrozný to není a objednali mě do poradny za 14dní.
Zároveň mi udělali podrobnjěší testy,kde jsem se dozvěděl ,že mimo žloutenky typu C mám i CMV virus.O zvětšených jaterních testech ani nemluvě.Takže od té doby jsem dostal dietu,zákaz alkoholu a 3 měsíce jsem čekal až ten CMV virus odezní.Po té jsem šel opět na krevní testy ,aby mi zjistili genotyp.
Tento čtvrtek jsem byl na kontrole a bylo mi řečeno ,že mám genotyp 1a a virovou nálož 11000/ml krve.Což je jedna špatná a jedna dobrá zpráva.
Byl jsem seznámem s léčbou,která bude trvat 48 týdnů.Ještě půjdu na kontrolní sono břicha,protože jsem měl zvětšené játra a slezinu.
Od doby ,kdy mi oznámili ,že jsem nakažen si pokládám otázku kde jsem k tomu přišel...Hodně lidí zde píše kde a kdy byli nakaženi a já nechápu ,jak to můžete na 100% vědět???Já jsem si nikdy nic nepíchal,tetování nemám,piercing též ne,partnerky jsem nikdy nestřídal a vždy jsem si dával bacha.Jediná varianta může být,že jsem v 3 týdnech života podstoupil operaci,ale nejsem si jist zda jsem dostal transfůzi.
No prostě si lámu hlavu nad tím jak jsem k tomu přišel.
Teď se ale začínám plně koncentrovat a shánět infa k léčbě.Do 14 dnů bych měl začít s léčením.Budu se snažit připravit na nejhorší,ale jak tu někdo už napsal,jsou ještě horší nemoci....

Omlouvám se, za dlouhý "projev" a přeji Všem úspěšné léčení!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 28.10.2007, 13:30 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Jendo,
asi nikdo nedokáže říct se stoprocentní jistotou kde k hepatitidě přišel. Ve tvém případě se samozřejmě jako možnost nabízí transfuze v dětství, ale může to být i jinak. Každého by určitě zajímalo, kde k téhle nemoci přišel a z hlediska zabránění dalšího šíření by bylo určitě dobré to vědět. Ale někdy to prostě nejde.

Teď hlavně zvládni léčbu.
Držím palce!

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.10.2007, 12:13 hod    Předmět: Re: Další... Citovat

jenda napsal:
Ahoj,

v prvé řadě chci poděkovat za tyto stránky,je zde dost poučných informacích.A taky se chci podělit o svoje zkušenosti.
V květnu letošního roku jsem onemocněl klasickou chřipkou.Byl jsem celé dny unavený,měl jsem horečku a zvětšené uzliny.Po týdnu jsem si zašel k doktorovi ,který mi dal antiobitika na ty uzliny a poslal na krev.Ta vyloučila mononukleozu a zároveň počala podezření na žloutenku.Moc jsem tomu nevěřil,říkal jsem si že je to asi omyl,ale další vyšetření podezření mi to potvrdilo.Okamžitě jsem byl odeslán na Bulovku(jsem z Prahy) ,kde mě uklidnili ,že až tak hrozný to není a objednali mě do poradny za 14dní.
Zároveň mi udělali podrobnjěší testy,kde jsem se dozvěděl ,že mimo žloutenky typu C mám i CMV virus.O zvětšených jaterních testech ani nemluvě.Takže od té doby jsem dostal dietu,zákaz alkoholu a 3 měsíce jsem čekal až ten CMV virus odezní.Po té jsem šel opět na krevní testy ,aby mi zjistili genotyp.
Tento čtvrtek jsem byl na kontrole a bylo mi řečeno ,že mám genotyp 1a a virovou nálož 11000/ml krve.Což je jedna špatná a jedna dobrá zpráva.
Byl jsem seznámem s léčbou,která bude trvat 48 týdnů.Ještě půjdu na kontrolní sono břicha,protože jsem měl zvětšené játra a slezinu.
Od doby ,kdy mi oznámili ,že jsem nakažen si pokládám otázku kde jsem k tomu přišel...Hodně lidí zde píše kde a kdy byli nakaženi a já nechápu ,jak to můžete na 100% vědět???Já jsem si nikdy nic nepíchal,tetování nemám,piercing též ne,partnerky jsem nikdy nestřídal a vždy jsem si dával bacha.Jediná varianta může být,že jsem v 3 týdnech života podstoupil operaci,ale nejsem si jist zda jsem dostal transfůzi.
No prostě si lámu hlavu nad tím jak jsem k tomu přišel.
Teď se ale začínám plně koncentrovat a shánět infa k léčbě.Do 14 dnů bych měl začít s léčením.Budu se snažit připravit na nejhorší,ale jak tu někdo už napsal,jsou ještě horší nemoci....

Omlouvám se, za dlouhý "projev" a přeji Všem úspěšné léčení!!!

Ahoj,držím Ti palce při léčení , mám to už za sebou. Pokládala jsem si stejnou otázku,kde jsem se nakazila,když jsem slušný člověk.Dneska se můžeš nakazit kdekoliv,třeba u zubaře a protože to opravdu vždy vypadá jako chřipka,tak se na to většinou příjde jen náhodou.Myslím si,že s tím chodí spousta lidí a neví o tom,máme v podstatě štěstí,že to víme a můžeme se léčit.Není to jednoduché,ale dá se s tím žít.Držím palečky Iva.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 31.10.2007, 16:57 hod    Předmět: Citovat

Omlouvám se za zásah do diskuse, ale některé příspěvky v tomto tématu jsem smazal protože obsahovaly nesprávné a zavádějící informace.
V případě potřeby mi prosím pošlete soukromou zprávu.
Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.