Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Rozhodla sa pre liečbu.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.10.2007, 20:47 hod    Předmět: Rozhodla sa pre liečbu. Citovat

Tak som tu znova. Moja mamka-o ktorej som vám písala asi pred mesiacom sa dnes rozhodla: skúsi liečbu. Nebudú jej robiť biopsiu pečene ale pôjdu rovno na interferon (ak to schváli "vrchnosť" v Bratislave). Normálny byrokratický postup... Ale hlavne, že nemusí ísť na tú biopsiu. Tá ju strašila, asi by sa na to vykašlala. Ale dnes sa predsa po debate s jedným odborníkom rozhodla, že sa bude liečiť interferonom. Má strach akurát z vedľajších účinkov. Ako je to napríklad s hmotnosťou? Veľa pacientov vraj rapídne priberie, iní zas chudnú. Jej by prírastok hmotnosti neprospel... Už teraz má nadváhu a vzhľadom na svoj zdravotný stav je ťažké s tým niečo robiť. A čo iné vedľajšie účinky? Podeľte sa o vlastné skúsenosti. Ďakujem!
Alexandra
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25.10.2007, 23:16 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Alexandro,
maminka se tedy rozhodla bojovat a to je mi sympatické. Já do toho šel taky Razz Co se týká vedlejších účinků, podívej se na články o léčbě na těchto stránkách a prolistuj i tohle fórum. Ale každý reaguje na léčbu jinak a nedá se to odhadnout předem.

Během léčby člověk obvykle zhubne (5%-10% své váhy). Léky způsobují mimo jiné nevolnost a nechuť k jídlu atd. Nemyslím si, že by někdo běhém léčby přibral. Ale je potřeba počítat s tím, že po vysazení léků se tělo vrátí zpátky na původní váhu a PAK by mohl i přibrat (něco jako jojo efekt při různých hubnoucích dietách). Takže pokud má tvoje maminka problém s nadváhou, ohlídej ji až bude končit léčbu. Já jsem během léčby zhubl opravdu hodně, a po jejím ukončení jsem začal hodně cvičit aby se mi ta nová kila neukládala v sádle. Nicméně tohle jsou už relativně příjemné starosti které přijdou až za rok.

Tak ať se daří!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.