Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Pozor na ukončení léčby!!!

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
modry35

PříspěvekZaslal: 04.06.2007, 14:56 hod    Předmět: Pozor na ukončení léčby!!! Citovat

Ahoj všichni zde,
dejte si prosím pozor na ukončení léčby. V té době opravdu nepřetěžujte své tělo zejména fyzicky, ale i nervové vypětí, rozčilování v práci, nevhodné jídlo a nevhodné pití, velice opatrně na sport. Lékaři toto silně podceňují. Pak postupně zatěžovat tělo rovnoměrně až po půlroce od ukončení léčby.
Ahoj a držte se!
modry35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tony5
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.06.2007, 18:19 hod    Předmět: ukoncenie liecby a chudokrvnost Citovat

V tomto musím s tebou plne súhlasiť. Do konca liečby mi zostávajú už len dve injekcie (48-tyzdnov, genotyp 1b). No začínam mať obavy, čí to vydržím. Doteraz sa to šlo celkom dobre. No v posledných dňoch, sa cítim čoraz horšie. Celková slabosť, zapuchnuté členky, kolísajúci tlak, nevoľnosť v uzavretých priestoroch (kancelária, obchod, čakáreň ...). S najväčšou pravdepodobnosťou “ chudokrvnosť “.
Liečim sa v Banskej Bystrici. Lekár ma na začiatku liečby upozorňoval, že chudokrvnosť sa skôr čí neskôr objavý. Ale vtedy ju nechcel liečiť dodávaním železa, že to znižuje účinnosť liečby "c-ka".
Otázka. Aké mate skúsenosti s chudokrvnosťou? Ako Vám ju liečili? Čo odporúčate jest? Pomôže špenát alebo čierne ríbezle ?. Za akú dobu od ukončenia liečby ste sa zbavili "chudokrvnosti"?

S pozdravom Tony5
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.06.2007, 19:23 hod    Předmět: Citovat

Tony, vydrž! Už to máš "za pár".
Já jsem během léčby nebral nic ani na chudokrevnost ani na nevolnosti či horečky. A po ukončení léčby jsem se dostával "do normálu" celkem rychle. Hlavně člověk doslova cítí, jak je mu každý týden lépe. Myslím že krevní obraz (tj. i chudoknevnost (anemie)) se mi srovnal hodně rychle. Řekl bych, že tak do měsíce.

Petr

Naposledy upravil Petr dne 28.06.2007, 07:49 hod, celkově upraveno 1 krát.
modry35

PříspěvekZaslal: 27.06.2007, 20:26 hod    Předmět: chudokrevnost Citovat

Ahoj, tak o té chudokrevnosti je to především individuální, dále záleží na době, kolik let se s chorobou léčíte a na již zmíněném železe. Když nejíte například maso, zlepšujete si vyhlídky na uzdravení a zhoršujete si krevní obraz. Tak mi to vysvětlili, snad je to pravda. Někdy se doporučuje vitamín B12, někdy TRIOMEGA Omega 3-Oil z tresčích jater, někdy pomůže koenzym Q10, asi každému individuálně. Ale těch ty dvě dávky je třeba taky kontrolovat. Měl by to stále kontrolovat lékař. Takže úspěch a dávejte pozor. Modry 35.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.