Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

moje zkušenosti s vyšetřením před léčbou

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
41
Anonymní

PříspěvekZaslal: 06.05.2007, 13:48 hod    Předmět: moje zkušenosti s vyšetřením před léčbou Citovat

Ahoj všichni,
hepatitidu c mi zjistili loni v prosinci, kdy mi na imunulogii pátrali v krevních testech po příčinách potratu, který jsem prodělala loni v srpnu. Nejdříve to pro mě byl šok! S drogama ani promiskuitním chováním jsem nikdy neměla ani nemám nic společného a přitom mám nemoc narkomanů! Jenže jsem v roce 1988 po velmi komplikovaném porodu mé první dcery, dostala 2x krevní transfúzi, která mi tehdy skoro bez nadsázky zachránila život. Dá se říci, že až dodnes jsem vlastně o hepatitidě c neměla ani ponětí. Teprve pro prostudování několika článků na netu mi došlo, že mám vlastně smůlu v tom, že tento virus céčka objevili nebo resp. začali testovat u dárců krve až někdy v roce 1992. Po zjištění HCV pozitivity mě odeslali na infekční ambulanci, kde se mě ujala docela milá paní doktorka. Vzali mi krev, ale s výsledky a další kontrolou nijak nespěchali. V dubnu mi udělali biopsii jater s tím, že zahájíme léčbu. Jaterní testy sice nemám nijak vysoké ALT 1,22, AST 0,9, GMT a bilirubin v normě. Ale virémii mám 5,1 mil. IU/mil. Což odpovídá tomu, že nic netuše si běhám s hepatitidou c po světě už nějakých 19 let. Výsledky biopsie prý jsou také vcelku uspokojivé, tedy že žádné vážnější cirhotické změny u mě zatím nenastaly. Naštěstí tenhle výkon vůbec nebolel, ale potom bolí pravá strana žeber a rameno, než se narušený sval zahojí. Nejvíce mě naštvalo, že kvůli biopsii jsem musela ležet 4 dny na infekčním oddělení mezi dalšími pacienty, kteří opravdu pro své okolí infekční jsou, např. akutní forma hep. B, apod. Za celou dobu pobytu v nemocnici jsem si netroufla se jít např. osprchovat do společné sprchy. Docela mě udivil nízký standard inf. oddělení v renomované nemocnici, kde jsem byla na biopsii přijata. Když mi paní doktorka sdělila, že na první injekci mě opět hospitalizuje asi na 4 dny na inf. odd., tak jsem se raději nechala na další léčbu přeložit na interní odd. naší okresní nemocnice, kde funguje gastroenterologie. Takže doufám, že léčba bude úspěšná a já po ukončení léčby znovu otěhotním a snad také v pořádku donosím své třetí dítě. Chtěla jsem se jen zeptat, zda máte někdo zkušenosti s přípravkem Sanogel a Bio-bran. A je-li možné některý z těchto přípravků užívat při léčbě interferonem alfa a ribavirinem. Díky předem za odpověď, držím všem ostatním palce při léčbě! Very Happy
skyanna
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.05.2007, 09:21 hod    Předmět: Citovat

Ahoj , mám podobné zkušenosti , pokud budeš chtít , ozvi se na mail skyanna@seznam.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.