Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Léčba a tělesná hmotnost

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janka

PříspěvekZaslal: 04.10.2007, 17:57 hod    Předmět: ahoooj Citovat

céčko mi zistili asi pred 5 tyždňami a to náhodne pri inom onemosnení. na ďalší týždeń ukončím liečbu momentálnej chorobi a HCV mám začať približne v januari, hladinu virov mám že vraj dosť vysokú povedala mi nejaké čísla 10 a 4, neviem presne čo to znamená, no musím pribrať aspoň 5 kg, problém je v tom, že vážim 43 kg a nikdy som v minulosti ani viac ako 45 nevážila, aj ked už teraz nešportujem a ani netancujem, no tá váha je fakt problém, je možné, že to može byť dovod na odloženie liečby? chcela by som ju začať čo najskor. Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.10.2007, 21:48 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Janko,
pro léčbu není potřeba mít nějakou stanovenou hmotnost. Ale pokud u tebe končí léčba nějaké jiné nemoci, pak je určitě rozumné, aby ses napřed dostala trochu "do kondice". To neznamená přibrat, ale zesílit (svaly, nikoli tuk). Léčba je totiž náročná, a člověk obvykle během léčení zase nějaké to kilo shodí.

Takže pokud jsi zvyklá na nějaký pohyb, sport, nebo tanec, nepřestávej s tím. A zkus se hýbat i při léčbě. Když člověk bere interferon, tak mu většinou není do skoku, a má tendence říkat věci jako "nemůžu se hýbat, jsem nemocný". Ale přiměřený pohyb je moc fajn. Nepřepínat se, ale hýbat se. Třeba procházka, nebo něco podobného.

Hodně sil!
Petr
janka

PříspěvekZaslal: 05.10.2007, 07:53 hod    Předmět: Kuk Citovat

ďakujem za rýchlu odpoveď. mám okolo seba skvelých ľudi, tak to už dúfam zvládnem Very Happy, ale je veľmi dobre, že takéto niečo ako je toto fórum vobec existuje. je to vlasnte fakt veľká pomoc na tom úplnom začiatku, kedy človek sám vlastne nevie o čo ide a s touto chorobou sa sám ešte len zoznamuje, aj keď paradoxne už ju v sebe nosí nejaký ten čas.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.