Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

harvoni

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hanka

PříspěvekZaslal: 08.03.2017, 08:30 hod    Předmět: harvoni Citovat

Ahoj, chtěla bych konečně po 15ti letech absolvovat léčbu. Kam se mohu obrátit aby mi nebyl nasazen interferon ale právě harvoni. Poraďte prosím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 08.03.2017, 14:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
obrať se na některé z léčebných center:
http://www.virova-hepatitida.cz/lecebna-centra
Poslední informace kterou mám byla taková, že Harvoni můžou předepisovat pouze tato centra a pouze pacientům, u kterých to jejich zdravotní satv vyžaduje. Ostatním pacientům je doporučováno vyčkat, až bude bezinterferonová léčba dostupná všem.
Snad to bude brzy.

Petr
Karel
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.03.2017, 16:30 hod    Předmět: Citovat

Ahoj.
Mohu potvrdit, že léčbu lékem Harvoni předepisují specializovaná pracoviště a pouze v případě, že nepřipadá v úvahu léčba standartním způsobem. Vše musí schválit vzhledem k ceně léku zdravotní pojišťovna. Lék jsem užíval a už po měsíci užívání jsem byl negativní. Nejsou žádné vedlejší účinky, bere se jedna tableta denně. Celkem tři balení po 28 tabletách. Téměř 100% účinost. Ale asi to ještě nějakou dobu nebude pro všechny Crying or Very sad
Baruš
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10.03.2017, 12:01 hod    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Ahoj.
Mohu potvrdit, že léčbu lékem Harvoni předepisují specializovaná pracoviště a pouze v případě, že nepřipadá v úvahu léčba standartním způsobem. Vše musí schválit vzhledem k ceně léku zdravotní pojišťovna. Lék jsem užíval a už po měsíci užívání jsem byl negativní. Nejsou žádné vedlejší účinky, bere se jedna tableta denně. Celkem tři balení po 28 tabletách. Téměř 100% účinost. Ale asi to ještě nějakou dobu nebude pro všechny Crying or Very sad

Zdravím , já jsem četla studii o Harvoni a byl tam problém u dost pacientů se srdíčkem . V některých případech infarkt a v některých i úmrtí . Lékaři zatím neví čím to je. Nechci nikoho strašit , ale je dobré vědět pro a proti .
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.03.2017, 15:17 hod    Předmět: Citovat

Baruš napsal:
Zdravím , já jsem četla studii o Harvoni a byl tam problém u dost pacientů se srdíčkem . V některých případech infarkt a v některých i úmrtí . Lékaři zatím neví čím to je. Nechci nikoho strašit , ale je dobré vědět pro a proti .

Baruš, můžeš být konkrétnější?
V příbalovém letáku je informace, že Harvoni se nemá užívat souběžně s amiodaronem, což je preparát na úpravu srdečního rytmu. Varování na toto téma vydalo v roce 2015 i FDA (to je americký úřad kontroly léčiv) https://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm439484.htm
Jedná se tedy o riziko, které vzniká při souběžním užívání Harvoni s amiodaronem.

Máš na mysli toto, nebo jde o něco nového?

Petr
Karel
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10.03.2017, 19:30 hod    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že jsem harvoni užíval, mám i příbalový leták. Jsou tam vyjmenovány např.tyto léky jako amiodaron, tenofoviz, digoxin, dabigatran, tipranaviz. Je tam psáno, že je to hlavně z důvodu snížení účinků léku harvoni. Třeba třezalku jsem měl také zakázanou. Beru léky na tlak a nepociťoval jsem ani neměl žádné obtíže při užívání.
PS: Příbalový leták je dost obsáhlý, takže jsem uvedl z něho jen pár řádků.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.03.2017, 19:15 hod    Předmět: Citovat

Vážení. Před 18 léty mi byla zjištěna hepatitídaC. Celou dobu jsem odmítala léčbu interferonem. Minulý týden jsem začala s nabídnutou léčbou Exviera + Viekirax( tablety) Nemám žádné vedlejší potíže, léčba potrvá pouze 3 měsíce.Problémy s úhradou léčby s pojištˇovnou nebyly. Zítra jdu na první krevní odběry. Věřím, že léčba bude úspěšná. Zdravím Lubika
Hanka

PříspěvekZaslal: 05.04.2017, 11:56 hod    Předmět: Citovat

https://medsforsale.net/order-harvoni-online-cs.html co si o tom myslíte? Jinak jsem byla v motole abych se informovala o dostupnosti léčby, kde mi bylo sděleno, že není problém s pojišťovnou, ale s nemocnicí jako takovou, která léčbu neschválí. Samosebou si j mohu zaplatit, pak problém není.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.04.2017, 14:23 hod    Předmět: Citovat

Hanka napsal:
https://medsforsale.net/order-harvoni-online-cs.html co si o tom myslíte? Jinak jsem byla v motole abych se informovala o dostupnosti léčby, kde mi bylo sděleno, že není problém s pojišťovnou, ale s nemocnicí jako takovou, která léčbu neschválí. Samosebou si j mohu zaplatit, pak problém není.

V těch administrativních záležitostech se bohužel nevyznám. Nerozumím tomu, že léčbu neschválí nemocnice, pokud to zdravotní pojišťovna proplatí. Ale je možné, že v té nemocnici mají nějaké limity a zkusil bych to prostě jinde. Pokud jsi z Prahy, tak je těch možností více - viz zde:
http://www.virova-hepatitida.cz/praha

Zmíněný web nefunguje - předpokládám, že šlo o prodej léků přes internet, což nepovažuji za vhodnou cestu. Věřím, že bezinterferonová léčba bude brzy dostupná bez problémů. Česká hepatologická společnost vydala v březnu nové doporučené postupy. Interferonová léčba je zde zmíněna pouze okrajově, je dnes považována za použitelnou pouze ve speciálních případech. Proto je vhodné s léčbou počkat, až bude nová léčba dostupná. Ti, jejichž zdravotní stav vyžaduje okamžitou léčbu, by měli mít na bezinterferonovou léčbu nárok již dnes.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.