Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

PCR výsledky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin2

PříspěvekZaslal: 17.05.2016, 13:49 hod    Předmět: PCR výsledky Citovat

Petře : Tak půl roku po dvojkombinaci jsem bohužel pozitivní.Další kontrola za půl roku domluvit se na postupu ,možná trojkombinace. Jenže mám nález na játrech ( cirhoza ) slabší příznaky. Doktorka mi řekla ,že možná bude kvůli tomu problém jestli to pojištovna schválí. Je to možný ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 17.05.2016, 19:04 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
to je mi líto, že ti to nevyšlo. Ale dobrá zpráva je, brzy budou k dispozici podstatně lepší léky. Aktuální stav je takový, že ti, kdo léčbu potřebují hodně rychle (tj. mají hodně poškozená játra), měli by mít nárok na bezinterferonovou léčbu. Tuto léčbu ovšem zajišťují speciální centra.

Ostatní, kteří nemají játra ještě příliš poškozená, by měli zvážit odložení léčby. Očekává se totiž, že za jeden nebo dva roky ceny léků klesnou natolik, že bezinterferonová léčba bude dostupná všem.

Trojkombinace je sice možné řešení, ale podle odborníků má teď smysl jen ve speciálních případech. Je pravda, že pro trojkombinaci je potřeba schválení zdravotní pojišťovnou, ale předpokládá se, že by to neměl být problém.

Dvojkombinace (tj. interferon + ribavirin) by se už prakticky neměla předepisovat.

Uvidíš, jak to bude za půl roku. Možná zvaž, jestli se v mezidobí neporadit v některém z odborných center, zda bys mohl získat už teď tu bezinterferonovou léčbu.
http://www.virova-hepatitida.cz/lecebna-centra

Držím palce
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin2

PříspěvekZaslal: 18.05.2016, 20:58 hod    Předmět: Citovat

díky za odpověd , na odkaz co si vložil tam chodím Liberecký kraj. Jasný zeptám se doktorky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.