Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Diagnóza

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evicka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 10.11.2009, 14:40 hod    Předmět: Citovat

Dobry den, chcem sa opytat na par veci ohladom hepatitidy C. Bola mi diagnostikovana pred tyzdnom a musim cakat na opakovane testy, aby sa vylucila pripadna falosna pozitivita. Chcela som navstivit hepatologa hned, ale sestricka mi zdelila ze bez opakovaneho testu nema zmysel chodit nikam. Avsak pred dvoma rokmi som mala mierne zvyseny alt (vykonane pecenove testy na gynekologii kvoli antikoncepcii) a nasledne obsencia menstruacie pol roka, co som pripisovala vysadeniu antikoncepcie. Mam traviace problemy po poziti niektorych (mnohych jedal, cize sa zdravo stravujem)a problem so stolicou minimalne tri roky, dalej unava, myslela som ze za to moze nizky tlak a v poslednej dobe mam biele fliacky na nechtoch(citala som ze je to priznak cirhozy). Velmi sa bojim v akom stave je moja pecen, rada by som utekala hned k hepatologovi, pride mi to nelogicke cakat dva tyzdne len na overenie testu. A taktiez k sposobu nakazenia netusim akou cestou mohlo prebehnut, kedze nie som a ani som nebola intravenoznym narkomanom ani som nedostala transfuziu krvi.

Dakujem
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.11.2009, 17:42 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evičko,
z toho co píšeš se opravdu nedá říct, jestli hepatitidu C máš, nebo ne. Některé věci svědčí pro, jiné proti. Bohužel je opravdu nutné počkat na výsledek testů, které to potvrdí nebo vyvrátí. Nejde totiž pouze o "falešnou pozitivitu" (tedy zkreslený výsledek testu), ale stává se, že někdo přijde s virem do styku, tělo si vytvoří protilátky a podaří se mu virus zneškodnit. Protilátky ale v těle zůstanou, takže to na první pohled vypadá, jako by člověk měl HCV. Ostatně mrkni sem, tady to vysvětluju podrobněji:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm

Z dvoutýdenního čekání si nedělej hlavu. I kdybys HCV měla, tak jde o nemoc, která postupuje velmi velmi pomalu (já jsem s ní běhal po světě skoro 30 let, než mi to vůbec zjistili). Tady se čas počítá na roky, nikoli na dny.

Kde ses mohla nakazit, se asi těžko zjistí (tedy pokud jsi vůbec nakažená). O možnostech přenosu píšu tady: http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=prenos.htm
ale jak sama píšeš - nejčastějším způsobem je transfuze před rokem 1992 a dnes půjčování jehel mezi narkomany.

Držím Ti palce, ať jsi negativní
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evka

PříspěvekZaslal: 10.11.2009, 18:44 hod    Předmět: Citovat

Dakujem krasne ze odpoved velmi si to cenim a budem vas teda informovat ako testy dopadli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.