Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s léčbou

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Leonka

PříspěvekZaslal: 31.10.2015, 08:04 hod    Předmět: Zkušenosti s léčbou Citovat

Ahoj Naty,
jsem rada,ze se nekdo ozval, vcera jsem byla u lekarky pro injekce a leky, picham si jednou tydne Pegasys a 6 prasku denne Copegus, zvetsila se mi mirne jatra, ale je to tim, ze viry zloutenky bojuji o preziti.
Vedlejsi ucinky mam afty v puse a nemohu se jich zbavit a nekdy vetsi unava, jinak jsem v pohode po prvnich dvou injekcich jsem mela teplotu, ale ted uz nic nemam, takze zatim vse v pohode,niceho se neboj a jdi do toho, taky jsem se bala, kdyz jsem to tady cetla, ale je to i lecbou, kterou ti nasadi,starsi typy trojkombinaci jsou asi nejhorsi na vedlejsi ucinky, ale ted uz nasazuji modernejsi lecbu a ta se da zvladnout, neboj vse bude v pohode a uz vis jaky mas genotyp ja mam 1 B,takze to je ten o trochu lepsi nez 1 A, ale lecbu budu mit na rok, doktorka ji nechce kratit, jelikoz by se to mohlo vratit, napis jaky mas genotyp a jestli mas nejake problemy.
natahc

PříspěvekZaslal: 31.10.2015, 11:26 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Leonko,

Mam take 1 b. Lecbu budu mit na 24 tydnu.
Ted mam chronickou unavu, jsem jako vlekla ryba. Stale se mi objevuji modriny na nohou, a to hodne. Nepomoha ani askorutin ((( mam jeste po celem tele cervene tecky, predpokladam, ze to ma spojitost, a padaji mne vlasy, beru na to revalid. Toto vse mam jeste pred lecbou Smile, co bude az nastartuji ani nevím (((

Az pujdu do porady, poptam se podrobne na vse mozne ohledne vedlaku a pruberu.
Ozu se.

Ty mas jatra v pohode?

N
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.10.2015, 19:54 hod    Předmět: Citovat

Tak to máš dobré, 24 týdnů se dá zvládnout já bohužel rok, léčbu mi nezkrátí, protože má strach, že by se mi to vrátilo.Játra mám v pohodě, nemám vůbec zvýšené jaterky, měla jsem je zvýšené jen v lednu to mi začalo byt zle a tak se na to přišlo, že mi udělali veškerá vyšetření a diagnoza žloutenka C, mám to už dlouho v těle a celou dobu mi nic nebylo v roce 1987 jsem dostala krev a při ní jsem se asi nakazila a co ty, víš, kde ses nakazila a kolik ti je let, mne je 47 let, takže to mám v sobě 28 let, jsem zvědava co ti nasadí za léčbu z jakého si města?
natahc

PříspěvekZaslal: 31.10.2015, 20:58 hod    Předmět: Citovat

Take jsem se ptala proc 24 tydnu... brala bych to i rok. Pry nemusim, protoze mi nasadi olisyo. I Petr admin mi to potvrdil, ackoli je vyleceny, studuje tuto problematiku i nadale a radi takovym jako jsme "scastlivci"...
Ja mam jatra spatna, mam fibrozu 3 stupne, podle kPa jsem maly krucek pred chirizou. Mozna proto budu mit trijkombinaci, protoze pred fibroskanem tuto moznost neuvazovali.
Mam hepku asi 20 let, bud to bylo telisko nebo potrat ted presne nevim, co to zpustilo...

Nic mi nebylo, nic mi nebolelo, prislo se na to nahodou. Pocitovala jsem jen unavu ale, nespojila jsem to s hep C. Modriny se tvorili pravidelne ale par mesicu askorutinu a bylo to v pohode. Ted to nemizi. Unava mi vadi hodne, nemuzu plnohodnotne delat nic ani zakladni veci (((
Je mi 40
Leonka

PříspěvekZaslal: 31.10.2015, 22:20 hod    Předmět: Citovat

Tak to mas dobre, to ti urcite zabere a budes mit klid, pry to nema ani vedlejsi ucinky.
milka

PříspěvekZaslal: 01.11.2015, 13:12 hod    Předmět: Citovat

Dobrý deň!
Minule som tu písala o Olysiu je to fakt výborný liek a ihned mi aj zabral hoci predtým dom mala 2 kombinačnú a nezabrala. Momentálne po pol roku liečbe som na 0 čiže bez vírusu a ešte 5 mesiacov pred sebou, ako tu už spomínala pisateľka je to na rok, aby sa vírus úplne vymlátil z tela a nevrátil sa.Mám genotyp 1b - čo je vraj lepšie oproti 1a.Momentálne som PN ale postupom času sa pridružujú rôzne vedľajšie účinky dušnosť a ráno po copeguse silný kašľ , ktorý mám problém niekedy utíšiť pripadá mi ako astmatický, bolesti klbov neskutočné. Ale čo musíme bojovať ďalej a pokračovať v liečbe pokiaľ sa chcem vyliečiť.Preto všetkým, čo sa tu stretávama a píšeme na stránku svoje pocity z liečby držím palce, aby každý úspešne zvládol túto liečbu - na 0.
Leonka

PříspěvekZaslal: 01.11.2015, 19:10 hod    Předmět: Citovat

Dekuji ti Milko za reakci na nas namet, to je dobre ze vam nasadi tento lek, aspon to uz budes mit na100% vylecene,ja tento vikend jsem hrozne unavena a taky mne boli klouby a zada a jsem takova zadychana, proste mi neni dobre, zitra musim do prace, tak to snad zvladnu.Jeste jednou dekuji za reakci.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.11.2015, 14:48 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Leonko,
Jak se ti dari? Jak zvladas lecbu?

Naty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.