Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Přenos hepatitidy C
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.05.2015, 10:48 hod    Předmět: Přenos hepatitidy C Citovat

V poslední době se na tomto diskusním fóru opakují dotazy na možnost přenosu hepatitidy C. Zřejmě jde o jednoho tazatele či tazatelku, který je posílá pod různými jmény. Protože vytváření nových témat se stejným obsahem ztěžuje orientaci, shrnul jsem alespoň poslední dotazy této osoby sem a jednotlivá témata jsem vymazal.

Obecně platí:
Hepatitida C se přenáší pouze krví. To znamená, že pro přenos se krev nakaženého člověka se musí dostat do krve jiného člověka. Nic víc se k tomu říci nedá. Pokud máte obavu, je jediná možnost jak to řešit, a tou je testování.

Pokud někdo při výkonu svého zaměstnání utrpí úraz, který by mohl způsobit přenos hepatitidy C (pracovníci ve zdravotnictví), měl by o tom informovat svého nadřízeného. Zaměstnavatel by měl mít zpracované pracovní předpisy, jak v takovém případě postupovat.

citace:
Dobrý den, kdybych měla na oblečení zaschlou kapicku krve a do této oblasti mě spadl stovek jídla který bych následně snesla mohu se nakazit ??? Občas mě při čištění zubů krvácí dásně. Dekuji

Na drobky žádná viditelná krev nebyla

Odpověď: infekce nehrozí

citace:
Dobrý den, myslíte ze by pár kapiček krve a vnich vir HCV přežil kdyby jsme těchto pár kapek smichali s vysoce toxickou chlorovanou látkou ?? Není až tak odolný ne ?

V dezinfekci také nepřežije tak v tomto by už vůbec neměl ne ??? Vím ze při styku s kůži působí tato látka poškození kůže....takže HCV by měla zničit také ne ?

Odpověď: záleží na konkrétní látce, bylo by to nutno změřit.

citace:

Dobry den, na internetu sem se dočetla,ze se HCV z moci chytit nedá. Je to pravda ?? Dekuji

citace:

Ještě jednou děkuji. A ještě jeden dotaz. Dokáže HCV přežít ve vodě s mýdlem nebo dezinfekcí? ???? Děkuji Jde mě o to umývala jsem stojánek v kterém přelejváme krev(může se stáv že ukápne kapička na stojánek) Stojánek jsem nejdříve postříkala dezinfekcí, a poté ccapo 5 minutách jsem ho omývala ve vodě. A voda mě stríkla do oka. Riziko zde není žádnéže?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25.05.2015, 14:18 hod    Předmět: jehla Citovat

Anonymous napsal:

e mě o následující situaci,nevím jestli jsem blázen a mám poruchu nebo se mám skutečně bát. Byla jsem v restauraci (v centru prahy žádný pajzl hezká hospoda) a jak je mim zvykem kontrolovala sem dreveny stůl zespoda jestli na něm není prilepena injekční strikacka. Při pohmatu jsem zaregistrovala laťku uprostřed stolu. Byla neopracovana a byli na ní třísky což sem i pohledem zkontrolovala a bylo to skutečně tak. Později mě pak napadla nasledujicivecmohl by nějaký fetak do této laťky zarazit celou injekční strikacku ???odlomit to plastové a zarazit celou délku jehli až dovnitř stolu ?? Aby koukal jen hrot nebo je to hloupost několikrát sem stůl kontrolovala já i můj přítel a on říká ze to byli skutečně třísky. Ale co když tam ta injekční strikacka byla skutečně zařazena celá ??? Nemyslím celou injekční strikacku ale pouze jehlu. Asi je to hloupost ze a mám věřit pritelovi který na stole nic nenašel zd ??asi to není moc pravděpodobně ze ?

Podobné úzkostné stavy (obava z nakažení) se občas vyskytují, viz příspěvky výše. Hoaxy (falešné poplašné zprávy) o nastražených jehlách občas proběhnou internetem, ale nevím o tom, že by něco podobného bylo skutečně zdokumentováno.

Petr
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.05.2015, 08:50 hod    Předmět: methanol a hcv Citovat

Petr123 napsal:
Dobry den, hrozí nakažení pokud by se mě krev infikovaneho člověka naredena s methanolem dostala do nekrvacejiciho skrabance ? Dekuji

Bylo by to jen pár kapek krve v cca 300 ml methanolu. Skrabanec nekrvaci ale velmi málo pálí. Dekuji

Myslím, že riziko je velmi nízké. Jak jsem psal už v úvodu, na podobné otázky se těžko odpovídá. Pokud máte obavu z nakažení , je jediná možnost jak to řešit, a tou je testování.

Podobné dotazy prosím směrujte do tohoto tématu, ušetříte mi tím hodně práce.

Petr
Petr123
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.05.2015, 09:08 hod    Předmět: Citovat

A pokud bych měl an ruce krev ruce si následně vydezinfikoval a sáhl do oka tak je riziko taky nulové ?? Nebo pokud by se mě krev dostala do nekrvacejiciho skrabance ??? Prosím o zodpovězení obou otázek velmi velmi dekuji
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.05.2015, 17:23 hod    Předmět: Zadera Citovat

Přes zaderu se nakazit dá ??
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.05.2015, 09:29 hod    Předmět: Citovat

Petr123 napsal:
A pokud bych měl an ruce krev ruce si následně vydezinfikoval a sáhl do oka tak je riziko taky nulové ?? Nebo pokud by se mě krev dostala do nekrvacejiciho skrabance ??? Prosím o zodpovězení obou otázek velmi velmi dekuji

Anonymní napsal:
Přes zaderu se nakazit dá ??

Přenos HCV je možný, pokud se infikovaná krev dostane do otevřené rány. Neporušená kůže virus do krve nepropustí, ale pokud je kůže narušená, může k přenosu dojít. Infikovaná krev v oku zřejmě představuje jisté riziko, ale spíše teoretické - určitě je podstatně menší než při přenosu přes otevřenou ránu.
tatana
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.05.2015, 09:30 hod    Předmět: velka obava z nakazy Citovat

Dobrý den podobný dotaz jsem tu již viděla ale preci bych se rada zeptala. Včera jsem byla na veřejném wc....bohužel jsem zrovna dostala periodu a vín ze jsem před zavedením tamponu sahala na záchod. Byla bu zde možnost nákazy pokud bych sáhla na záchod na kterém byla krev,pak na tampon tu krev přenesla rukou a zavedla ho do sebe ??? Děkuji za odpověď
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.05.2015, 09:36 hod    Předmět: Re: velka obava z nakazy Citovat

tatana napsal:
Dobrý den podobný dotaz jsem tu již viděla ale preci bych se rada zeptala. Včera jsem byla na veřejném wc....bohužel jsem zrovna dostala periodu a vín ze jsem před zavedením tamponu sahala na záchod. Byla bu zde možnost nákazy pokud bych sáhla na záchod na kterém byla krev,pak na tampon tu krev přenesla rukou a zavedla ho do sebe ??? Děkuji za odpověď

Záleží na tom, jak důkladně jste si osahala tampon i záchod (kterou jeho část). Takto lze přenést řadu nemocí, nikoli však hepatitidu C.

Podobné dotazy (bez ohledu na to, jak se podepíšete) prosím směrujte do tohoto tématu, ušetříte mi tím hodně práce.

Petr
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.06.2015, 06:54 hod    Předmět: Citovat

laura napsal:
Dobrý den.měla bych dotaz. Venku sem slapla do krve,nebylo ji moc jen trošku. Doma sen pak slapala na podlahu a do toho místa mě spadli kalhotky vnitrkem na tu podlahu na kterou sem slapala téma botama.pak sen si kalhotky nasadila. Den předtím sem se holila takže mám mezi nohama malý skrabanec a oidrazdenou kůži. Je možné se takto nakazit? DekujiDobrý den,měla bych jeden dota

Podobné dotazy (bez ohledu na to, jakým jménem se podepíšete) prosím směrujte do tohoto tématu, ušetříte mi tím hodně práce.

Petr
Pavel
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.06.2015, 11:11 hod    Předmět: Dotaz Citovat

Přiložím tedytaky dotaz:
Potřebova bych ale radu. Stala se mě následující situace: Včera jsem si zlomil nehet(hodně, až do hloubky), krev mě netekla, ale místo je bolavé a mírně na něm pálí dezinfekce. Tento stav trvá do dneška.-místo je mírně začervenalé, při styku s dezinfekcí mírně pálí, ale krev mě netekla ani neteče. Tímto místem jsem se dotkl čerskvé krve. Je možné, že kdyby tato krev byla infikovaná virem hepatitidy C, že bych se mohl nakazit? Od jedné paní doktorky jsem se dozvěděl na internetu, že by sem musel mít krvácející ránu aby se mohl nakazit. Děkuji za Vaší odpověď. Moc mě pomůžete.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.06.2015, 21:38 hod    Předmět: Re: Dotaz Citovat

Pavel napsal:
Přiložím tedytaky dotaz:
Potřebova bych ale radu. Stala se mě následující situace: Včera jsem si zlomil nehet(hodně, až do hloubky), krev mě netekla, ale místo je bolavé a mírně na něm pálí dezinfekce. Tento stav trvá do dneška.-místo je mírně začervenalé, při styku s dezinfekcí mírně pálí, ale krev mě netekla ani neteče. Tímto místem jsem se dotkl čerskvé krve. Je možné, že kdyby tato krev byla infikovaná virem hepatitidy C, že bych se mohl nakazit? Od jedné paní doktorky jsem se dozvěděl na internetu, že by sem musel mít krvácející ránu aby se mohl nakazit. Děkuji za Vaší odpověď. Moc mě pomůžete.

Pokud se infikovaná krev dostala na otevřenou ránu, riziko přenosu hepatitidy existuje. Je otázka, nakolik je poranění hluboké, na tom hodně záleží. Víc se k tomu napsat nedá (viz úvod tohoto tématu).

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.06.2015, 05:11 hod    Předmět: Re: Dotaz Citovat

Petr napsal:
Pavel napsal:
Přiložím tedytaky dotaz:

Pokud se infikovaná krev dostala na otevřenou ránu, riziko přenosu hepatitidy existuje. Je otázka, nakolik je poranění hluboké, na tom hodně záleží. Víc se k tomu napsat nedá (viz úvod tohoto tématu).

Petr

Rána otevřená nebyla , jen místo pálí a bolí, krev neteče. Paní doktorka řekla že mám být vklidu. Mohu tomu důvěřovat ? Dekuji
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.06.2015, 06:11 hod    Předmět: Re: Dotaz Citovat

Petr napsal:
Pavel napsal:
Přiložím tedytaky dotaz:

Petr

Abych to ještě upřesnil....nebylo ti tak že by se e krev do rány vylila,pouze jsem se tímto místem dotkl pár kapek nezasvhle krve. Díky za odpověď
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.06.2015, 14:33 hod    Předmět: Re: Dotaz Citovat

Anonymous napsal:
Rána otevřená nebyla , jen místo pálí a bolí, krev neteče. Paní doktorka řekla že mám být vklidu. Mohu tomu důvěřovat ? Dekuji

Ano. Pokud jste byl u lékaře, který měl možnost posoudit rozsah vašeho poranění, je zbytečné ptát se na diskusním fóru.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.06.2015, 15:36 hod    Předmět: Re: Dotaz Citovat

[quote="Petr"]
Anonymous napsal:

Ano. Pokud jste byl u lékaře, který měl možnost posoudit rozsah vašeho poranění, je zbytečné ptát se na diskusním fóru.[/quote

Ne pouze jsem psal na.státní zdravotnický ústav. Mohu být tedy vklidu?]
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.