Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Mohu se nakazit?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomáš
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 12:07 hod    Předmět: Mohu se nakazit? Citovat

Dobrý den, našle jsem podobné dotazy i níže v konverzaci, ale přeto bych se rád ujistil zde a sám. pokud se mě dostala jedna kapka krve nebo plazmy do oka, nakazit se nemohu???? Děkuji za odpověď a o vysvětlení
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 13:26 hod    Předmět: Citovat

Tomáši, pokud se do oka dostane infikovaná krev v dostatečném množství, může dojít k infekci. Dotaz na který narážíš zněl tak, že se do oka dostalo nepatrné (možné žádné) množství krve.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 14:00 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
Tomáši, pokud se do oka dostane infikovaná krev v dostatečném množství, může dojít k infekci. Dotaz na který narážíš zněl tak, že se do oka dostalo nepatrné (možné žádné) množství krve.

Petr

U mě šlo o jednu kapku,ale také skoro necitnou...nebyla to taková kapka,která by mě donutila si oko pronrkat, jen sem cítil ze se mě tam zřejmě malá maličká dostala.
tomas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 14:01 hod    Předmět: Citovat

Myslíte,ze i přes to se mám bát ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 21:19 hod    Předmět: Citovat

Nevím, nebyl jsem u toho. Záleží na tom, kolik krve se dostalo do oka a jak silně byla infikovaná. Pokud si nejste jistý, nezbývá než zajít k lékaři a nechat se otestovat.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.05.2015, 21:22 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
Nevím, nebyl jsem u toho. Záleží na tom, kolik krve se dostalo do oka a jak silně byla infikovaná. Pokud si nejste jistý, nezbývá než zajít k lékaři a nechat se otestovat.

A mohu testování anti HCV po 7- týdnech považovat alespoň částečně za spolehlivě ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 13.05.2015, 08:22 hod    Předmět: Citovat

To záleží na konkrétním typu testu - existuje více anti HCV testů s různou citlivostí. Po 7 týdnech to nemusí být zcela spolehlivé, ale s určitou pravděpodobností to infekci prokáže.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 13.05.2015, 09:29 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
To záleží na konkrétním typu testu - existuje více anti HCV testů s různou citlivostí. Po 7 týdnech to nemusí být zcela spolehlivé, ale s určitou pravděpodobností to infekci prokáže.

Petr

jednalo by se o HCV Ab/Ag kombinovaný test....nevíte kdy tento test už nemoc zachytí?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.05.2015, 12:14 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
...jednalo by se o HCV Ab/Ag kombinovaný test....nevíte kdy tento test už nemoc zachytí?

To bohužel nevím.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.05.2015, 12:24 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
Anonymous napsal:
...jednalo by se o HCV Ab/Ag kombinovaný test....nevíte kdy tento test už nemoc zachytí?

To bohužel nevím.

Mohu mít ještě jednu otázku ? Pokud by se tedy jednalo o malou kapku,kterou jsem di všiml až při mrkani a okamžitě sem ji rozmrkal mohu byt vklidu? Naproti tónů kdybych kapku nedokázal rozmrkat a jednalo se o větší kapku akazit se již mohu ?? V mém přípafr když byla kapka malá a šla rozmrkat mohu byt tedy vklidu ano ??? Šlo o jednu kapku neměl sem všude po obličeji krev , jen tu jednu kapku v oku,kterou sem okamžitě rozmrkal nijak mě ve vidění nebránila. Mohu byt vklidu a plasim zbytečně ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.05.2015, 20:25 hod    Předmět: Citovat

Stoprocentní jistota v medicíně neexistuje. Ale v tomto případě si myslím, že není potřeba se zneklidňovat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.