Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

hepatitidaC+miminko

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Verca
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.04.2015, 14:01 hod    Předmět: hepatitidaC+miminko Citovat

Ahoj mam chronickou hepatidu c-nelecenou a jsem ve 3 mesici tehotenstvi..Dnes jsem byla u lekare a sestricka mi povedela,ze ted uz nejde nic delat,ale mela jsem se nejdrive nechat prelecit..kdyz jsem se ji i dr. ptala jake to muze mit vsechno risika pro miminko dostala jsem odpovedi to ze se prenese a nakazi taky,coz vim..spis mam strach,co to bude mit za risika kdyz se nakazi-na to jsem se zadne odpovedi nedockala....prosim mate stim nekdo zkusenosti??? Nebo vite o tom nekdo neco???mam strasny strach
Dekuji Verca Sad Sad Sad
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.04.2015, 17:57 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Verčo,
přenos hepatitidy C z matky na dítě při porodu nenastává vždy. Obvykle se udává, že k přenosu z infikované matky na plod dojde v 3-10 % případů.

Pokud se tak stane, dítě se s hepatitidou C obvykle vypořádává stejně jako dospělý, nebo spíš lépe. Vyšetření na přítomnost viru je možné provést, je ale potřeba počítat s tím, že dítě může mít v krvi protilátky až 12-15 měsíců po narození, i když není infikované. PCR je možno provést ve čtvrtém měsíci života dítěte.

I v případě, že se virus na dítě přenese, není vše ztraceno; i dětský organismus si někdy s virem poradí sám, může to trvat 2-3 roky.

S léčbou dětí je stále relativně málo zkušeností, ale i kdyby byla léčba potřeba, začíná se s ní až po několika letech (mimo jiné prtoto, že se čeká, jestli si dítě s virem neporadí samo).

V každém případě bych doporučil obrátit se na některé z center léčby, které jsou specializované na hepatitidu C, tady je seznam:
http://www.virova-hepatitida.cz/lecebna-centra

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.