Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

obava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.02.2007, 23:02 hod    Předmět: obava Citovat

lecim se interferonem pegasys a ribavirinem. typ 1b. lecba na 48 tydnu. vzhledem k silne anemii mi byla snizena davka ribavirinu. obavam se neuspechu lecby vzhledem k nedodrzeni plnych davek. nema nekdo osobni zkusenost? vim, ze je to stejne velmi individualni, ale presto...... mockrat dekuji.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 22.02.2007, 15:36 hod    Předmět: Citovat

Eleno,
nevím jestli se ti někdo ozve. Snížení dávky ribavirinu sice není příliš výjimečné, ale přeci jen na tyto stránky nechodí taková kvanta lidí...

Navíc máš pravdu že je to velmi individuální. Nemá smysl se tím teď stresovat (i když vím že se to snadno radí a hůř uskutečňuje). Dělej vše abys byla v co nejlepší kondici - fyzické i psychické. Tím si pomůžeš nejlépe.

Přeji ti úspěch!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carolínka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.03.2007, 12:49 hod    Předmět: Re: obava Citovat

elena napsal:
lecim se interferonem pegasys a ribavirinem. typ 1b. lecba na 48 tydnu. vzhledem k silne anemii mi byla snizena davka ribavirinu. obavam se neuspechu lecby vzhledem k nedodrzeni plnych davek. nema nekdo osobni zkusenost? vim, ze je to stejne velmi individualni, ale presto...... mockrat dekuji.
jsem také po léčbě a snížení ribavirinu nevadí,to hlavní jsou injekce interferonu.ribavirin slouží jen v vyrovnání hodnot,které se rozbouří aplikací interferonu.držím palce.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.03.2007, 14:29 hod    Předmět: Re: obava Citovat

carolínka napsal:
jsem také po léčbě a snížení ribavirinu nevadí,to hlavní jsou injekce interferonu.ribavirin slouží jen v vyrovnání hodnot,které se rozbouří aplikací interferonu.držím palce.

Carolínko, je to trochu složitější. Je pravda, že interferon je ten hlavní léčebný preparát. Je možné vyléčit se pouze interferonem (bez ribavirinu), ale v kombinaci s ribavirinem je větší šance na úspěch. Je ale obtížné v jednom konkrétním případě říci, zda snížení dávky nebo úplně vysazení ribavirinu může léčbu ohrozit.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.