Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

moznost nakazy

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymous
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.01.2015, 09:19 hod    Předmět: moznost nakazy Citovat

Dobrý den, nedávno jsem získala brigádu v nemocnici a mám jistý problém. Každý den knám chodí sběrné nádoby s močí které následně vyplachuju vodou s velkým množstvím desinfekce a vylévám...při konečném vyplachováníse mě stalo, že část smíchané vody, desinfekce a již malého množství moče(moč zde témě už nebylo vlaastně už šlo témeř pouze o vodu kterou sme to vyplachovala) mě vyšplíchla do obličeje a okolí pusy. Měla jsem mírně popraskanou pusu v tu chvíly. Je možné, že bych se mohla něčím nakazit? Popřípadě které nemoci se dají přenášet močí?Děkuji
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.01.2015, 19:19 hod    Předmět: Citovat

Určitě je dost nemocí, které se přenáší močí. Ale pokud šlo o hodně naředěnou moč (zbytky po vypláchnutí, navíc s desinfekcí), je riziko nějakého nakažení malé. Rozhodně se takto nelze nakazit hepatitidou C ani B.

Pokud dojde při práci k podobné události, je vhodné to hlásit nadřízenému. V tomto případě je to podle všeho zbytečné, ale kdyby došlo například k poranění o infikovanou jehlu a následně k přenosu nějaké infekční nemoci, jde o pracovní úraz se všemi důsledky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.