Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Trojkombinační léčba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.10.2015, 22:34 hod    Předmět: Citovat

Simčo, hodnota kterou uvádíš není příliš dramatická. Určitě je dobré zahájit léčbu, nejlépe trojkombinací. Vzhledem k tomu, že máš začínající cirhózu, tak bys na trojkombinační léčbu měla mít nárok.

Samotná cirhóza sice mírně snižuje úspěšnost léčby, ale naštěstí toto snížení není zásadní. To snížení záleží na mnoha faktorech; mimo jiné i na tom, jak budeš léčbu zvládat a snášet. To můžeš ovlivnit sama tím, že budeš chtít léčbu dokončit a budeš tomu věřit. Psychika je důležitá. A druhá věc je zdravá životospráva. To už psala Naty: zdravá strava, žádný alkohol ani cigarety, přiměřený(!) pohyb (netřeba běhat maraton, stačí procházka) a pravidelný odpočinek.

Dej se do toho, zvládneš to!

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leonka

PříspěvekZaslal: 24.10.2015, 21:42 hod    Předmět: Léčba dvojkombinací Citovat

Ahoj,
jsem od 3.9.2015 na léčbě interferon a ribavirin, hrozně jsem se léčby bála, ale zatím vše zvládám, první injekce zvýšená teplota a zimnice, nyní mám za sebou 6 týdnů a nic mi celkem není, akorát větší únava, žádné nechutenství, prostě jsem v pohodě, chodím i do práce a pracuji jako obchodní zástupce, takže celý den trávím v autě s dietou je to při mém povolání horší, tu tedy moc nedodržuji, ale lékařka zatím nic neříká, tak je snad vše v pohodě, někdo píše, že nemůže spát já bych spala i 16 hodin denně, takže doopravdy na každého léčba působí jinak, no doufám, že to nezakřiknu a neudělá se mi hůř, ještě se ozvu, ráda bych si z někým dopisovala, ohledně nemoci, tak kdo bude Mit zájem, tak se ozvěte. Laughing
natahc

PříspěvekZaslal: 26.10.2015, 12:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Leonko,
Mam zajem o dopisovani ohledne hepky a prubehu lecby.

Bud zalozit tady na foru nove tema napr.: 'zkusenosti' ci muzes mi psat na soukromou: nataHC@seznam.cz

Ja startuji 6.11, nevim, co mne ceka ale chci ten start jiz mit za sebou, nevedomi a cekani depta!

Naty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.