Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Psychycky problem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irča

PříspěvekZaslal: 05.04.2014, 19:42 hod    Předmět: Psychycky problem Citovat

Zdravicko, zase jsem tu. Dnes ovsem s jinym problemem. Petre, poradte, co mam delat. Lecim se trojkombinaci uz od ledna.pegintron, victrelis, rebetol. Po jistych zacatecnich( fizickych) problemech ktere se vice mene resi, hemoglobin, a t.d. Zacali se mi objevovat problemy psychickeho razu.uplne citim a vim jakmi z toho zacina hrabat.meni to moje myslenky, totalne ovlivnuje chovani, citim to, vim to, ale nic s tim nemohu udelat.delam lidem kolem a tim co mam rada velke trapeni, treba strasne zarlim i na to co vubec neexistuje, uplne se mi udela clona pred ocima a nehnes se mnou. Citim se jako strasny chudak, a lituji se.citim nejakou nespravedlnost ze vsech stran, a zacinam byt divne agresivni. Vsechno to uvedomuji , ale je to silnejsi nez jsem ja, nejde se tomu postavit, jako by nekdo tahal za provazky. Kazim lidem zamerne naladu ale pak je mi to lito, az tak moc to nechci... Zkratka mi asi uplne z toho hrabe.vzdy jako krec to prijde den -dva po injekci, pak citim jak v hlave ta silena krec povoluje. Je to asi duvod pro zvazeni ukonceni lecby... Ze?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin2

PříspěvekZaslal: 05.04.2014, 22:55 hod    Předmět: Citovat

Zřejmě by ti měli dát léky na deprese
Irča

PříspěvekZaslal: 06.04.2014, 17:42 hod    Předmět: Citovat

Martin zajic napsal:
Zřejmě by ti měli dát léky na deprese

No prave na kolik je mi znamo tato lecba s antydepresivy nelucuje.....
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.04.2014, 20:11 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Irčo,
psychické problémy jsou při léčbě bohužel poměrně časté, a to i při klasické dvojkombinaci. Zkus se na to dívat "z nadhledu" - jakoby z pohledu nezúčastněného pozorovatele. Třeba si řekni: podívejme, co se mnou ty léky provádějí! Také je dobré promluvit o tom se svým okolím. Pokud je to skutečně závažné, vyhledej odbornou pomoc.

Určitě není od věci poradit se s lékařem, který ti předepsal trojkombinaci. Trojkombinace se podává pouze ve specializovaných centrech a měli by tam s tím mít zkušenost. Může to být dúvodem k ukončení léčby, pokud by tvoje problémy byly příliš závažné (například nekontrolovatelná agresivita, sklon k sebevraždě apod).

Antidepresiva by měla být možným řešením, při dvojkombinaci se používají poměrně běžně. Díval jsem se na informace o Victrelisu a myslím že ani tam nejsou antidepresiva vyloučená. Samozřejmě je Victrelis nová věc, takže se s nimi musí opatrně. Ale to všechno by měl tvůj lékař zvládnout.

Tak držím palce!
Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.