Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Předčasné ukončení léčby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan

PříspěvekZaslal: 24.02.2014, 17:25 hod    Předmět: Předčasné ukončení léčby Citovat

Dobrý den Petře, při banální operaci jsem se z rozboru krve dozvěděl, že jsem nakažený žloutenkou typu C. Nebudu tady rozebírat to, kde jsem k tomu přišel, protože to sám nevím- drogy jsem nikdy nebral, žiji ve spokojeném dlouholetém manželsví. Bylo mi zjištěno, že mám genotyp 3a, který se přenáší hlavně narkomany. Z přečtení vašich stránek jsem zjistil, že můj genotyp 3a je lépe léčitelný, než-li jiné genotypy.Ale i tak po 18 týdnech léčby mi můj lékař ukončil léčbu s tím, že je špatná odezva na podávanou léčbu. Tím pádem můj genotyp se pro mě stal horším, protože nemohou na mě použít léčbu trojkombinací. Chtěl bych Vás poprosit, jestli neznáte jinou možnost léčby, anebo mám jen čekat na to, až umřu? S pozdravem, děkuji za odpověď Milan.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25.02.2014, 12:31 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Milane,
je to smůla, že zrovna na genotyp 3a léčba nezabrala. Ale stát se to bohužel může.

Na druhé straně není potřeba věšet hlavu. Trojkombinace je určena pro pacienty, kteří mají hodně špatná játra a je u nich potřeba dosáhnout vyléčení co nejdříve. Hepatitida obvykle postupuje hodně pomalu a není důvod k panice. Vetšina lidí s hepatitidou C se dožívá vysokého věku a umírá z důvodů, které s hepatitidou nesouvisí.

Co můžete dělat? Nevím, jak neúspěšná léčba probíhala, na dálku se radit nedá. Opakování léčby (se zvýšenou dávkou léků) je možné, ale příliš se nedoporučuje. Na obzoru jsou totiž nové preparáty, které fungují na jiném principu než interferon, a dá se očekávat, že budou k dispozici během několika let (můj laický odhad je 2-5 let).

Proto pokud nemáte játra v opravdu kritickém stavu, je v tuto dobu rozumné v klidu vyčkat, až bude k dispozici nová léčba. Není to "těšínské jablíčko", farmaceutické firmy teď finišují v tom, kdo bude úspěšnější.

Přeji hodně sil!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.