Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Přerusení lecby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irča

PříspěvekZaslal: 18.02.2014, 05:06 hod    Předmět: Přerusení lecby Citovat

Zdravím. Vsechno by se dalo snest, i vedlejsi ucinky , i bolesti, i spoustu jinych veci. "Bohuzel" to nejspise jiz snaset nebudu muset. Po ctrech tydnech lecby, jeste pred zahajenim Victrelis, musim vysadit Rebetol... duvod - hemoglobin mi sletel za tyden z 136 na 102. Duvod toho - ma perioda, ktera je ovsem pokazde silna... doktor rika, ze jak nasadim Viktrelis, tak mi hemoglobin poleti jeste vice dolu, a to neni moc dobry. Neni to slucitelne s lecbou. Asi mne proste nedokazou vylecit. Nejjspise je tohle to muj kriz, ktery si ponesu "doufam "jeste hodne dlouho. A par let jeste budu mit. Jj, tohle je muj hrich mladi. A za vse, i za hrichy se musi platit drive nebo pozdeji. Jiz s tim chodim 10. Let... jinak zelezo beru 3 tabletky denne, vitamin c 500, acidum folikum a pyridoxin tri krat denne, to aby se to zelezo vice a lepe vstrebevalo. Ale nejak to proste nejde tak, jak ma... tak ze mi doktor vcera rekl, ze me nejspise ceka ukonceni lecby. Sad tak vsem preji krasny slunecny den, a v patek napisu jak jsem dopadla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.02.2014, 09:19 hod    Předmět: Citovat

Hemoglobin ti sice klesnul hodně, ale ještě to nemusí být ztracené. Největší pokles krvinek je vždycky na začátku, pak se s tím tělo nějak srovná a přestane to dál klesat.
Držím palce!
Petr
Najka

PříspěvekZaslal: 18.02.2014, 14:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Irčo, to je mi líto. No, uvidíš, co ti v pátek řekne doktor, třeba to ještě dopadne dobře. Ale i kdyby ti léčbu předčasně ukončili, určitě s tím nebudeš běhat do konce života. Je ve vývoji řada nových léků a nepochybuju, že během pár let budou hepatitidu C léčit s vysokou úspěšností a minimem nežádoucích účinků. Sama teď přemýšlím, jestli jsem léčbu neuspěchala, když čtu o nových lécích a kombinacích, které fungují třeba i bez interferonu. Hemoglobin mám sice zatím v poho, ale zato mi nějak klesá funkce štítné žlázy. Vím, že interferon mi může štítnou žlázu rozhodit i trvale, a představa, že se sice vyléčím z jedné nemoci, ale doživotně se budu léčit s nemocí jinou, se mi moc nelíbí... No, každopádně ti držím palce a dej vědět v pátek, jak jsi dopadla.
Irča

PříspěvekZaslal: 28.02.2014, 11:48 hod    Předmět: Citovat

Najka napsal:
Ahoj Irčo, to je mi líto. No, uvidíš, co ti v pátek řekne doktor, třeba to ještě dopadne dobře. Ale i kdyby ti léčbu předčasně ukončili, určitě s tím nebudeš běhat do konce života. Je ve vývoji řada nových léků a nepochybuju, že během pár let budou hepatitidu C léčit s vysokou úspěšností a minimem nežádoucích účinků. Sama teď přemýšlím, jestli jsem léčbu neuspěchala, když čtu o nových lécích a kombinacích, které fungují třeba i bez interferonu. Hemoglobin mám sice zatím v poho, ale zato mi nějak klesá funkce štítné žlázy. Vím, že interferon mi může štítnou žlázu rozhodit i trvale, a představa, že se sice vyléčím z jedné nemoci, ale doživotně se budu léčit s nemocí jinou, se mi moc nelíbí... No, každopádně ti držím palce a dej vědět v pátek, jak jsi dopadla.

Ahoj, tak referují, že od dnes zase nasazen REBETOL. Sice jen 1 - 0 - 1, místo 3-0-3, ale jenom přece, hemoglobin zase na 117. Smile
Ale mám problém.
Lidi, trochu jsem pokazila jednu injekci!!
CO s tím? Neudělala jsem to schválně, ale nestříkla jsem si tu dávku co měla. Pak se mi zaseklo péro. CO ted? je to problém když vezmu si další?
Je to moc drahá léčba, abych z toho neměla průšvih s pojišťovnou... poraďte, co teď, a zda z toho může něco byt. Děkují předem za odpověď.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 28.02.2014, 17:33 hod    Předmět: Citovat

Taky jsem kdysi pera používal, ale podobný problém jsem neměl.
Co s tím? Opravit se to nedá, takže nezbývá než vzít nové pero. Pro jistotu bych to staré nezahazoval, ale řekl bych to co nejdřív doktorovi. Duležité je, abys měla v zásobě nové pero.

Hlavně že se ti srovnal ten hemoglobin a bereš zase Rebetol Wink

Petr

Naposledy upravil Petr dne 07.03.2014, 15:54 hod, celkově upraveno 1 krát.
Najka

PříspěvekZaslal: 07.03.2014, 12:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Irčo, jsem ráda, že ti léčba pokračuje. Já už taky nemám hemoglobin úplně v pohodě (111 g/l), navíc mám málo neutrofilů (0,61), takže mi kromě rebetolu snížili i pegintron. Ale zdá se, že léčba zabírá. Dneska jsem se dozvěděla, že po 4 týdnech léčby jsem měla HCV RNA pod 50 IU/ml Smile
Navíc musím říct, že s tou nízkou dávkou pegintronu se mi žije podstatně líp Smile Únava a vyčerpanost je pryč, kromě sobot se cítím skoro jako normálně..
Jo, s tím perem se mi to taky stalo. Ale zaseklo se mi to zrovna při druhé aplikaci, kdy jsem to poprvé zkoušela sama za dohledu sestry... Tak mi dala nové.
Martin2

PříspěvekZaslal: 07.03.2014, 13:19 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Najko a Irčo přeji hlavně mnoho štěstí v pokračování v léčbě.Mě zatim nepřipustili k léčbě ale snad už to výjde 20.3. chtěl bych se zeptat jaký hodnoty krevních testu jste měli před začátkem léčby mě se trochu zlepšili než jsem měl dříve proto je vám sem napíšu.Bilir.11,6,ALT 5,05,AST 2,36,GGT 4,5,HGB 187,TROMB.PLT 191,NEUROFILY 48,9,LYMFOCITY 40,1,KYSELINA MOČOVÁ 457.Jinak vše v normě,krom cukrovky.Tak to snad výjde.Mam docela náročnou práci jak to máte z neschopenkou s takovími výkyvy hodnot díky za odpovědi
Najka

PříspěvekZaslal: 08.03.2014, 15:19 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Martine, já jsem měla před léčbou všechny jaterní enzymy v normě, akorát ALT 1.27. Přesné hodnoty teď nevím, ale doma mám někde kopii staré zprávy, tak se po ní zkusím podívat. Neschopenky neřeším, ještě studuju a do školy chodit musím, v květnu mám dělat státnice. A studium přerušit nechci, tak bojuju Smile Každopádně jsem chodila nejdřív každý týden, teď co 14 dnů na kontrolu, kvůli těm nízkým krvinkám a hemoglobinu mě musí pořád hlídat. Ale chodím tam vždycky v pátek a v pátek nemám školu, takže to není takový problém. Jinak se ale chodí na kontroly prý třeba jen jednou za měsíc, záleží, jak kdo léčbu snáší.
Nejhorší byly asi první 3-4 týdny léčby, teď už je to lepší, i když to je asi díky tomu, že mi hodně snížili tu dávku interferonu (začínala jsem s plnou - 0,5, teď 0,35). Jestli máš fyzicky nebo časově náročnou práci, je možné, že budeš dost vyčerpaný. Je fakt, že brigádu, kterou jsem dřív u studia zvládala, už nezvládám. Ale na každého to působí jinak. Takže prostě uvidíš.
Přeji ti, aby ti léčbu konečně schválili a abys ji snášel co nejlíp Smile
Irča

PříspěvekZaslal: 18.03.2014, 12:33 hod    Předmět: Citovat

Najka napsal:
Ahoj Irčo, jsem ráda, že ti léčba pokračuje. Já už taky nemám hemoglobin úplně v pohodě (111 g/l), navíc mám málo neutrofilů (0,61), takže mi kromě rebetolu snížili i pegintron. Ale zdá se, že léčba zabírá. Dneska jsem se dozvěděla, že po 4 týdnech léčby jsem měla HCV RNA pod 50 IU/ml Smile
Navíc musím říct, že s tou nízkou dávkou pegintronu se mi žije podstatně líp Smile Únava a vyčerpanost je pryč, kromě sobot se cítím skoro jako normálně..
Jo, s tím perem se mi to taky stalo. Ale zaseklo se mi to zrovna při druhé aplikaci, kdy jsem to poprvé zkoušela sama za dohledu sestry... Tak mi dala nové.

AHoj, Najko. Tak Hemoglobin se mi docela stabilizoval. Akorát viremie mi klesat nechce. Pegintron mám stále stejnou dávku, victrelis taky, jen rebetol mam 1-0-1. Ale viremie brzdi.... Nějak se dobře drží... Tak snad ještě zabere. I doktor mi říkal, že klesa viremie jen pomalu... Tak se budu zase hlasit, když budu vědět něco nového.
Najko, Tobě držím palce, at Ti to vyjde! Drž se, jen tak dal!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.