Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

hepatitida C

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pe&ma

PříspěvekZaslal: 18.01.2014, 15:37 hod    Předmět: hepatitida C Citovat

Dobry den vsem,
chtela bych vas poprosit o radu a nejake uzitecne informace.
Zacnu asi tim, ze mam uz nekolik let vir HCV (typ:1), podle doktoru velmi nizke procento viru. Do teto doby jsem odkladala lecbu, protoze se ji bojim. Asi nejvice mam strach z vedlejsich ucinku a jestli budu schopna pracovat a fungovat normalne.
Momentalne ziju mimo CR presneji v Polsku a s pritelem premyslime o mimimku. Je mi 34 let a toto tema me velmi trapi.
Jde o to, ze v PL musim podstoupit biopsii jater a i pote neni jiste jak dlouho budu muset a jestli vubec me prijmou na seznam cekajicich na lecbu.
Jsem zde zamestnana a platim pojisteni jako v CR, ale vzhledem k tomu, ze jsem "cizinka" tak se zda vse velmi komplikovane.
Jejich pojistovna mi nechce dat zadne potvrzeni (nevim jestli pisu spravne) dokument E 300(E3001) nebo neco takoveho diky kteremu by bylo mozne podstoupit lecbu v CR.
Nevite nahodou jestli by bylo mozne se pojistit jako samoplatce u VZP a tim padem mit lecbu hrazenou a podstoupit ji v CR?
Dalsi otazka je: mel nekdo miminko pri nakaze virem HCV? Jak vse probihalo behem tehotenstvi a hlavne byl porod bez nebo s prenosem viru na dite?

Dekuji za jakoukoliv informaci a vasi zkusenost.
Petra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.01.2014, 20:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petro,
v otázkách zdravotního pojištění se bohužel příliš neorientuji. Zkus se obrátit přímo na zdravotní pojišťovnu.

Riziko přenosu HCV infekce z matky na plod se udává kolem 5 %.
pe&ma

PříspěvekZaslal: 18.01.2014, 23:47 hod    Předmět: hepatitida C Citovat

Ahoj Petre,
dekuji za odpoved.
Doufala jsem, ze nekdo ma zkusenosti a muze uvest konkretni priklady a treba i poradit.
Z hlediska teorie vim jake je % prenosu z matky na dite a jaky je risk a moznost uzdraveni atd...
Dekuju, Petra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.11.2014, 00:27 hod    Předmět: Re: hepatitida C Citovat

[quote="pe&ma"]Ahoj Petre,
dekuji za odpoved.
Doufala jsem, ze nekdo ma zkusenosti a muze uvest konkretni priklady a treba i poradit.
Z hlediska teorie vim jake je % prenosu z matky na dite a jaky je risk a moznost uzdraveni atd...
Dekuju, Petra[/quote
Petro, já dostala transfůzi při prvním těžkém porodu. Pak jsem ještě přivedla na svět dvě další děti a všechny jsou zdravé! Až dlouho po třetím porodu se před operací zjistilo, že mám hep.C. Držím palce!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.