Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

pozitivní protilátky, negativní PCR?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sestra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 01.11.2013, 23:07 hod    Předmět: pozitivní protilátky, negativní PCR? Citovat

Dobrý den,
mám trochu obavy, potřebovala bych trochu povzbudit ...
Jsem zdravotní sestra na ARO a před týdnem jsem se píchla o použitou jehlu od rizikového pacienta ...víte jak, nikdy se mi to nestalo a když teď poprvé, tak zrovna od dialyzovaného alkoholika ... no hned jsem si vpich vydezinfikovala, sterilně kryla a jeho nabrala na hep. A, B, C a HIV. A dneska mi volala staniční, že z laboratoře jí informovali, ž ten pac. má slabě pozitivní Céčko, ale prý jen slabě, v pondělí se mu nabere PCR ... Nechápu to, buď je pozitivní snad nebo ne .... mohlo by se jednat o chybu laboratoře? Vyšly někomu pozitivní protilátky a pak negativní PCR???

Úplně nevím, co mám dělat, jen čekat je hrozné ... jsem ještě v šoku, nevím, zda jsem se mohla nakazit, zda je nějaké množství viru nutné k "úspěšnému" přenosu ... to zní paradoxně, co ... nechci ohrozit svoje děti ...
Vím, že se to nepřenáší slinama, ale mám strach se i líbat s partnerem ...

Jak svoje náročné povolání miluju, tak teď ho nenávidím ....

Díky za každou radu ...sestra
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 02.11.2013, 19:10 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
"slabě pozitivní" asi znamená, že našli protilátky, ale že je jich málo. Máš pravdu, znamená to, že prostě je pozitivní. Na druhé straně ale je docela dobře možné, že bude mít přesto negativní PCR. A jak asi sama dobře víš, právě PCR je rozhodující. Viz též zde: http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm

Máš pravdu i v tom, že skutečně existuje něco jako "minimální dávka viru" potřebná k nakažení. Není to sice oficiálně uznávaný pojem, ale prostě píchnutí o jehlu je méně rizikové než když si narkomani půjčují jehly. Nedá se to dost dobře měřit, ale je to tak.

A - ano, samozřejmě i laboratoř může udělat chybu.

Líbání je samozřejmě bez rizika.

Pokud jsi to ještě neudělala, měla bys to ohlásit vrchní sestře - mohl by to být pracovní úraz. Také bys měla jít sama hned na odběry, aby se vidělo, zda jsi neměla hepatitidu již předtím. Jinak se to projeví až za pár týdnů. Myslím že v nějaké vyhlášce jsou na to stanovené postupy.

Ale především držím palce aby to bylo zbytečné a ty jsi zůstala negativní.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sestra
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.11.2013, 21:56 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
moc děkuju za ta slova ...

Vedení jsem hnedka hlásila drobný pracovní úraz, právě jsem chtěla mít všechno v pořádku. I jsem měla rukavice, tak jak má být, prostě hloupá nehoda, brala jsem krev z tepny a ta se hned musí promíchat, aby se nesrazila v analyzátoru a takhle nešikovně jsem si propíchla rukavici ...

Dost jsi mě uklidnil, pořád si říkám, že ikdyby on nakonec céčko měl, tak jsem se nemusela nakazit ... A mám obavu, že on ho bude mít, protože jako chronika ho pravidelně testují a v lednu toho roku měl vše negativní, takže když teď něco vyšlo, tak to nebude jen tak ...
No, počkám na PCR a uvidím .... výsledek by snad mohl být ve čtvrtek...

Prohlížela jsem tenhle web a musím říct je pěkně a srozumitelně dělaný, klobouk dolů... myslím hodně pomůže v tom počátečním šoku i jistě pak ... já teda doufám, že zůstanu náhodným návštěvníkem ...

Hodně zdraví všem, díky .... sestra
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.