Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Novy lek...?!
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.01.2013, 22:05 hod    Předmět: Novy lek...?! Citovat

Ahoj, chci se zeptat, zda uz je nova trojkombinace k mani...? Doktor rikal ze ma prijit v roce 2010, pak 2011, pak 2012... Dnes uz je 2013 a on se vubec neozyva, tak se chci zeptat, zda uz to v Čr je nebo ne... LeciLa jsem se ribavirin + interferon, bohuzel nezabralao to, teda zabralo ale vratilo se... Tak chci vedet jestli pak uz je ten novy lek. Predem dekuji za odpoved.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 03.01.2013, 23:53 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
jeden nový preparát (Victrelis) má už schválenou úhradu, druhý (Incivo) ještě ne. Victrelis tedy už hradí pojišťovna, ALE je tam velmi silné omezení. Léčbu mohou provádět pouze specializovaná pracoviště
http://www.ces-hep.cz/file/234/seznam%20pracovi%C5%A1%C5%A5%20pro%20HCV%20trojkombinaci.pdf

Trojkombinace je schválena pouze pro pacienty, u kterých selhala dvojkombinační léčba pegylovaným interferonem a ribavirinem. Zkus se tedy obrátit na svého doktora, aby tě tam doporučil.

Toto omezení bude platit i pro druhý preparát, u kterého zatím není úhrada stanovena (Incivo).

Oba nové léky se používají současně s ribavitrinem a interferonem, dá se očekávat vyšší účinnost, ale bohužel také horší nežádoucí příznaky.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.01.2013, 22:23 hod    Předmět: Re: Novy lek...?! Citovat

Irča napsal:
Ahoj, chci se zeptat, zda uz je nova trojkombinace k mani...? Doktor rikal ze ma prijit v roce 2010, pak 2011, pak 2012... Dnes uz je 2013 a on se vubec neozyva, tak se chci zeptat, zda uz to v Čr je nebo ne... LeciLa jsem se ribavirin + interferon, bohuzel nezabralao to, teda zabralo ale vratilo se... Tak chci vedet jestli pak uz je ten novy lek. Predem dekuji za odpoved.

dobrý den,

v listopadu 2012 byl lék představen v praze. Ještě nadějnějším lékem by měl být ruský lék profetal. který je stoprocentní nemá vedlejší účinky a terapie trvá 1 měsíc, kromě toho léčí i HIV.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 22.01.2013, 00:41 hod    Předmět: Re: Novy lek...?! Citovat

Anonymous napsal:
v listopadu 2012 byl lék představen v praze. Ještě nadějnějším lékem by měl být ruský lék profetal. který je stoprocentní nemá vedlejší účinky a terapie trvá 1 měsíc, kromě toho léčí i HIV.

O ruském preparátu Profetal se mi nepodařilo najít spolehlivé informace. Mám za to, že pokud by šlo o funkční lék s takovými účinky jak je popisováno, tak by se o něm psalo velmi intenzivně. Našel jsem o Profetalu několik článků na webových stránkách, ale žádná nepůsobila příliš seriózně. V databázi odborných medicínských článků jsem nenašel žádnou zmínku (tato databáze je sice orientovaná spíše na euroamerické odborné časopisy, ale obsahuje i 600 odborných časopisů vycházejících v ruštině). Pokud máte někdo bližší informaci, dejte vědět. Ale já osobně jsem velmi skeptický.
Petr
Hana
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.01.2013, 12:03 hod    Předmět: Citovat

To jsou velmi dobré zprávy, hned jsem se objednala do hep. poradny. Pokud léčbu zahájí, což zřejmě ano - mám za sebou neúspěšnou léčku Interferonem, tak dám vědět jak to probíhá a hlavně jak to dopadlo Smile
Natal
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.05.2013, 17:05 hod    Předmět: lék bez interferonu ? Citovat

Ahoj chci se zeptat jestli je dostupná,i v testovací fázi, nějaká léčba bez interferonu? mám nějaké kontraindikace a virus asi 20 let, naposledy jsem četla o ChronVac-CR DNA. (zdroj:osel.cz )
a už je to 4 roky a více infa není Sad
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.05.2013, 13:09 hod    Předmět: Re: lék bez interferonu ? Citovat

Natal napsal:
Ahoj chci se zeptat jestli je dostupná,i v testovací fázi, nějaká léčba bez interferonu? mám nějaké kontraindikace a virus asi 20 let, naposledy jsem četla o ChronVac-CR DNA. (zdroj:osel.cz )
a už je to 4 roky a více infa není Sad

Klinické testy léčby bez interferonu skutečně probíhají a vypadají poměrně nadějně. Zařazení pacientů do těchto testů podléhá poměrně přísným podmínkám, ale za zeptání nic nedáš. Zkus se obrátit na některé z léčebných center http://www.virova-hepatitida.cz/lecebna-centra
Pokud jsi v Praze nebo okolí, doporučuji Doc. Urbánka z ÚVN http://www.virova-hepatitida.cz/praha

Petr
Irča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 06.10.2013, 16:36 hod    Předmět: KONEČNĚ Citovat

PO DLOUHÉ DOBĚ JSEM TU ZPĚT! PO 10 MĚSÍCÍCH! začátkem tohoto roku jsem se právě tu ptala kdy bude trojkombinace k mání, ale nedala jsem pokoj mému lékaři, ale v malém městě jako Karviná to asi nikdy nebude, tak jsem šla na vlastní pěst do fakultní nemocnice do Ostravy, a . klaplo to!!!
V úterý mi začíná léčba trojkombinace. Konečně jsem se dočkala. Very Happy Trochu se obávám vedlejších účinku. Hlavně vypadáváni vlasu. Budu průběžně informovat jak to jde.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.10.2013, 20:46 hod    Předmět: Re: KONEČNĚ Citovat

Irča napsal:
PO DLOUHÉ DOBĚ JSEM TU ZPĚT! PO 10 MĚSÍCÍCH! začátkem tohoto roku jsem se právě tu ptala kdy bude trojkombinace k mání, ale nedala jsem pokoj mému lékaři, ale v malém městě jako Karviná to asi nikdy nebude, tak jsem šla na vlastní pěst do fakultní nemocnice do Ostravy, a . klaplo to!!!
V úterý mi začíná léčba trojkombinace. Konečně jsem se dočkala. Very Happy Trochu se obávám vedlejších účinku. Hlavně vypadáváni vlasu. Budu průběžně informovat jak to jde.

Gratuluju a držím palce!
Myslím že zádrhel není ve velikosti města, ale v osobě lékaře. Je vždycky dobré hledat někoho, kdo má zkušenosti a kdo už pár lidí s touhle diagnózou léčil.
Tak teď hlavně vydržet!
Petr
Irča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.01.2014, 13:26 hod    Předmět: Re: KONEČNĚ Citovat

Irča napsal:

Dobry den vsem! Zase jsem tu. Trochu se mi ten zacatek lecby posunul z rijna na 24. Ledna.. Mam anemii, a tu mam bezne, pro zacatek lecby jsem mela porad malo hemoglobinu, tak se to posunulo, mezitim mi zvedli hemoglobin sorbiferem, a ruznyma vitamina a vcera jsem jsem mela prvni injekci pegintron, aprvni tabletky Rebetol - 3rano a 3vecer, viktrelis mam zacit k tomu brat po odpichani 4 injekci. Injekci jsem dostala rano, ale spatne mi zacalo byt az na noc. V noci horecka a stav, jako bych mela opiatovy abstak... Momentalne to vnimam jako zabijernu, pac jsem necekala, ze to bude az tak silne...snad si na to zvykne. Prubezne dam vedet. Hezky den vsem
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.11.2014, 15:02 hod    Předmět: Citovat

Držíme palce!
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.01.2015, 18:47 hod    Předmět: Re: KONEČNĚ Citovat

Irča napsal:

Chci se zeptat, gastroenterologie je to samé jako hepatologie ? Myslím si, že ne. Protože jsem koukal na ty léčebná centra (viz. odkaz výše) a v okolí mám doktora, který má velmi pozitivní recenze, ale je to Gastroenterolog. Bude mě teda léčit na Céčko, pokud tam půjdu ? Díky za reakci..
Martin2

PříspěvekZaslal: 05.01.2015, 20:27 hod    Předmět: Citovat

Taky se léčim na Gastroenterologii...
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.01.2015, 20:40 hod    Předmět: Re: KONEČNĚ Citovat

Radisav napsal:
Chci se zeptat, gastroenterologie je to samé jako hepatologie ? Myslím si, že ne. Protože jsem koukal na ty léčebná centra (viz. odkaz výše) a v okolí mám doktora, který má velmi pozitivní recenze, ale je to Gastroenterolog. Bude mě teda léčit na Céčko, pokud tam půjdu ? Díky za reakci..

Není to úplně totéž, ale je to podobné. Gastroenterolog by tě neměl odmítnout.

Petr
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.01.2015, 21:40 hod    Předmět: .. Citovat

Takže děkuji za info a k současnému "lékaři" už nepůjdu a zkusím toho gastroenterologa. On provede i případnou biopsii ? Nebo to budu muset na sál.. Díky za info
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.