Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Incivo, dříve Telaprevir
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondy01

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 10:10 hod    Předmět: Incivo, dříve Telaprevir Citovat

V německu je incivo už volně k dispozici viz.: http://www.medizinfuchs.de/erfahrungsberichte/incivo-375-mg-filmtabletten-168-st-janssen-cilag-gmbh-pzn-8800728.html

Kdy to tak bude i u nás?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 11:06 hod    Předmět: Citovat

No... myslím že tak úplně volně to nebude, předpokládám že bude nutný lékařský předpis jako u nás. Razz
Pokud vím, tak v případě Inciva i Victrelisu stále není ukončený administrativní proces, takže to pojišťovny nehradí. Teoreticky si to však pacient (po konzultaci s lékařem) může zaplatit. Dále se pravděpodobně předpokládá, že tyto preparáty nebudou určeny pro první léčbu, ale použijí se až v případě, kdy "klasická" terapire (interferon+ribavirin) nezabere. Důvodem je poměrně vysoká úspěšnost klasické léčby, vedlejší účinky nových léků a v neposlední řadě i jejich cena.
Nicméně zdůrazňuji že jde o předběžné a neoficiální informace, musíme počkat na rozhodnutí SÚKLu.
Petr

K novým lékům najdete pár slov taky tady: http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=pipeline.htm
Ondy01

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 11:14 hod    Předmět: Citovat

Aspoň můj doktor ho má již k dispozici. Ale jenom pro studijní skupinu, která má značně poškozená játra. Do ní se bohužel/bohudík nehodím. Protože mě kombinace inteferon+ribavirin nezabrala je to v současnosti jediná další léčba... ale musíme ještě počkat. SUKL ho má zž zařazen v číselníku podle mě to spíš brzdí pojišťovny.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 12:51 hod    Předmět: Citovat

Ano, máš pravdu, nenapsal jsem to přesně. Problém je zřejmě s úhradami.
li
Anonymní

PříspěvekZaslal: 11.10.2012, 16:43 hod    Předmět: Citovat

Teleprevir je již používám. Já osobně nyní procházím léčbou 6 měsíc. 3 měsíce na Telepreviru dále pokračuji Copegusem a Interferonem. Po prvním měsíci jsem byla po dlouhých letech negativní, léčba hodně náročná hlavně první 3 měsíce, ale hlavu vzhůru, je šance se uzdravit a to za to stojí... všem držím palečky, stejně i sobě... Very Happy
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.10.2012, 11:36 hod    Předmět: Ahoj Li.... Citovat

Ahoj LI, mužu se zeptat hradíš si léčbu sama , nebo přes zdravotní pojišťovnu?...mám ještě dotaz jaký ´doktor tě léčí? ....Předem děkuji za odověď a pomoc ... Petr
Ondy01

PříspěvekZaslal: 28.10.2012, 19:50 hod    Předmět: Citovat

Gratuluji k Telapreviru. Já ho nedostal, protože prý nemám ještě tak poškozená játra. Nejdříve by ho měli dostat pacienti, kterým první léčba zabrala a následně došlo k Relapsu. A u mě nedošlo k odpovědi. Uvidíme teď když se politická situace změnila tak třeba bude víc sociální...
li
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.10.2012, 19:31 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petře, léčbu si nehradím tu část ve které je klasická léčba hradí klasicky má pojištovna v mém případě je to VZP a druhou část tedy Teleprevir hradila samotná firma, která pokud se nepletu je z Ameriky, dostala jsem se do klinické studie, zatím vše vypadá dobře. Přeji krásný večer a všem další šance na uzdravení.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.11.2012, 09:22 hod    Předmět: Ahoj Li Citovat

Ahoj Li, děkuji za tvou odpověď osobně ti držím palce , myslím že v Tvém případě Vše skončí DOBŘE!!!.....Taky jsem u VZP, ale nemyslím si, že by i přes doporučení od 1.Září 2012 Ministra zdravotnictví , byla léčba běžně hrazena pro standardní pacienty..... Asi se v problematice dobře orientuješ,jaká nemocniceje podle Tvého názoru je na tuto léčbu nejlépe vybavená?.... Zatím ti přeji hezký den a přeji ti LÉČBU BEZ VEDLEJŠÍCH ÚČINKU!!!! Petr
Li
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.11.2012, 10:08 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petře, děkuji za odpověd', podívej se do emailu, budeš tam mít zprávu. Přeji pěkný den a všem spoustu zdravíčka a sil bojovat Wink
Li
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.11.2012, 12:16 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Petře, tak do emailů Ti odpověd' nepošlu - omlouvám se to byl omyl. Nějak příliš se neorientuji, pouze jsem měla doufám štěstí. Já osobně se léčím v Ústí nad Labem, ale nemohu Ti doporučit, která nemocnice či lékař je ten nejlepší. Teleprevir se aplikuje u pacientů, kteří již prodělali léčbu klasickým Copegusem a interf. a léčba nedosáhla dobrých výsledků. Také záleží v jakém stavu jsou Tvá játra. Věřím, že tak jako zatím pomáhá léčba mě, budou mít štěstíčko i jiní a Ty také... myslím na Tebe a držme si všichni vzájemně palce Wink
Ondy01

PříspěvekZaslal: 21.11.2012, 19:18 hod    Předmět: Citovat

Že by pozitivní zpráva? http://www.ces-hep.cz/ doufám že se jednou dočkám být mezi těmi 120 šťastlivci...
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.11.2012, 21:51 hod    Předmět: Citovat

Ondy01 napsal:
Že by pozitivní zpráva? http://www.ces-hep.cz/ doufám že se jednou dočkám být mezi těmi 120 šťastlivci...

Díky za upozornění. Na webu SÚKLu sice ještě nevisí cena, ale zřejmě je to už jen otázka krátké doby.
Petr
Li
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.11.2012, 10:22 hod    Předmět: Citovat

Ondy určitě ano - bude to v pořádku... držím palečky, aby to bylo co nejdříve Wink
Ondy01

PříspěvekZaslal: 22.11.2012, 19:05 hod    Předmět: Citovat

Díky Li. Už dva roky čekám na další léčbu, a protože mám játra podle fibroscanu v docela dobrém stavu tak se asi hned tak nedočkám, i když je mě celou tu dobu slibována. Uvidím, v úterý jedu po čtvrt roce na kontrolu, tak jsem zvědavej, co se dozvím. Mám štěstí, že můj doktor je mezi těmi 13 co mohou incivo předepisovat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.